کد خبر : 5023
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاريجاني در اجلاس مجلس خبرگان رهبري:

ايسنا/دامن زدن به اختلافات مذهبي راهبرد استکبار براي انزواي ايران است

ايسنا/دامن زدن به اختلافات مذهبي راهبرد استکبار براي انزواي ايران است

رئيس مجلس شوراي اسلامي در يازدهمين اجلاس مجلس خبرگان رهبري در دوره چهارم، دامن زدن به اختلافات شيعه و سني را يکي ديگر از استراتژي‌هاي شوم استکبار جهاني و در راستاي منزوي کردن جمهوري اسلامي خواند و گفت: حضور مردم در انتخابات نهمين دوره مجلس پديده‌اي مبارک شکوهمند بود.

 به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي لاريجاني در اين اجلاس به تشريح وضعيت اقتصادي کشور، نقشه‌هاي دشمنان در تحريم‌هاي کشورهاي غربي عليه جمهوري اسلامي و بهانه جويي‌هاي اين کشورها در پرونده هسته‌اي کشورمان پرداخت.

 رئيس مجلس شوراي اسلامي، وضعيت جمهوري اسلامي را در بين کشورهاي منطقه و همسايه، وضعيت مطلوبي خواند و گفت: استراتژي نظام در برخورد با مسائلي که در اين کشورها اتفاق مي‌افتد، تيزهوشانه و همراه با دقت عمل و بر اساس تصميمات داهيانه مقام معظم رهبري است.

 لاريجاني دامن زدن به اختلافات شيعه و سني را يکي ديگر از استراتژي‌هاي شوم استکبار جهاني و در راستاي منزوي کردن جمهوري اسلامي خواند.

 

 نقش روحانيون در فرهنگ‌سازي مرکز ثقل ترويج فرهنگ ديني است

 وي بخش فرهنگ را از نقاط قوت اسلام خواند و افزود: نقش علما و حوزه‌هاي علميه در فرهنگ سازي بسيار با اهميت است و اين نقش نقطه ثقل ترويج فرهنگ ديني قلمداد مي‌شود.

 رئيس مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: براي برخورد با تهديدات و تهاجم فرهنگي و به‌ويژه ترويج عرفان‌هاي کاذب نبايد از اين امتياز ويژه؛ يعني نقش علماء و حوزه هاي علميه، غفلت کرد.

 لاريجاني در تبيين وضعيت اقتصادي کشور به توليد ناخالص ملي، وضعيت ضريب جيني، حرکت و گرايش توسعه به سمت نقاط محروم و خودکفايي اقتصادي که باعث پيشرفت کشور مي‌شود اشاره کرد.

 وي همچنين به پيشرفت‌هاي علمي و تکنولوژيکي اشاره و با مهم خواندن نقش دولت‌هاي مختلف که از ابتداي تأسيس نظام جمهوري اسلامي در اين زمينه فعاليت کرده‌اند، اين پيشرفت‌ها را مرهون تدابير حکيمانه رهبر معظم انقلاب دانست.

 رئيس مجلس شوراي اسلامي يکي ديگر از دستاوردهاي دولت و نظام را طرح مسکن مهر و خروج زمين از سبد کالا به عنوان يک طرح خوب و تأثيرگذار خواند و ادامه داد: مشکلاتي مانند وضعيت بيکاري و تورم از مسائلي است که همت تمام مسئولان را براي برطرف کردن يا کاهش آن‌ها مي‌طلبد.

کلید واژه :

علي لاريجاني

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی