کد خبر : 5023
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاريجاني در اجلاس مجلس خبرگان رهبري:

ايسنا/دامن زدن به اختلافات مذهبي راهبرد استکبار براي انزواي ايران است

ايسنا/دامن زدن به اختلافات مذهبي راهبرد استکبار براي انزواي ايران است

رئيس مجلس شوراي اسلامي در يازدهمين اجلاس مجلس خبرگان رهبري در دوره چهارم، دامن زدن به اختلافات شيعه و سني را يکي ديگر از استراتژي‌هاي شوم استکبار جهاني و در راستاي منزوي کردن جمهوري اسلامي خواند و گفت: حضور مردم در انتخابات نهمين دوره مجلس پديده‌اي مبارک شکوهمند بود.

 به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي لاريجاني در اين اجلاس به تشريح وضعيت اقتصادي کشور، نقشه‌هاي دشمنان در تحريم‌هاي کشورهاي غربي عليه جمهوري اسلامي و بهانه جويي‌هاي اين کشورها در پرونده هسته‌اي کشورمان پرداخت.

 رئيس مجلس شوراي اسلامي، وضعيت جمهوري اسلامي را در بين کشورهاي منطقه و همسايه، وضعيت مطلوبي خواند و گفت: استراتژي نظام در برخورد با مسائلي که در اين کشورها اتفاق مي‌افتد، تيزهوشانه و همراه با دقت عمل و بر اساس تصميمات داهيانه مقام معظم رهبري است.

 لاريجاني دامن زدن به اختلافات شيعه و سني را يکي ديگر از استراتژي‌هاي شوم استکبار جهاني و در راستاي منزوي کردن جمهوري اسلامي خواند.

 

 نقش روحانيون در فرهنگ‌سازي مرکز ثقل ترويج فرهنگ ديني است

 وي بخش فرهنگ را از نقاط قوت اسلام خواند و افزود: نقش علما و حوزه‌هاي علميه در فرهنگ سازي بسيار با اهميت است و اين نقش نقطه ثقل ترويج فرهنگ ديني قلمداد مي‌شود.

 رئيس مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: براي برخورد با تهديدات و تهاجم فرهنگي و به‌ويژه ترويج عرفان‌هاي کاذب نبايد از اين امتياز ويژه؛ يعني نقش علماء و حوزه هاي علميه، غفلت کرد.

 لاريجاني در تبيين وضعيت اقتصادي کشور به توليد ناخالص ملي، وضعيت ضريب جيني، حرکت و گرايش توسعه به سمت نقاط محروم و خودکفايي اقتصادي که باعث پيشرفت کشور مي‌شود اشاره کرد.

 وي همچنين به پيشرفت‌هاي علمي و تکنولوژيکي اشاره و با مهم خواندن نقش دولت‌هاي مختلف که از ابتداي تأسيس نظام جمهوري اسلامي در اين زمينه فعاليت کرده‌اند، اين پيشرفت‌ها را مرهون تدابير حکيمانه رهبر معظم انقلاب دانست.

 رئيس مجلس شوراي اسلامي يکي ديگر از دستاوردهاي دولت و نظام را طرح مسکن مهر و خروج زمين از سبد کالا به عنوان يک طرح خوب و تأثيرگذار خواند و ادامه داد: مشکلاتي مانند وضعيت بيکاري و تورم از مسائلي است که همت تمام مسئولان را براي برطرف کردن يا کاهش آن‌ها مي‌طلبد.

کلید واژه :

علي لاريجاني

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

  ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر ضربه زدن به مواضع ایران در سوریه حرف گزافی است

  مبارزه با مواد مخدر در دنیا متوازن نیست / ناتو مراسم عروسی را در افغانستان بمباران می کند اما از لابراتوارهای تولید هروئین می گذرد

  دکترلاریجانی با رییس مجلس دومای روسیه دیدار کرد

  افق ۵ میلیارد دلاری برای روابط تجاری بین ایران و پاکستان/ آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس مبارزه با تروریسم

  ایران و روسیه نسبت به موضوع مواد مخدر حساسیت بیشتری دارند/ به اشتراک گذاری تجربیات پارلمانی در کنفرانس بین المللی مبارزه با مواد مخدر

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی