کد خبر : 5000
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ديدار لاريجاني با معاون رئيس جمهور عراق

باشگاه خبرنگاران/ديدار لاريجاني با معاون رئيس جمهور عراق

رئيس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز در ديدار معاون رئيس‌جمهور عراق، بر اهتمام کشورمان براي توسعه و پيشرفت و تحکيم آرامش در عراق تأکيد کرد و گفت: امکانات و ظرفيت‌هاي اقتصادي و فناوري ايران بستر مهمي براي جهش عراق به سمت پيشرفت و آباداني است.

به گزارش حوزه پارلماني باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره اخبار مجلس شوراي اسلامي؛ علي لاريجاني با اشاره به ادامه حمايت همه‌جانبه کشورمان از دولت و ملت عراق براي حل مشکلات اين کشور در حوزه‌هاي گوناگون، در همين زمينه، حل برخي مشکلات بانکي و اداري را به منظور تسهيل در روند ارتباطات ميان دو کشور حايز اهميت دانست.
 

وي در بخش ديگري از سخنان خود با ابراز خرسندي از خروج اشغالگران از خاک عراق آن را دستاورد بسيار بزرگي براي رهبران و مردم عراق دانست.
 

لاريجاني گفت: اين شرايط فرصت بزرگي براي نقش‌آفريني مؤثر عراق در صحنه تحولات منطقه و جهان به وجود آورده است که جمهوري اسلامي ايران از آن استقبال مي کند.
 

رئيس مجلس شوراي اسلامي شکست حضور نظامي قدرت‌هاي بين‌المللي در افغانستان و عراق را درس بزرگ قرن حاضر خواند و يادآور شد: قدرت‌هاي استکباري نمي‌توانند در مقابل خواست و اراده ملت‌ها براي استقلال و سربلندي ايستادگي کنند.
 

لاريجاني همچنين با اشاره به تحولات منطقه و انقلاب‌هاي مردمي در کشورهاي اسلامي گفت: اين حرکت‌ها آينده بسيار درخشان و اميدوارکننده‌اي براي ملت‌هاي منطقه نويد مي دهد.
 

بر اساس اين گزارش، خضير الخزاعي معاون رئيس جمهور عراق نيز در اين ديدار با ابراز خرسندي از سفر به کشورمان مذاکرات خود را با مقامات کشور بسيار سازنده و مفيد خواند و گفت: با اجراي توافقات انجام گرفته در اين سفر، بسياري از موانع توسعه مناسبات ميان دو کشور برطرف خواهد شد.
 

وي با بيان اينکه دولت عراق تاکنون دستاوردهاي فراواني براي حل مشکلات و پيشرفت اقتصادي اين کشور داشته اما هنوز با چالش‌هاي بسياري نيز مواجه است افزود: دولت و ملت عراق براي رفع مشکلات و مقابله با چالش‌ها به کمک و حمايت جمهوري اسلامي ايران نياز دارند.
 

خضير الخزاعي تصريح کرد: ايران و عراق در يک سنگر قرار دارند.
 

وي همچنين با استقبال از حضور شرکت هاي اقتصادي ـ‌ صنعتي ايران در عراق گفت: دستاوردهاي اقتصادي ـ فناوري ايران پيشتوانه بزرگي براي توسعه عراق خواهد بود.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی