کد خبر : 4994
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/دولت و ملت عراق برای مقابله با چالش‌ها به حمایت ایران نیاز دارد

فارس/دولت و ملت عراق برای مقابله با چالش‌ها به حمایت ایران نیاز دارد

 معاون رئیس جمهور عراق گفت: دولت و ملت عراق برای رفع مشکلات و مقابله با چالش‌ها به کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد.
 
به گزارش گروه مجلس خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با معاون رئیس جمهور عراق و هیئت همراه با ایشان بر اهتمام کشورمان برای توسعه و پیشرفت و تحکیم آرامش در عراق تاکید کرد و گفت: امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی و فناوری‌ ایران بستر مهمی برای جهتش عراق برای پیشرفت و آبادانی است.

وی بر ادامه حمایت همه‌جانبه کشورمان از دولت و ملت عراق جهت حل مشکلات این کشور در حوزه‌های گوناگون تاکید کرد و در همین زمینه حل پاره‌ای مشکلات بانکی و اداری جهت تسهیل در روند ارتباطات فی‌مابین را حائز اهمیت دانست.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از خروج اشغالگران از خاک عراق آن را دستاورد بسیار بزرگی برای رهبران و مردم عراق دانست و تاکید کرد: این شرایط فرصت بزرگی برای نقش‌آفرینی مؤثر عراق در صحنه تحولات منطقه جهان بوجود آورد که جمهوری اسلامی ایران از آن استقبال می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی شکست اشغال نظامی قدرت‌های بین‌المللی در افغانستان و عراق را درس بزرگ قرن حاضر خواند و یادآور شد: قدرت‌های استکباری در مقابل خواست و اراده ملت‌ها برای استقلال و سربلندی نمی‌توانند ایستادگی کنند.

لاریجانی همچنین با اشاره به تحولات منطقه و انقلاب‌های مردمی در کشورهای اسلامی گفت: این حرکت‌ها آینده بسیار درخشان و امیدوارکننده‌ای را برای ملت‌های منطقه نوید می‌دهد.

بر اساس این گزارش، خضیر الخزاعی معاون رئیس جمهوری عراق نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان و مذاکرات خود را با مقامات کشور بسیار سازنده و مفید خواند و افزود: با اجرای توافقات انجام گرفته در این سفر بسیاری از موانع توسعه مناسبات فی‌مابین برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت عراق تاکنون دستاوردهای فراوانی برای حل مشکلات و پیشرفت اقتصادی این کشور داشته است اما هنوز با چالش‌های بسیاری نیز مواجه است، گفت: دولت و ملت عراق برای رفع مشکلات و مقابله با چالش‌ها به کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ایران و عراق در یک سنگر قرار دارند، به استقبال از حضور شرکت‌های اقتصادی - صنعتی ایران در عراق اشاره کرد و گفت: ‌دستاوردهای اقتصادی - فنی ‌در ایران پشتوانه بزرگی ایرانی توسعه عراق خواهد شد.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی