کد خبر : 4994
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/دولت و ملت عراق برای مقابله با چالش‌ها به حمایت ایران نیاز دارد

فارس/دولت و ملت عراق برای مقابله با چالش‌ها به حمایت ایران نیاز دارد

 معاون رئیس جمهور عراق گفت: دولت و ملت عراق برای رفع مشکلات و مقابله با چالش‌ها به کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد.
 
به گزارش گروه مجلس خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با معاون رئیس جمهور عراق و هیئت همراه با ایشان بر اهتمام کشورمان برای توسعه و پیشرفت و تحکیم آرامش در عراق تاکید کرد و گفت: امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی و فناوری‌ ایران بستر مهمی برای جهتش عراق برای پیشرفت و آبادانی است.

وی بر ادامه حمایت همه‌جانبه کشورمان از دولت و ملت عراق جهت حل مشکلات این کشور در حوزه‌های گوناگون تاکید کرد و در همین زمینه حل پاره‌ای مشکلات بانکی و اداری جهت تسهیل در روند ارتباطات فی‌مابین را حائز اهمیت دانست.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از خروج اشغالگران از خاک عراق آن را دستاورد بسیار بزرگی برای رهبران و مردم عراق دانست و تاکید کرد: این شرایط فرصت بزرگی برای نقش‌آفرینی مؤثر عراق در صحنه تحولات منطقه جهان بوجود آورد که جمهوری اسلامی ایران از آن استقبال می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی شکست اشغال نظامی قدرت‌های بین‌المللی در افغانستان و عراق را درس بزرگ قرن حاضر خواند و یادآور شد: قدرت‌های استکباری در مقابل خواست و اراده ملت‌ها برای استقلال و سربلندی نمی‌توانند ایستادگی کنند.

لاریجانی همچنین با اشاره به تحولات منطقه و انقلاب‌های مردمی در کشورهای اسلامی گفت: این حرکت‌ها آینده بسیار درخشان و امیدوارکننده‌ای را برای ملت‌های منطقه نوید می‌دهد.

بر اساس این گزارش، خضیر الخزاعی معاون رئیس جمهوری عراق نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان و مذاکرات خود را با مقامات کشور بسیار سازنده و مفید خواند و افزود: با اجرای توافقات انجام گرفته در این سفر بسیاری از موانع توسعه مناسبات فی‌مابین برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت عراق تاکنون دستاوردهای فراوانی برای حل مشکلات و پیشرفت اقتصادی این کشور داشته است اما هنوز با چالش‌های بسیاری نیز مواجه است، گفت: دولت و ملت عراق برای رفع مشکلات و مقابله با چالش‌ها به کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ایران و عراق در یک سنگر قرار دارند، به استقبال از حضور شرکت‌های اقتصادی - صنعتی ایران در عراق اشاره کرد و گفت: ‌دستاوردهای اقتصادی - فنی ‌در ایران پشتوانه بزرگی ایرانی توسعه عراق خواهد شد.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی