کد خبر : 4993
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ حضور لاریجانی در اجلاس 4 جانبه \'ایران، عراق، ترکیه و عربستان\'

فارس/ حضور لاریجانی در اجلاس 4 جانبه \'ایران، عراق، ترکیه و عربستان\'

 مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با اشاره به موافقت کشورمان با برگزاری اجلاس 4 جانبه ایران، عراق، ترکیه و عربستان به میزبانی بغداد، سطح این اجلاس را رؤسای مجالس 4 کشور اعلام کرد.
 
حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به موافقت کشورمان با برگزاری نشست 4 جانبه ایران، عراق، ترکیه و عربستان در بغداد گفت که پیشنهاد برگزاری این نشست را رئیس مجلس عراق در جریان حضور در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران و در جریان مذاکرات خصوصی با لاریجانی، به ایران ارائه کرد.

وی در این زمینه افزود: رئیس مجلس نیز پس از طرح موضوع، موافقت اصولی خود را با برگزاری این اجلاس اعلام کرد؛ البته یک ماه قبل نیز رئیس مجلس عراق طی نامه‌ای چارچوب کلی برگزاری این اجلاس را به اطلاع کشورمان رساند.

"پس از آن نیز سفیر ایران در عراق موافقت مجلس با برگزاری این اجلاس در بغداد را به اطلاع رئیس مجلس عراق رساند و در حال حاضر نیز منتظر پاسخ عراقی‌ها در هماهنگی با دو کشور دیگر هستیم."

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس تصریح کرد: اگر چه زمان برگزاری این نشست هنوز مشخص نشده است اما اجلاس بغداد در سطح رؤسای مجالس 4 کشور خواهد بود.

شیخ‌الاسلام در ادامه اظهار داشت: در این اجلاس مهمترین موضوعات منطقه و مسائلی که مورد علاقه 4 کشور است، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی