کد خبر : 4993
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ حضور لاریجانی در اجلاس 4 جانبه \'ایران، عراق، ترکیه و عربستان\'

فارس/ حضور لاریجانی در اجلاس 4 جانبه \'ایران، عراق، ترکیه و عربستان\'

 مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با اشاره به موافقت کشورمان با برگزاری اجلاس 4 جانبه ایران، عراق، ترکیه و عربستان به میزبانی بغداد، سطح این اجلاس را رؤسای مجالس 4 کشور اعلام کرد.
 
حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به موافقت کشورمان با برگزاری نشست 4 جانبه ایران، عراق، ترکیه و عربستان در بغداد گفت که پیشنهاد برگزاری این نشست را رئیس مجلس عراق در جریان حضور در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران و در جریان مذاکرات خصوصی با لاریجانی، به ایران ارائه کرد.

وی در این زمینه افزود: رئیس مجلس نیز پس از طرح موضوع، موافقت اصولی خود را با برگزاری این اجلاس اعلام کرد؛ البته یک ماه قبل نیز رئیس مجلس عراق طی نامه‌ای چارچوب کلی برگزاری این اجلاس را به اطلاع کشورمان رساند.

"پس از آن نیز سفیر ایران در عراق موافقت مجلس با برگزاری این اجلاس در بغداد را به اطلاع رئیس مجلس عراق رساند و در حال حاضر نیز منتظر پاسخ عراقی‌ها در هماهنگی با دو کشور دیگر هستیم."

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس تصریح کرد: اگر چه زمان برگزاری این نشست هنوز مشخص نشده است اما اجلاس بغداد در سطح رؤسای مجالس 4 کشور خواهد بود.

شیخ‌الاسلام در ادامه اظهار داشت: در این اجلاس مهمترین موضوعات منطقه و مسائلی که مورد علاقه 4 کشور است، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی