کد خبر : 4992
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ايرنا/ لاریجانی: قدرت های استكباری نمی توانند در مقابل اراده ملت ها ایستادگی كنند

ايرنا/ لاریجانی: قدرت های استكباری نمی توانند در مقابل اراده ملت ها ایستادگی كنند

رییس مجلس شورای اسلامی، شكست اشغال نظامی قدرت های بین المللی در افغانستان و عراق را درس بزرگ قرن حاضر دانست وگفت: قدرت های استكباری نمی توانند درمقابل خواست و اراده ملت ها ایستادگی كنند.
  
 
به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، \'علی لاریجانی\' صبح امروز /شنبه/ با معاون رییس جمهوری عراق دیدار و گفت و گو كرد.

لاریجانی با اظهار خرسندی از خروج اشغالگران از خاك عراق، خروج این اشغالگران را دستاورد بسیار بزرگی برای رهبران و مردم این كشور توصیف كرد.

وی تصریح كرد: قدرت های استكباری نمی توانند در مقابل خواست و اراده ملت ها برای استقلال و سربلندی ایستادگی كنند.

رییس مجلس همچنین بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه، پیشرفت و تحكیم آرامش در این كشور تاكید كرد.

لاریجانی اظهارداشت: امكانات و ظرفیت های اقتصادی و فناوری ایران بستر مهمی برای جهش پیشرفت و آبادانی عراق است.

وی بر ادامه حمایت همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق برای حل مشكلات این كشور در حوزه های گوناگون تاكید كرد و افزود: در این زمینه حل پاره ای مشكلات بانكی و اداری جهت تسهیل در روند ارتباطات فی مابین دارای اهمیت است.

رییس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری تحولات منطقه و انقلاب های مردمی در كشورهای اسلامی، گفت: این حركت ها آینده بسیار درخشان و امیدوار كننده ای را برای ملت های منطقه نوید می دهد.

\'خضیر الخزاعی\' معاون رییس جمهوری عراق نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از سفر به ایران، مذاكرات خود با مقامات ایرانی را بسیار سازنده و مفید توصیف كرد.

وی اظهارداشت: با اجرای توافق های انجام شده در این سفر بسیاری از موانع توسعه مناسبات فی مابین برطرف می شود.

وی یادآور شد:دولت عراق تاكنون دستاوردهای فراوانی برای حل مشكلات و پیشرفت اقتصادی این كشور داشته است اما هنوز با چالش های بسیاری مواجه است.

معاون رییس جمهوری عراق خاطرنشان كرد: دولت و ملت این كشور برای رفع مشكلات و مقابله با چالش ها به كمك و حمایت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد.

الخزاعی تصریح كرد: ایران و عراق در یك سنگر قرار دارند.

وی همچنین با استقبال از حضور شركت های اقتصادی - صنعتی ایران در عراق گفت: دستاوردهای اقتصادی - فناوری ایران پشتوانه بزرگی برای توسعه این كشور خواهد بود. 
 
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی