کد خبر : 4991
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ ديدار معاون رئيس جمهور عراق با رئيس مجلس

ایسنا/ ديدار معاون رئيس جمهور عراق با رئيس مجلس

رئيس مجلس شوراي اسلامي، صبح امروز در ديدار معاون رئيس جمهور عراق و هيات همراه بر اهتمام كشورمان براي توسعه و پيشرفت و تحكيم آرامش در عراق تاكيد كرد و افزود: امكاناتات و ظرفيتهاي اقتصادي و فناوري ايران بستر مهمي براي جهش عراق براي پيشرفت و آباداني است.

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي لاريجاني، بر ادامه حمايت همه جانبه كشورمان از دولت و ملت عراق جهت حل مشكلات اين كشور در حوزه‌هاي گوناگون تاكيد كرد و در همين زمينه حل پاره‌اي مشكلات بانكي و اداري جهت تسهيل در روند ارتباطات في مابين را حائز اهميت دانست.

 

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با ابراز خرسندي از خروج اشغالگران از خاك عراق آن را دستاورد بسيار بزرگي براي رهبران و مردم عراق دانست و تاكيد كرد: اين شرايط فرصت بزرگي براي نقش آفريني موثر عراق در صحنه تحولات منطقه جوان به وجود آورده كه جمهوري اسلامي ايرا ن از آن استقبال مي‌كند. ر

ئيس مجلس شوراي اسلامي شكست اشغال نظامي قدرت‌هاي بين‌المللي در افغانستان و عراق را درس بزرگ قرن حاضر خواند و ياد آور شد: قدرتهاي استكباري در م قابل خواست و اراده ملت‌ها براي استقلال و سربلندي نمي‌توانند ايستادگي كنند.

 

لاريجاني همچنين با اشاره به تحولات منطقه و انقلابهاي مردمي در كشورهاي اسلامي گفت: اين حركت‌ها آينده بسيار درخشان و اميدواركننده‌ايي را براي ملتهاي منطقه نويد مي‌دهد. بر اساس اين گزارش آقاي " خضير الخزاعي" معاون رئيس جمهور عراق نيز در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از سفر به كشورمان مذاكرات خود را با مقامات كشور بسيار سازند و مفيد خواند و افزود: با اجراي توافقات انجام گر فته در اين سفر بسياري از موانع توسعه مناسبات في‌مابين برطرف خواهند شد.

 

وي با بيان اين كه دولت عراق تاكنون دستاوردهاي فراواني براي حل مشكلات و پيشرفت اقتصادي اين كشور داشته است اما هنوز با چالش‌هاي بسياري نيز مواجه است گفت: دولت و ملت عراق براي رفع مشكلات و مقابله با چالش‌ها به كمك و حمايت جمهوري اسلامي ايران نياز دارد.

 

وي تصريح كرد: ايران و عراق در يك سنگر قرار دارند.

 

وي همچنين با استقبال از حضور شركتهاي اقتصادي – صنعتي ايران در عراق گفت: دستاوردهاي اقتصادي – فن آوري ايران پشتوانه بزرگي براي توسعه عراق خواهد بود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی