کد خبر : 4989
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خبرآنلاین/ لاریجانی: امکانات ایران بستر مهمی برای جهش پیشرفت عراق است

خبرآنلاین/ لاریجانی: امکانات ایران بستر مهمی برای جهش پیشرفت عراق است

علی لاریجانی صبح امروز با معاون رییس جمهوری عراق دیدار و گفت و گو کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی، شکست اشغال نظامی قدرت های بین المللی در افغانستان و عراق را درس بزرگ قرن حاضر دانست وگفت: قدرت های استکباری نمی توانند درمقابل خواست و اراده ملت ها ایستادگی کنند.

به گزارش ایرنا لاریجانی با اظهار خرسندی از خروج اشغالگران از خاک عراق، خروج این اشغالگران را دستاورد بسیار بزرگی برای رهبران و مردم این کشور توصیف کرد.وی تصریح کرد: قدرت های استکباری نمی توانند در مقابل خواست و اراده ملت ها برای استقلال و سربلندی ایستادگی کنند.رییس مجلس همچنین بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه، پیشرفت و تحکیم آرامش در این کشور تاکید کرد.لاریجانی اظهارداشت: امکانات و ظرفیت های اقتصادی و فناوری ایران بستر مهمی برای جهش پیشرفت و آبادانی عراق است.

وی بر ادامه حمایت همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق برای حل مشکلات این کشور در حوزه های گوناگون تاکید کرد و افزود: در این زمینه حل پاره ای مشکلات بانکی و اداری جهت تسهیل در روند ارتباطات فی مابین دارای اهمیت است.

رییس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری تحولات منطقه و انقلاب های مردمی در کشورهای اسلامی، گفت: این حرکت ها آینده بسیار درخشان و امیدوار کننده ای را برای ملت های منطقه نوید می دهد.

خضیر الخزاعی معاون رییس جمهوری عراق نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از سفر به ایران، مذاکرات خود با مقامات ایرانی را بسیار سازنده و مفید توصیف کرد. وی اظهارداشت: با اجرای توافق های انجام شده در این سفر بسیاری از موانع توسعه مناسبات فی مابین برطرف می شود.


وی یادآور شد: دولت عراق تاکنون دستاوردهای فراوانی برای حل مشکلات و پیشرفت اقتصادی این کشور داشته است اما هنوز با چالش های بسیاری مواجه است. معاون رییس جمهوری عراق خاطرنشان کرد: دولت و ملت این کشور برای رفع مشکلات و مقابله با چالش ها به کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی