کد خبر : 4989
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خبرآنلاین/ لاریجانی: امکانات ایران بستر مهمی برای جهش پیشرفت عراق است

خبرآنلاین/ لاریجانی: امکانات ایران بستر مهمی برای جهش پیشرفت عراق است

علی لاریجانی صبح امروز با معاون رییس جمهوری عراق دیدار و گفت و گو کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی، شکست اشغال نظامی قدرت های بین المللی در افغانستان و عراق را درس بزرگ قرن حاضر دانست وگفت: قدرت های استکباری نمی توانند درمقابل خواست و اراده ملت ها ایستادگی کنند.

به گزارش ایرنا لاریجانی با اظهار خرسندی از خروج اشغالگران از خاک عراق، خروج این اشغالگران را دستاورد بسیار بزرگی برای رهبران و مردم این کشور توصیف کرد.وی تصریح کرد: قدرت های استکباری نمی توانند در مقابل خواست و اراده ملت ها برای استقلال و سربلندی ایستادگی کنند.رییس مجلس همچنین بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه، پیشرفت و تحکیم آرامش در این کشور تاکید کرد.لاریجانی اظهارداشت: امکانات و ظرفیت های اقتصادی و فناوری ایران بستر مهمی برای جهش پیشرفت و آبادانی عراق است.

وی بر ادامه حمایت همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق برای حل مشکلات این کشور در حوزه های گوناگون تاکید کرد و افزود: در این زمینه حل پاره ای مشکلات بانکی و اداری جهت تسهیل در روند ارتباطات فی مابین دارای اهمیت است.

رییس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری تحولات منطقه و انقلاب های مردمی در کشورهای اسلامی، گفت: این حرکت ها آینده بسیار درخشان و امیدوار کننده ای را برای ملت های منطقه نوید می دهد.

خضیر الخزاعی معاون رییس جمهوری عراق نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از سفر به ایران، مذاکرات خود با مقامات ایرانی را بسیار سازنده و مفید توصیف کرد. وی اظهارداشت: با اجرای توافق های انجام شده در این سفر بسیاری از موانع توسعه مناسبات فی مابین برطرف می شود.


وی یادآور شد: دولت عراق تاکنون دستاوردهای فراوانی برای حل مشکلات و پیشرفت اقتصادی این کشور داشته است اما هنوز با چالش های بسیاری مواجه است. معاون رییس جمهوری عراق خاطرنشان کرد: دولت و ملت این کشور برای رفع مشکلات و مقابله با چالش ها به کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی