کد خبر : 4976
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاريجاني: اتكا به نفت در نظام بودجه‌ريزي، سياستي منفعلانه است

ایسنا/لاريجاني: اتكا به نفت در نظام بودجه‌ريزي، سياستي منفعلانه است

رييس مجلس شوراي سلامي با اشاره به جنايت‌هاي اخير نيروهاي آمريكايي در افغانستان و فلسطين، اين اقدامات وحشيانه را به شدت محكوم و به سران آمريكايي و رژيم صهيونيستي هشدار داد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي لاريجاني امروز - سه‌شنبه - در نطق قبل از دستور خود در مجلس شوراي اسلامي گفت: طي چند روز گذشته در فلسطين و افغانستان شاهد اقدامات جنايتكارانه هستيم كه عامل اصلي آن آمريكا و رژيم صهيونيستي است.

وي افزود: اين جنايات آن‌قدر خشن و بي‌منطق انجام شد و مي‌شود كه آرامش را از هر مسلمان و بلكه از هر انساني سلب مي‌كند. اقدام وحشيانه سربازان آمريكايي در قتل عام در روستايي در افغانستان و كشتن ده‌ها افغان مرد و زن و كودك آن هم در فصل زمستان و بي‌خانمان كردن آنان امر ساده‌اي نيست كه قابل گذشت باشد. چندي قبل سربازان اشغالگر آمريكا در افغانستان قرآن‌سوزي راه انداخته‌اند و از اين طريق قلوب ميليون‌ها افغان مسلمان را جريحه‌دار كردند.

لاريجاني افزود: آقاي اوباما فقط اظهار تاسف كرد و آن را اشتباه افسرانش تلقي نمود. اين شگرد هميشگي آنان است. هر وقت در فلسطين نيز رژيم صهيونيستي دست به جنايت و قتل عام زده است آن را به مجنوني منتسب كرده‌اند تا از عذاب وجدان‌هاي آگاه انسان‌ها و فشار افكار عمومي، رژيم خود را برهانند.

رييس مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: مردم مظلوم افغان تا كي بايد خون خود را در مسير هوس‌هاي سربازان آمريكايي حراج كنند؛ آمريكا در بدو اشغال افغانستان نويد افغانستاني دموكراتيك همراه با پيشرفت‌هاي اقتصادي به افغان‌ها داد. اين چه دموكراسي است كه سربازان آمريكايي هر لحظه مي‌توانند تعداد زيادي از مردم افغان را به خاك و خون بكشند، چه توسعه‌اي در اين كشور ايجاد كرده‌ايد جز ساختن پايگاه و پادگان. امروز ايالات متحده متهم به شرارت بين‌المللي است و آمريكا مطمئن باشد خون اين مظلومان، آنان را رسوا خواهد كرد و با فضاحت بيشتر از اخراج عراق، آنها مجبورند خاك افغانستان را ترك كنند.

لاريجاني ادامه داد: در فلسطين نيز رژيم صهيونيستي دست به اقدامات وحشيانه‌اي زده است و ده‌ها فلسطيني مظلوم را با حملات خود به شهادت رسانده است. اين رژيم به خاطر خروج از انزوا و تحقيري كه با انقلاب‌هاي منطقه‌اي نصيب آنان شده است دست به اين جنايات زده است، اما اين سبوعيت رژيم صهيونيستي ملت‌هاي منطقه را بيدارتر مي‌كند و بر انزواي اين رژيم مي‌افزايد، البته اين اقدام اسرائيل يك هشدار به كشورهاي اسلامي را در بر دارد كه گاه فكر مي‌كنند با مذاكره مي‌توانند ظلم رژيم صهيونيستي را علاج كنند.

وي افزود: وحشي‌گري رژيم صهيونيستي جزء خصوصيات ذاتي اين رژيم است و جز با مقاومت شجاعانه راه‌حلي ندارد، اما پاسخ‌هاي قاطع حماس به اسرائيل نشان داد كه مقاومت و مجاهدت زنده است و با قدرت از ملت فلسطين دفاع مي‌كند.

لاريجاني با محكوم كردن اقدامات وحشيانه رژيم صهيونيستي، گفت: مجلس شوراي اسلامي اين‌گونه اقدامات وحشيانه رژيم صهيونيستي در فلسطين و ايالات متحده در افغانستان را محكوم مي‌كند و به ايالات متحده هشدار مي‌دهد با ناشي‌گري سياسي و سبوعيت نظامي با احساسات مسلمانان بازي نكنند كه بازي با آتش در منطقه است.

رييس فراكسيون اصولگرايان مجلس هشتم با اشاره به بازديد روز گذشته مقام معظم رهبري از بخش‌هاي پژوهشي وزارت نفت، گفت: بازديد اثربخش ايشان از بخش‌هاي پژوهشي وزارت نفت بار ديگر توجه همگان را به اين سياست عميق جلب كرد كه اتكا به نفت در نظام بودجه‌ريزي، سياست منفعلانه و غيرعقلاني است و با تدابير انقلابي، نفت از سبد بودجه جاري كشور جدا و به سرمايه تبديل شود.

وي تاكيد كرد: كميسيون‌هاي تخصصي به ويژه كميسيون تلفيق همان‌گونه كه در برنامه پنجم توسعه قيد شده است با توجه به تذكرات روشن رهبر معظم در بودجه سال آينده اين نگاه را محقق خواهد كرد و كاهش بودجه جاري از نفت را ملموس كنند تا در افق پنج ساله كشور از اين عارضه نجات يابيم.

لاريجاني تاكيد كرد: اين مهم مي‌تواند دستاورد اساسي مجلس هشتم و نهم باشد.

رييس مجلس شوراي اسلامي افزود: توجه مقام معظم رهبري به تحرك فني در بخش‌هاي مختلف وزارت نفت نشان مي‌دهد با توجه به رقابت‌هاي منطقه‌اي در اكتشاف و بهره‌برداري مخصوصا در ميادين مشترك از جمله اقدامات اختصاصي براي اين وزارتخانه بايد در نظر گرفت تا بخش‌هاي فني آن بتوانند از منافع ملي كشور دفاع كنند كه بخشي از اين نيازها خوشبختانه در قانون نفت تامين شده است و مجلس شوراي اسلامي چنانچه لازم باشد گام‌هاي ديگر در تدوين اساسنامه شركت‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي بر خواهد داشت.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی