کد خبر : 4975
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/لاریجانی: ناشی‌گری سیاسی آمریکا در منطقه، بازی با آتش است

مهر/لاریجانی: ناشی‌گری سیاسی آمریکا در منطقه، بازی با آتش است

رئیس مجلس با اشاره به اقدامات وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی و آمریکا در فلسطین و افغانستان تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی اینگونه اقدامات وحشیانه را محکوم می کند و به ایالات متحده هشدار می دهد با ناشی گری سیاسی و سبعیت نظامی با احساسات مسلمانان بازی نکنند که بازی با آتش در منطقه است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: در چند روز اخیر شاهد اقداماتی جنایتکارانه در منطقه، در افغانستان و فلسطین مظلوم هستیم که عامل اصلی آن آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: این جنایات آنقدر خشن و بی منطق صورت گرفته و می گیرد که آرامش را از هر مسلمان و بلکه از هر انسانی سلب می کند، اقدامات وحشیانه سربازان آمریکایی در قتل عام روستایی در افغانستان و کشتن ده ها زن و مرد و کودک آن هم در فصل زمستان و بی خانمان کردن آنها امر ساده ای نیست که قابل گذشت باشد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: چندی قبل سربازان اشغالگر آمریکا در افغانستان قرآن سوزی کردند و قلوب میلیون ها افغان و مسلمان را جریحه دار کردند و اوباما فقط اظهار تاسف کرد و آن را اشتباه افسران خود تلقی کرد این شگرد همیشگی آنان است. هر وقت در فلسطین نیز رژیم صهیونیستی دست به جنایت زده و قتل عام کرده آن را به مجنونی منتسب کرده تا از عذاب وجدان انسانهای آگاه و فشار افکار عمومی رژیم خود را برهاند.

رئیس مجلس ادامه داد: مردم مظلوم افغانستان تا کی باید خون خود را در مسیر هوس های سربازان آمریکایی حراج کنند. آمریکا در بدو اشغال افغانستان نوید آینده ای دموکراتیک همراه با پیشرفت های اقتصادی برای این کشور داد. این چه دموکراسی است که سربازان آمریکایی هر لحظه می توانند تعداد زیادی از مردم افغان را به خاک و خون بکشند؟ چه توسعه ای در این کشور ایجاد کردید جز ساختن پایگاه و پادگان کار دیگری هم صورت دادید؟

نماینده قم در مجلس تصریح کرد: امروز ایالات متحده متهم به شرارت بین المللی است و آمریکا مطمئن باشد خون این مظلومان، آنان را رسوا خواهد نمود و با فضاحت بیشتر از اخراج از عراق، مجبورند خاک افغانستان را ترک کنند. در فلسطین نیز رژیم صهیونیستی دست به اقدامات وحشیانه ای زده است و دهها فلسطینی مظلوم را با حملات خود به شهادت رسانده است. شاید این رژیم به خاطر خروج از انزوا و تحقیری که با انقلابهای منطقه ای نصیب آنان شده دست به این جنایت زده است اما این سبوعیت رژیم صهیونیستی ملت های منطقه را بیدارتر می کند و به انزوای این رژیم می افزاید.

وی گفت: البته این اقدام اسرائیل یک هشدارباش به کشورهای اسلامی را نیز در بر دارد که فکر می کنند با مذاکره می توانند ظلم رژیم صهیونیستی را علاج کنند وحشیگری رژیم صهیونیستی جزء خصوصیت ذاتی این رژیم است و جز با مقاومت شجاعانه راه حلی ندارد. البته پاسخ های قاطع حماس به اسرائیل نشان داد مقاومت و مجاهدت زنده است و با قدرت از ملت فلسطین دفاع می کنند.

رئیس مجلس تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی اینگونه اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در فلسطین و افغانستان را محکوم می کند و به ایالات متحده هشدار می دهد با ناشی گری سیاسی و سبعیت نظامی با احساسات مسلمانان بازی نکنند که بازی با آتش در منطقه است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید مقام معظم رهبری از بخش های پژوهشی وزارت نفت اشاره کرد و گفت: این بازدید اثر گذار بار دیگر توجه همگان را به این سیاست عمیق جلب نمود که اتکاء به نفس در نظام بودجه ریزی، سیاست منفعلانه و غیر عقلانی است و باید با تدابیر انقلابی نفت از سبد بودجه جاری کشور جدا شود و به سرمایه تبدیل گردد.

نماینده قم در مجلس از کمیسیون های تخصصی خصوصا کمیسیون تلفیق بودجه 91 خواست همانطور که در برنامه پنجم توسعه قید شده است با توجه به تذکرات روشن رهبر معظم، در بودجه سال آینده این نگاه را محقق کنند و کاهش بودجه جاری از نفت را ملموس کنند تا در افق 5 ساله کشور از این عارضه نجات یابیم.

وی افزود: این مهم می تواند دستاورد اساسی مجلس هشتم و نهم باشد.

لاریجانی تاکید کرد: همچنین توجه معظم له به تحرک فنی در بخش های وزارت نفت نشان می دهد با توجه به رقابت های منطقه ای در اکتشاف و بهره برداری مخصوصا در میادین مشترک باید نظامات اقتصادی برای این وزارتخانه در نظر گرفت تا بخش های فنی آن بتوانند از منافع ملی کشور دفاع کنند که بخشی از این نیازها خوشبختانه در قانون نفت تامین شده است.

رئیس مجلس ادامه داد: مجلس شورای اسلامی چنانچه لازم باشد گام های دیگری در راه تدوین اساسنامه شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی بر می دارد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی