کد خبر : 496
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در بدو ورود به مسکو تاکید کرد:

تاثیر گذاری اجلاس سران مجالس اوراسیا بر توسعه ارتباطات کشورهای منطقه

تاثیر گذاری اجلاس سران مجالس اوراسیا بر توسعه ارتباطات کشورهای منطقه

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدورود به مسکو به منظور حضور در اجلاس سران مجالس اوراسیا تاکید کرد:اجلاس اوراسیا بر توسعه ارتباطات کشورهای منطقه تاثیر بسزایی دارد.

دکتر علی لاریجانی در ابتدای ورود به مسکو در مصاحبه با خبرنگاران گفت: توسعه ارتباطات کشورهای منطقه اوراسیا  می توانند از جهت اقتصادی ، سیاسی و منافع امنیتی قابل توجه باشد.

وی افزود: با شرایطی که در منطقه داریم گسترش ارتباطات بین کشورهای حوزه اوراسیا می تواند منافع مشترک را برای همه از جهات مختلف داشته باشد .

رییس مجلس اظهار داشت: به ویژه میان ایران و روسیه که دو کشور مهم منطقه هستند و منافع مشترک دارند.

دکتر لاریجانی گفت: نقش آفرینی که روسیه طی سال های اخیر داشته و جایگاه جدیدی برای خود تعریف کرده است این را مثبت می دانیم و باید علاوه بر روابط پارلمانی ، حوزه های جدید همکاری تعریف شود و تاثیر گذار باشد تا کشورها را مقابل مسایلی که پیش روست همگرا کنند.

الکساندر رومانوویچ معاون دومای کشوری (مجلس روسیه) نیز ضمن خیر مقدم به دکتر لاریجانی و هیات عالی مجلس شورای اسلامی گفت: ما از حضور هیات عالی رتبه ایران استقبال می کنیم و برای ما اهمیت زیادی دارد .

 وی افزود: حضور ایران در نشست روسای مجالس اوراسیا در توسعه روابط ایران و روسیه و همچنین همگرایی منطقه مهم و اثرگذار است .

نشست روسای مجالس اوراسیا صبح سه شنبه آغاز می شود و آقای لاریجانی سخنران نوبت عصر خواهد بود . ملاقات با همتای روسی   روسای مجالس سایر کشورها از دیگر برنامه های آقای لاریجانی رییس مجلس در سفر دو روزه به مسکو است ./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی