کد خبر : 4949
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني: سوال از رييس جمهور، دموكراسي را در كشور غني كرد

ایسنا/ لاريجاني: سوال از رييس جمهور، دموكراسي را در كشور غني كرد

رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: نفس اين كار كه نمايندگان از رئيس جمهور سئوالاتي دارند و مي‌گويند ايشان بيايد و در مجلس توضيح بدهد، بخشي از غني شدن دموكراسي در كشور ماست و مفيد و با ارزش است؛ آن قدر ارزش دارد كه انسان حواشي آن را كم بگيرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي لاريجاني در ارزيابي ازجلسه طرح سوال از رييس جمهور گفت:

من برگزاري چنين جلسه‌اي را جزو بداخلاقی‌ها نمی‌دانم؛ به نظرم پروسه مردم‌سالاری در کشور ما غنی شده و ظرفیت‌ها بالا رفته است.

لاريجاني با بيان اينكه پيش از اين برخي مي‌گفتند حادثه عجیبی می‌خواهد رخ بدهد افزود: اين اتفاق اصلا حادثه عجیبی نیست، مجلس اختیار دارد در مورد موضوعی از رئیس جمهور سئوال کند و او هم باید بیاید و پاسخ بدهد.

رييس‌مجلس ادامه داد: به نظر من کار خیلی خوبی انجام شد، من هم از نمایندگان مجلس، هم از آقای رئیس جمهور تشکر می‌کنم، فضائی به وجود آمد؛ سئوالات مطرح شدند و پاسخ دادند.

وي ادامه داد: در آن جلسه به‌رغم این که ما به نمایندگان تذکر می‌دادیم که بحث را رها کنند، ولی مدت زیادی وقت مجلس صرف شد و از تذکراتی که نمايندگان می‌دادند معلوم بود که از پاسخ‌ها راضی نیستند، طبیعی هم هست. همیشه داوری وجود دارد و قطعی نیست که پاسخ یک وزیر یا رئیس جمهور، مجلس را كاملا راضی کند.

نماينده قم در مجلس ادامه داد: ممکن است عده‌ای ناراضی باشند و قبول نکنند، تا اینجای کار اشکالی هم ندارد، اما ادبیات و الفاظی به کار برده شد که می‌شد به کار برده نشود، به نظر من گفتن بعضی از حرف‌ها درست نبود، ناراحتی و دلخوری بعضی از نمایندگان هم از این بود.

رييس مجلس كه با سايت نما گفت‌وگو كرده است در پايان خاطرنشان كرد: به نظر من این دلخوری‌ها و به کار بردن این ادبیات در کشور مشکل ایجاد کرده است، انسان می‌تواند حرفش را صمیمانه و مودبانه بزند، چرا باید با الفاظی کسی را اذیت و موضوع ساده‌ای را تبدیل به کینه کنیم؟ ولی من فکر می‌کنم همه اینها حواشی است، اصل موضوع، با ارزش است که به هر حال سئوالاتی پرسیده شد و باید به آنها پاسخ داده می‌شد، حال اینکه پاسخ‌ها دقیق بودند یا نبودند، بحث دیگری است.

انتهاي پيام

کلید واژه :

علي لاريجاني

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  حرکت تروریست‌های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان/ مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

  احتمال بروز مشکلات امنیتی ازسوی تروریست‌های مهاجر شکست‌خورده در سوریه/ اسرائیل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی