کد خبر : 4949
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني: سوال از رييس جمهور، دموكراسي را در كشور غني كرد

ایسنا/ لاريجاني: سوال از رييس جمهور، دموكراسي را در كشور غني كرد

رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: نفس اين كار كه نمايندگان از رئيس جمهور سئوالاتي دارند و مي‌گويند ايشان بيايد و در مجلس توضيح بدهد، بخشي از غني شدن دموكراسي در كشور ماست و مفيد و با ارزش است؛ آن قدر ارزش دارد كه انسان حواشي آن را كم بگيرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي لاريجاني در ارزيابي ازجلسه طرح سوال از رييس جمهور گفت:

من برگزاري چنين جلسه‌اي را جزو بداخلاقی‌ها نمی‌دانم؛ به نظرم پروسه مردم‌سالاری در کشور ما غنی شده و ظرفیت‌ها بالا رفته است.

لاريجاني با بيان اينكه پيش از اين برخي مي‌گفتند حادثه عجیبی می‌خواهد رخ بدهد افزود: اين اتفاق اصلا حادثه عجیبی نیست، مجلس اختیار دارد در مورد موضوعی از رئیس جمهور سئوال کند و او هم باید بیاید و پاسخ بدهد.

رييس‌مجلس ادامه داد: به نظر من کار خیلی خوبی انجام شد، من هم از نمایندگان مجلس، هم از آقای رئیس جمهور تشکر می‌کنم، فضائی به وجود آمد؛ سئوالات مطرح شدند و پاسخ دادند.

وي ادامه داد: در آن جلسه به‌رغم این که ما به نمایندگان تذکر می‌دادیم که بحث را رها کنند، ولی مدت زیادی وقت مجلس صرف شد و از تذکراتی که نمايندگان می‌دادند معلوم بود که از پاسخ‌ها راضی نیستند، طبیعی هم هست. همیشه داوری وجود دارد و قطعی نیست که پاسخ یک وزیر یا رئیس جمهور، مجلس را كاملا راضی کند.

نماينده قم در مجلس ادامه داد: ممکن است عده‌ای ناراضی باشند و قبول نکنند، تا اینجای کار اشکالی هم ندارد، اما ادبیات و الفاظی به کار برده شد که می‌شد به کار برده نشود، به نظر من گفتن بعضی از حرف‌ها درست نبود، ناراحتی و دلخوری بعضی از نمایندگان هم از این بود.

رييس مجلس كه با سايت نما گفت‌وگو كرده است در پايان خاطرنشان كرد: به نظر من این دلخوری‌ها و به کار بردن این ادبیات در کشور مشکل ایجاد کرده است، انسان می‌تواند حرفش را صمیمانه و مودبانه بزند، چرا باید با الفاظی کسی را اذیت و موضوع ساده‌ای را تبدیل به کینه کنیم؟ ولی من فکر می‌کنم همه اینها حواشی است، اصل موضوع، با ارزش است که به هر حال سئوالاتی پرسیده شد و باید به آنها پاسخ داده می‌شد، حال اینکه پاسخ‌ها دقیق بودند یا نبودند، بحث دیگری است.

انتهاي پيام

کلید واژه :

علي لاريجاني

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی