کد خبر : 4946
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در دیدار کارکنان مجلس:

مجلس نیوز/ استقلال قوا چنگ‌اندازی به صورت یکدیگر نیست

مجلس نیوز/ استقلال قوا چنگ‌اندازی به صورت یکدیگر نیست

به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)، لاریجانی با بیان اینکه قوانین تصویب شده در مجلس به پشتیبانی بخش‌های مختلف اداری انجام شده است، گفت: از همین ‌رو باید از احساس مسئولیت تمامی کارکنان مجلس تشکر کنم و از آنجا که تمامی این کارها با چاشنی صداقت همراه بوده بسیار ارزشمند است.

 
وی ادامه داد: روز چهارشنبه به دلیل طرح سوال از رئیس جمهور روزی پرکار برای مجلس رقم خورد که فلسفه وجودی آن متین بود و همین موضوع  نشانگر فربه شدن دموکراسی در ایران است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سوال پارلمان از وزرا و رئیس جمهور برای ارتقاء مردمسالاری دینی در کشور مفید است وبدون شک این گونه حرکات بسیار ارزشمند است.

 
لاریجانی با تاکید بر اینکه مجلس هشتم با تمام قوا در صیانت از استقلال پارلمان تلاش کرده است، تصریح کرد:  موضوع استقلال قوه مقننه از اهمیت بسزایی برخوردار است و در واقع استقلال قوا یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که باید از آن حفاظت کرد.

 
وی در ادامه با بیان اینکه استقلال قوا به معنای چنگ‌اندازی به صورت یکدیگر نیست، گفت: هر یک از قوای کشور باید از استقلال خود در جهت حفظ حقوق مردم استفاده کنند.

 

نماینده مردم قم، قوه مقننه را تکیه‌گاه مردم دانست و افزود: سوال از رئیس جمهور جزو حقوق مجلس است که البته متاسفانه تحلیل‌های بسیاری در حواشی آن مطرح شد، اما برداشت من این است که این موضوع به غنی‌شدن مردم‌سالاری کمک می‌کند و کارکنان مجلس نیز در این امر بزرگ سهیم هستند.

 

وی با بیان اینکه کارکنان مجلس از قشر فرهیخته جامعه هستند، گفت: برخورد با اقشار فرهیخته باید همراه با کرامت انسانی باشد.

 
نماینده مردم قم در مجلس ابراز امیدواری کرد سال آینده، سالی پرخیر و برکت برای  ملت بزرگ ایران باشد.

 
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک سال نو گفت:  به یاری خدا سال آینده، سالی همراه با توفیق، سعادت و سلامت برای همگان خواهد بود.

 
معاون اجرایی رئیس مجلس نیز در این جلسه  با اشاره به خدمات ارزشمندی که در تشکیلات اداری مجلس اعم از معاونت قوانین ، معاونت نظارت ، معاونت اجرایی و دیگر بخشها در دوره هشتم صورت گرفته از بستر سازی خوبی که برای اولین بار در تاریخ مجالس کشور برای تنقیح قوانین و تعمیق نظارت مجلس بر حسن اجرای قوانین صورت گرفت به عنوان دو شاخص بارزدر تلاش مجلس هشتم برای تسهیل ایفای نقش قانونی نمایندگان یاد نمود.

 

علی افراشته در ادامه با اشاره به فعالیت‌های مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات مجلس گفت:  با فعالیت این مرکز هوشمندسازی صحن مجلس با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان انجام شد که به بالا بردن دقت در رأی‌گیری کمک بسزایی داشت.

 


  افراشته در مورد فعالیت‌های اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس نیز اظهار داشت: انتشار ویژه نامه های هفتگی نمایندگان  در ویژه نامه های اختصاصی هر استان و انعکاس فعالیت نمایندگان در رسانه ملی  و نشریات و خبرگزاری‌های مختلف یکی از اقدامات شاخص این اداره کل است که بطور یقین در بسط و نشر فرهنگ قانون‌گذاری و قانون مداری موثر بوده است.

 
وی افزود: معرفی جایگاه و وظایف قوه مقننه و هدایت افکار عمومی نسبت به مطالبات روزمره خود از قانون  از جمله مسائل بسیار مهمی است که توسط اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس دنبال  شد.

 
وی همچنین توسعه فعالیت های فرهنگی در مجلس ، راه اندازی وب سایت رسمی مجلس و توسعه خبرگزاری خانه ملت و تبدیل شدن آن به رسانه اصلی مجلس را از دیگر اموری دانست که در دوره هشتم با جدیت دنبال شده است.

 
معاون اجرایی رئیس مجلس با بیان اینکه اداره کل مهندسی و پشتیبانی مجلس در تمامی بخش‌ها حضوری فعال دارد، تصریح کرد:  استقرار سامانه‌های متعدد در جهت تحقق اصلاح الگوی مصرف، کاهش هزینه ها ، صرفه جویی در تمامی بخش ها و تسهیل و هموار سازی زمینه های ایفای نقش نمایندگان از جمله فعالیت‌های این اداره کل است.

 
افراشته به فعالیت‌های حوزه دفاتر نمایندگان اشاره کرد و گفت: همکاران این حوزه بدون اعمال نگاه‌های ناشی از دسته بندی‌های جناحی با نمایندگان مجلس همکاری کردند و به همه نمایندگان خدمات مطلوب ارائه کردند.

 

افراشته همچنین با تقدیر از سایر کارکنان مجلس ضمن اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مورد نقش نرم افزاری مجلس برای نظام ، از زحمات کارکنان مجلس در راه تحقق منویات معظم له در مجلس هشتم تجلیل کرد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی