کد خبر : 4944
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ لاریجانی: اسرائیل جرأت حمله به ایران را ندارد

مهر/ لاریجانی: اسرائیل جرأت حمله به ایران را ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسرائیل از گروه کوچکی چون حزب الله شکست خورد و دیگر چنین خطایی نمی کند که با سرنوشت خود بازی کند، گفت: اسرائیل جرأت حمله به ایران را ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی  عصر امروز در جمع اعضای شاخه آسیایی کاروان جهانی "الی بیت المقدس" ازغیرت دینی و انسانی اعضای این کاروان سپاسگزاری کرد و اظهار داشت:  در دنیا ی امروز افرادی هستند که به ندای وجدان خود پاسخ می دهند و نمی توانند در مقابل ظالم ها تاب بیاورند. بنابراین این حرکت که از وجدان شما آغاز می شود خیلی با ارزش است.

رئیس مجلس شورای اسلامی مسئله فلسطین را دارای وجوه مختلف خواند و گفت: یک وجه آن بیت المقدس است که قبله اول مسلمانان است و رژیم صهیونیستی چند سالی است که تلاش می کند در قدس شرایط یهودی سازی فراهم کند. این اقدام توهین مستقیم به مسلمانان است و فقط مربوط به فلسطین نیست بلکه جنبه اسلامی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به قرآن سوزی در افغانستان اشاره کرد و گفت: نتیجه رخوت در مسئله بیت المقدس چنین اسائه ادب هایی بدنبال دارد  و مسلمانان نباید اجازه دهند به ساحت اسلام  چنین تعرضاتی شود. باید از هر گوشه دنیا بلند شوند و قیام کنند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مسئله رژیم صهیونیستی جز با اتحاد مسلمانان حل نخواهد شد. مردم مظلوم فلسطین حق دارند زندگی کند و زیر فشار نباشند این بعد انسانی مسئله است و همه ملت ها باید در این زمینه کمک کنند اما متاسفانه دچار معضلاتی در این زمینه هستیم آمریکایی ها و کشورهای غربی مردم مسلمان را چند دهه است که گرفتار کرده اند و دیکتاتوری های وابسته ای را ایجاد کرده اند چون نمی خواهند قبول کنند مسلمانان افرادی هستند که باید در سرنوشت خود حاکم شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی  افزود: آمریکایی ها کم شعار نمی دهند و دم از حقوق بشر و حقوق انسانها می زنند اما هیچ گاه حاضر نیستند قدمی برای  رفع این کشتار ها و فشارها بردارند.

وی با تشریح امروز اسرائیل خاطرنشان کرد: امروز پرده خفقان. بین المللی که غرب و آمریکا ایجاد کرده اند دریده شده است اگر آمریکایی ، غرب و صهیونیست  تصور می کنند بار دیگر می توانند سلطه دیکتاتورمابانه در کشورهای اسلامی ایجاد کنند دچار سوءتفاهم شده اند. این دوره سپری شده است. مسلمانان بیدار شده اند و تحولات امروز منطقه گوشه ای از این بیداری است.

لاریجانی به اشتباه آمریکا در اشغال عراق اشاره کرد و گفت: ملت عراق ملت رشیدی بودند که تو دهنی محکم به آمریکا زدند و آمریکایی ها با خجالت و ضعف از عراق بیرون رانده شدند. این زنگ خطری برای آمریکا بود که به جای دیگری لشکرکشی نکند اما آنها در همین زمان به افغانستان رفتند به سربازانشان اجازه دادند هر وقت دلشان خواست مردم را قتل عام کنند و مثل گاوهای وحشی به مردم افغان حمله کنند و بعد با کمال پررویی وزیر دفاع آمریکا به افغانستان می رود و آن قاتل را فراری می دهد و اعتنایی به افکار عمومی افغانها نمی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی به اشاره به قیام مردم افغانستان در قبال جنایات آمریکا در این کشور گفت: اینها صدای نفرت ملت منطقه است. آمریکایی ها باید پنبه را از گوششان درآورند شما نمی توانید در افغانستان بمانید مردم افغانستان شجاع هستند همانطور که به شوروی توهنی زند و بیرونشان کردند با شما چنین می کنند اشتباه استراتژیک کردید که افغانستان را اشتغال کردید مجبور هستید تا از آنجا خارج شوید . این نشانه ای است که آمریکایی بفهمند در منطقه جایی ندارند.

وی در خصوص اخبار منتشره درباره حمله اسرائیل به ایران نیز گفت: اسرائیل جرات حمله به ایران ندارد رژیم صهیونیستی از گروه کوچک حزب الله شکست خورد بنابراین چنین خطایی نمی کند که با سرنوشت خود بازی کند و تتمه آبروی خود را نقد کنند. هیاهو می کنند اما جرات ندارند. سگ هایی که زیاد پارس می کنند اهل حمله نیستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشورهای وابسته به آمریکا  از بین رفتند و چند کشور دیگری که دیکتاتوری شان باقی مانده در نوبت هستند. این بیداری دامن آنها را هم می گیرد شاید مقاومت کنند اما نمی توانند این آتشفشان بیداری را خاموش کنند.

وی تاکید کرد: امروز رژیم صهیونیستی در انزوا قرار گرفته و قدرت تحرک ندارد اگر امروز دوباره به غزه حمله کرده است علتش این است که باید مختصر تلاشی کند که زنده بودن خود را نشان دهد اگر چنین نکند احساس میکند در حال دفن شدن است. پس باید علامتی بدهد که بگوید من هستم.

لاریجانی به ماجرای آتش بس پذیرفته شده از سوی رژیم صهیونیستی در قبال حماس اشاره کرد و افزود: آنها فهمیدند با حریف قوی ای طرف هستند. رژیم صهیونیستی در این زمینه اگر به حرکتش ادامه دهد تودهنی محکم تری از جنگ 33 روزه خواهد خورد و آن مقدار آبرویش هم می رود بنابراین پیشنهاد آتش بس دادند. خودشان آغاز کردند  و خودشان هم به خجالت ماندند.

لاریجانی گفت: رژیم صهیونیستی امروز در بدترین شرایط قرار دارد . روحیه حرکت به سوی فلسطین باید احیا شود. همه کشوره باید این بیداری را داشته باشند البته برخی کشورها گرفتار معادلات پیش و پا افتاده دیپلمات شده اند اما دولت ها باید بدانند اگر غیر از اراده ملت ها را دنبال کنند سرنوشت خوبی ندارند.

لاریجانی گفت: مردم فلسطین خواهان حق خودشان هستند و آمریکایی ها نمی توانید شرایط جدید برای مردم فلسطین وضع کنند. آنها به جغرافیای خود وابسته هستند و همان جغرافیا را می خواهند . روزی خواهد رسید که فلسطین آزاد شود و مردم فلسطین به خواسته خود سرافرازانه خواهند رسید. اگر به چند سال گذشته نگاه کنید حرکت فلسطین رو به جلو است و رژیم صهیونیستی در محاصره است.

وی خطاب به اعضای کاروان الی بیت المقدس اشاره کرد  شما در راه درستی حرکت کردید امیدوارم حرکت شما ناجه باشد. حرکت صادقانه شما در قلب من جا دارد و کشور ما به این حرکات انسانی و اسلامی تعلق دارد . ملت ایران پشتیبان شما هستند. امیدوارم همه ما موفق شویم در بیت المقدس نماز بگذاریم.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی