کد خبر : 4941
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني در ديدار كاركنان مجلس: مجلس هشتم در صيانت از استقلال پارلمان تلاش بسيار كرد

ایسنا/ لاريجاني در ديدار كاركنان مجلس: مجلس هشتم در صيانت از استقلال پارلمان تلاش بسيار كرد

علي لاريجاني در ديدار با كاركنان مجلس شوراي اسلامي گفت: در سال جاري، مجلس كارهاي سنگيني را برعهده داشت كه ارائه ديرهنگام بودجه سال 91 نيز مزيد برعلت شد تا وقت زيادي از پارلمان و كميسيون تلفيق گرفته شود.

 

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، رييس‌مجلس با بيان اينكه قوانين تصويب شده در مجلس به پشتيباني بخش‌هاي مختلف اداري انجام شده است، گفت: از همين‌رو بايد از احساس مسووليت تمامي كاركنان مجلس تشكر كنم و از آنجا كه تمامي اين كارها با چاشني صداقت همراه بوده بسيار ارزشمند است.

 

 

وي ادامه داد: روز چهارشنبه به دليل طرح سوال از رييس‌جمهور روزي پركار براي مجلس رقم خورد كه فلسفه وجودي آن متين بود و همين موضوع نشانگر فربه شدن دموكراسي در ايران است.

 

 

رييس مجلس شوراي اسلامي بيان داشت: سوال پارلمان از وزرا و رييس‌جمهور براي ارتقاي مردم‌سالاري ديني در كشور مفيد است و بدون شك اينگونه حركات بسيار ارزشمند است.

 

 

لاريجاني با تاكيد به اينكه مجلس هشتم با تمام قوا در صيانت از استقلال پارلمان تلاش كرده است، تصريح كرد: موضوع استقلال قوه مقننه از اهميت بسزايي برخوردار است و در واقع استقلال قوا يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي است كه بايد از آن حفاظت كرد.

 

 

وي در ادامه با بيان اينكه استقلال قوا به معناي چنگ‌اندازي به صورت يكديگر نيست، گفت: هر يك از قواي كشور بايد از استقلال خود در جهت حفظ حقوق مردم استفاده كنند.

 

 

نماينده مردم قم، قوه مقننه را تكيه‌گاه مردم دانست و افزود: سوال از رييس‌جمهور جزو حقوق مجلس است كه البته متاسفانه تحليل‌هاي بسياري در حواشي آن مطرح شد، اما برداشت من اين است كه اين موضوع به غني شدن مردم‌سالاري كمك مي‌كند و كاركنان مجلس نيز در اين امر بزرگ سهيم هستند.

 

 

وي با بيان اينكه كاركنان مجلس از قشر فرهيخته جامعه هستند، گفت: برخورد با اقشار فرهيخته بايد همراه با كرامت انساني باشد.

 

 

نماينده مردم قم در مجلس ابراز اميدواري كرد سال آينده، سالي پرخير و بركت براي ملت بزرگ ايران باشد.

 

 

 

بر اساس اين گزارش، معاون اجرايي رييس مجلس نيز در اين جلسه با اشاره به خدمات ارزشمندي كه در تشكيلات اداري مجلس اعم از معاونت قوانين، معاونت نظارت، معاونت اجرايي و ديگر بخش‌ها در دوره هشتم صورت گرفته از بسترسازي خوبي كه براي اولين‌بار در تاريخ مجالس كشور براي تنقيح قوانين و تعميق نظارت مجلس بر حسن اجراي قوانين صورت گرفت به عنوان دو شاخص بارز در تلاش مجلس هشتم براي تسهيل ايفاي نقش قانوني نمايندگان ياد نمود.

 

علي افراشته در ادامه با اشاره به فعاليت‌هاي مركز برنامه‌ريزي و فناوري اطلاعات مجلس گفت: با فعاليت اين مركز هوشمندسازي صحن مجلس با كمترين هزينه و در كوتاه‌ترين زمان انجام شد كه به بالا بردن دقت در راي‌گيري كمك بسزايي داشت.

 

 

افراشته در مورد فعاليت‌هاي اداره كل فرهنگي و روابط عمومي مجلس نيز اظهار داشت: انتشار ويژه‌نامه‌هاي هفتگي نمايندگان در ويژه‌نامه‌هاي اختصاصي هر استان و انعكاس فعاليت نمايندگان در رسانه ملي و نشريات و خبرگزاري‌هاي مختلف يكي از اقدامات شاخص اين اداره كل است كه به طور يقين در بسط و نشر فرهنگ قانون‌مداري موثر بوده است.

 

 

وي افزود: معرفي جايگاه و وظايف قوه‌مقننه و هدايت افكار عمومي نسبت به مطالبات روزمره خود از قانون از جمله مسائل بسيار مهمي است كه توسط اداره كل فرهنگي و روابط عمومي مجلس دنبال شد.

 

 

وي همچنين توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي در مجلس، راه‌اندازي وب‌سايت رسمي مجلس و توسعه خبرگزاري خانه ملت و تبديل شدن آن به رسانه اصلي مجلس را از ديگر اموري دانست كه در دوره هشتم با جديت دنبال شده است.

 

 

معاون اجرايي رييس مجلس با بيان اينكه اداره كل مهندسي و پشتيباني مجلس در تمامي بخش‌ها حضوري فعال دارد، تصريح كرد: استقرار سامانه‌هاي متعدد در جهت تحقق اصلاح الگوي مصرف، كاهش هزينه‌ها، صرفه‌جويي در تمامي بخش‌ها و تسهيل و هموارسازي زمينه‌هاي ايفاي نقش نمايندگان از جمله فعاليت‌هاي اين اداره كل است.

 

 

افراشته به فعاليت‌هاي حوزه دفاتر نمايندگان اشاره كرد و گفت: همكاران اين حوزه بدون اعمال نگاه‌هاي ناشي از دسته‌بندي‌هاي جناحي با نمايندگان مجلس همكاري كردند و به همه نمايندگان خدمات مطلوب ارائه كردند.

 

 

افراشته همچنين با تقدير از ساير كاركنان مجلس ضمن اشاره به فرمايش رهبر معظم انقلاب در مورد نقش نرم‌افزاري مجلس براي نظام، از زحمات كاركنان مجلس در راه تحقق منويات معظم له در مجلس هشتم تجليل كرد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی