کد خبر : 4938
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/ لاريجاني: مجلس هشتم در صيانت از استقلال پارلمان تلاش بسيار کرد

واحدمرکزی خبر/ لاريجاني: مجلس هشتم در صيانت از استقلال پارلمان تلاش بسيار کرد

علی لاریجانی در دیدار کارکنان مجلس شورای اسلامی گفت: امسال مجلس کارهای سنگینی بر عهده داشت که ارائه دیرهنگام بودجه سال 1391 نیز مزید بر علت شد تا وقت زیادی از پارلمان و کمیسیون تلفیق گرفته شود.
به گزارش اداره اخبار مجلس شورای اسلامی؛ وی با بیان اینکه قوانین تصویب شده در مجلس با پشتیبانی بخش‌های مختلف اداری انجام شده است، افزود: از همین ‌رو باید از احساس مسئولیت همه کارکنان مجلس تشکر کنم و از آنجا که تمام این کارها با چاشنی صداقت همراه بوده، بسیار ارزشمند است.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روز چهارشنبه به دلیل طرح سوال از رئیس‌جمهور روزی پرکار برای مجلس رقم خورد که فلسفه وجودی آن متین بود و همین موضوع نشان‌دهنده فربه شدن مردم‌سالاری در ایران است.
وی ادامه داد: سوال پارلمان از وزیران و رئیس‌جمهور برای ارتقای مردم‌سالاری دینی در کشور مفید است و بدون شک این گونه حرکت‌ها بسیار ارزش دارد.
رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس هشتم با تمام قوا در صیانت از استقلال پارلمان تلاش کرد، گفت: موضوع استقلال قوه مقننه اهمیت بسزایی دارد و استقلال قوا یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که باید از آن حفاظت کرد.
آقای لاریجانی با بیان اینکه استقلال قوا به معنای چنگ‌اندازی به صورت یکدیگر نیست، افزود: هر یک از قوای کشور باید از استقلال خود در جهت حفظ حقوق مردم استفاده کنند.
وی، قوه مقننه را تکیه‌گاه مردم خواند و تصریح کرد: سوال از رئیس‌جمهور جزو حقوق مجلس است که البته متأسفانه تحلیل‌های بسیاری در حواشی آن مطرح شد، اما برداشت من این است که این موضوع به غنی‌شدن مردم‌سالاری کمک می‌کند و کارکنان مجلس نیز در این امر بزرگ سهیم هستند.
رئیس مجلس با بیان اینکه کارکنان مجلس از قشر فرهیخته جامعه هستند، گفت: برخورد با قشرهای فرهیخته باید همراه با کرامت انسانی باشد.
آقای لاریجانی ابراز امیدواری کرد سال آینده، سالی پرخیر و برکت برای ملت بزرگ ایران باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک سال نو گفت: به یاری خدا سال آینده، سالی همراه با توفیق، سعادت و سلامت برای همگان خواهد بود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی