کد خبر : 4935
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ پیام لاریجانی به روسای مجالس یازده کشور

ایرنا/ پیام لاریجانی به روسای مجالس یازده کشور

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به روسای مجالس کشورهای آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان و هند، فرارسیدن عید نوروز را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، دراین پیام \' علی لاریجانی \' رییس مجلس به همتایان او آمده است: خرسندم فرارسیدن عید باستان نوروز، روز اعتدال بهاری، موسم طراوت و شادابی را به جنابعالی و همکاران محترم صمیمانه تبریک و شادباش گویم.

لاریجانی خاطرنشان کرده است:نوروز تنها یک روز نیست بلکه نمادی است از فرهنگ و تمدن غنی مردمانی خداجو که در همه فراز و فرودهای زمانه، برادرانه در کنار هم زیسته اند و هرگز پیوندهای فکری، دینی و عاطفی میان شان قطع نشده است.

\'اینک درحالی نوروز را گرامی می داریم که ملت های ما در یک لحظه تاریخی و راهبردی قرار دارند، شاید برای نخستین بار در تاریخ معاصر مردم در هر گوشه جهان با تعلقات گوناگون فرهنگی، دینی و سیاسی برای استیفای حقوق انسانی پایمان شده خود از قدرت هایی که لجام گسیخته ارزش های الهی، انسانی و عدالت خواهانه را زیر پا نهاده اند، به پا خاسته اند\'.

در ادامه پیام رییس مجلس تصریح شده است: از سویی محیط امنیت بین المللی نیز نمایانگر روند فزاینده و پیچیده ای از چالش ها و فرصت هایی است که پیش روی ملت های ما قرار دارد و فائق آمدن بر چالش ها و بهره مندی از فرصت ها، مستلزم توسعه و گسترش همکاری های راهبردی با تکیه بر علائق و پیوندهای مستحکم فرهنگی و تاریخی میان ما است.

لاریجانی خاطرنشان کرده است: از این رو اینجانب ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تقویت و تحکیم مراودات برادرانه فی مابین، بار دیگر این مناسبت فرخنده را به جنابعالی و مردم کشورتان تبریک می گویم، بهروزی و موفقیت تان را از خداوند متعال خواستارم.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی