کد خبر : 4935
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ پیام لاریجانی به روسای مجالس یازده کشور

ایرنا/ پیام لاریجانی به روسای مجالس یازده کشور

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به روسای مجالس کشورهای آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان و هند، فرارسیدن عید نوروز را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، دراین پیام \' علی لاریجانی \' رییس مجلس به همتایان او آمده است: خرسندم فرارسیدن عید باستان نوروز، روز اعتدال بهاری، موسم طراوت و شادابی را به جنابعالی و همکاران محترم صمیمانه تبریک و شادباش گویم.

لاریجانی خاطرنشان کرده است:نوروز تنها یک روز نیست بلکه نمادی است از فرهنگ و تمدن غنی مردمانی خداجو که در همه فراز و فرودهای زمانه، برادرانه در کنار هم زیسته اند و هرگز پیوندهای فکری، دینی و عاطفی میان شان قطع نشده است.

\'اینک درحالی نوروز را گرامی می داریم که ملت های ما در یک لحظه تاریخی و راهبردی قرار دارند، شاید برای نخستین بار در تاریخ معاصر مردم در هر گوشه جهان با تعلقات گوناگون فرهنگی، دینی و سیاسی برای استیفای حقوق انسانی پایمان شده خود از قدرت هایی که لجام گسیخته ارزش های الهی، انسانی و عدالت خواهانه را زیر پا نهاده اند، به پا خاسته اند\'.

در ادامه پیام رییس مجلس تصریح شده است: از سویی محیط امنیت بین المللی نیز نمایانگر روند فزاینده و پیچیده ای از چالش ها و فرصت هایی است که پیش روی ملت های ما قرار دارد و فائق آمدن بر چالش ها و بهره مندی از فرصت ها، مستلزم توسعه و گسترش همکاری های راهبردی با تکیه بر علائق و پیوندهای مستحکم فرهنگی و تاریخی میان ما است.

لاریجانی خاطرنشان کرده است: از این رو اینجانب ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تقویت و تحکیم مراودات برادرانه فی مابین، بار دیگر این مناسبت فرخنده را به جنابعالی و مردم کشورتان تبریک می گویم، بهروزی و موفقیت تان را از خداوند متعال خواستارم.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی