کد خبر : 4925
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحد مرکزی خبر/ تأکيد رؤساي مجالس ايران و روسيه بر اهميت توسعه مناسبات دوستانه ميان دو کشور

واحد مرکزی خبر/ تأکيد رؤساي مجالس ايران و روسيه بر اهميت توسعه مناسبات دوستانه ميان دو کشور

رؤسای مجالس ایران و روسیه صبح امروز در گفتگوی تلفنی، با محکوم کردن حوادث اخیر تروریستی در منطقه، بر ضرورت همکاری مشترک کشورهای منطقه برای مقابله با این‌گونه حوادث تأکید کردند.


به گزارش اداره اخبار مجلس شورای اسلامی؛ آقایان لاریجانی و سرگی ناویشکین همچنین توافق کردند که به رایزنی‌ها و مشورت‌های خود برای حل مشکلات و معضلات منطقه‌ای و توسعه همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های گوناگون به‌ویژه مناسبات اقتصادی، پارلمانی و منطقه‌ای ادامه دهند.
سرگی ناویشکین رئیس دومای دولتی روسیه در این گفتگوی تلفنی با تبریک آغاز سال جدید و فرارسیدن عید نوروز به رئیس مجلس شورای اسلامی، بر اهمیت توسعه مناسبات دوستانه با ایران برای کشورش تأکید و ابراز امیدواری کرد که در سال جدید با مساعی مشترک شاهد توسعه و گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های دوستانه دو کشور در عرصه‌های گوناگون باشیم.

رؤسای مجالس ایران و روسیه در این زمینه بر نقش مهم مراودات پارلمانی تأکید کردند.

لاریجانی هم در این گفتگوی تلفنی با تبریک انتخاب پوتین به عنوان رئیس جمهور فدراسیون روسیه و آرزوی موفقیت برای وی، حمایت مجلس شورای اسلامی را از توسعه همه‌جانبه همکاری‌های دوستانه میان ایران و روسیه اعلام کرد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی