کد خبر : 4900
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار اردوغان:

مهر/ ایران و ترکیه می توانند بسیاری از معضلات پیچیده منطقه را سامان دهند

مهر/ ایران و ترکیه می توانند بسیاری از معضلات پیچیده منطقه را سامان دهند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که نباید اجازه داد در شرایط کنونی خط مقاومت علیه رژیم صهیونیستی مخدوش شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بعد از ظهر روز گذشته چهارشنبه  با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
لاریجانی در این دیدار به چشم انداز تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: ایران و ترکیه با همکاری نزدیک یکدیگر می توانند بسیاری از معضلات و مشکلات پیچیده منطقه را سامان دهند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری های دوستانه فیمابین دو کشور بویژه مناسبات اقتصادی و تجاری یادآور شد: باید از همه امکانات و ظرفیت های وسیع دو کشور برای توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات برادرانه بهره گرفت و تلاش کرد تسهیلات لازم جهت گسترش روابط اقتصادی تجاری بین دو کشور ایران و ترکیه فراهم شود.
 
لاریجانی همچنین همکاری های پارلمانی دو کشور را پشتوانه مهمی بر توسعه روابط دو جانبه خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی حامی گسترش همه جانبه روابط برادرانه دو کشور است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استقرار سامانه دفاع موشکی ناتو در خاک ترکیه اشاره و ابراز اطمینان کرد با رایزنی ها و مشورت های نزدیک دو کشور این موضوع حل شود.
 
بر اساس این گزارش، اردوغان نخست وزیر ترکیه نیز در این دیدار با سازنده و مفید خواندن مذاکرات خود با مقامات عالی رتبه کشورمان گفت: مناسبات ایران و ترکیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراکات عمیق فرهنگی دینی دو ملت دارد.
 
نخست وزیر ترکیه در ادامه بر آمادگی کشورش برای توسعه همه جانبه مناسبات برادرانه با ایران و بویژه در زمینه همکاری های اقتصادی تجاری و منطقه ای تاکید کرد و افزود: نباید به کسانی که می خواهند به روند رو به توسعه همکاری های برادرانه ایران و ترکیه ضربه بزنند اجازه فعالیت داد.
 
بر این اساس، طرفین در این دیدار همچنین درباره چشم انداز تحولات منطقه بویژه اوضاع سوریه و عراق گفت و گو و تبادل نظر کرده و توافق کردند به رایزنی ها مشورت های نزدیک خود در قبال تحولات منطقه ادامه دهند.

کلید واژه :

رئیس مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی