کد خبر : 4900
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار اردوغان:

مهر/ ایران و ترکیه می توانند بسیاری از معضلات پیچیده منطقه را سامان دهند

مهر/ ایران و ترکیه می توانند بسیاری از معضلات پیچیده منطقه را سامان دهند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که نباید اجازه داد در شرایط کنونی خط مقاومت علیه رژیم صهیونیستی مخدوش شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بعد از ظهر روز گذشته چهارشنبه  با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
لاریجانی در این دیدار به چشم انداز تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: ایران و ترکیه با همکاری نزدیک یکدیگر می توانند بسیاری از معضلات و مشکلات پیچیده منطقه را سامان دهند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری های دوستانه فیمابین دو کشور بویژه مناسبات اقتصادی و تجاری یادآور شد: باید از همه امکانات و ظرفیت های وسیع دو کشور برای توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات برادرانه بهره گرفت و تلاش کرد تسهیلات لازم جهت گسترش روابط اقتصادی تجاری بین دو کشور ایران و ترکیه فراهم شود.
 
لاریجانی همچنین همکاری های پارلمانی دو کشور را پشتوانه مهمی بر توسعه روابط دو جانبه خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی حامی گسترش همه جانبه روابط برادرانه دو کشور است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استقرار سامانه دفاع موشکی ناتو در خاک ترکیه اشاره و ابراز اطمینان کرد با رایزنی ها و مشورت های نزدیک دو کشور این موضوع حل شود.
 
بر اساس این گزارش، اردوغان نخست وزیر ترکیه نیز در این دیدار با سازنده و مفید خواندن مذاکرات خود با مقامات عالی رتبه کشورمان گفت: مناسبات ایران و ترکیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراکات عمیق فرهنگی دینی دو ملت دارد.
 
نخست وزیر ترکیه در ادامه بر آمادگی کشورش برای توسعه همه جانبه مناسبات برادرانه با ایران و بویژه در زمینه همکاری های اقتصادی تجاری و منطقه ای تاکید کرد و افزود: نباید به کسانی که می خواهند به روند رو به توسعه همکاری های برادرانه ایران و ترکیه ضربه بزنند اجازه فعالیت داد.
 
بر این اساس، طرفین در این دیدار همچنین درباره چشم انداز تحولات منطقه بویژه اوضاع سوریه و عراق گفت و گو و تبادل نظر کرده و توافق کردند به رایزنی ها مشورت های نزدیک خود در قبال تحولات منطقه ادامه دهند.

کلید واژه :

رئیس مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی