کد خبر : 4899
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر تركیه:

ایرنا/ مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دارد

ایرنا/ مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دارد

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه تاكید كرد كه نباید اجازه داد در شرایط كنونی خط مقاومت علیه رژیم صهیونیستی مخدوش شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه بعد از ظهر روز گذشته - چهارشنبه - دیدار كردند.

لاریجانی در این دیدار به چشم انداز تحولات منطقه اشاره كرد و گفت: ایران و تركیه با همكاری نزدیك یكدیگر می توانند بسیاری از معضلات و مشكلات پیچیده منطقه را سامان دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همكاری های دوستانه فیمابین دو كشور بویژه مناسبات اقتصادی و تجاری یادآور شد: باید از همه امكانات و ظرفیت های وسیع دو كشور برای توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات برادرانه بهره گرفت و تلاش كرد تسهیلات لازم جهت گسترش روابط اقتصادی تجاری بین دو كشور ایران و تركیه فراهم شود.

لاریجانی همچنین همكاری های پارلمانی دو كشور را پشتوانه مهمی بر توسعه روابط دو جانبه خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی حامی گسترش همه جانبه روابط برادرانه دو كشور است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استقرار سامانه دفاع موشكی ناتو در خاك تركیه اشاره و ابراز اطمینان كرد \' با رایزنی ها و مشورت های نزدیك دو كشور این موضوع حل شود\'.

بر اساس این گزارش، اردوغان نخست وزیر تركیه نیز در این دیدار با سازنده و مفید خواندن مذاكرات خود با مقامات عالی رتبه كشورمان گفت: مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دو ملت دارد.

نخست وزیر تركیه در ادامه بر آمادگی كشورش برای توسعه همه جانبه مناسبات برادرانه با ایران و بویژه در زمینه همكاری های اقتصادی تجاری و منطقه ای تاكید كرد و افزود: نباید به كسانی كه می خواهند به روند رو به توسعه همكاری های برادرانه ایران و تركیه ضربه بزنند اجازه فعالیت داد.

بر این اساس، طرفین در این دیدار همچنین درباره چشم انداز تحولات منطقه بویژه اوضاع سوریه و عراق گفت و گو و تبادل نظر كرده و توافق كردند به رایزنی ها مشورت های نزدیك خود در قبال تحولات منطقه ادامه دهند.

کلید واژه :

لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

  ایران برای حل مناقشه قره باغ تمام تلاش خود را می‌کند/ ضرورت استفاده از ظرفیت منطقه تجاری ارمنستان پس از بازگشایی

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی