کد خبر : 4899
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر تركیه:

ایرنا/ مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دارد

ایرنا/ مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دارد

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه تاكید كرد كه نباید اجازه داد در شرایط كنونی خط مقاومت علیه رژیم صهیونیستی مخدوش شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه بعد از ظهر روز گذشته - چهارشنبه - دیدار كردند.

لاریجانی در این دیدار به چشم انداز تحولات منطقه اشاره كرد و گفت: ایران و تركیه با همكاری نزدیك یكدیگر می توانند بسیاری از معضلات و مشكلات پیچیده منطقه را سامان دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همكاری های دوستانه فیمابین دو كشور بویژه مناسبات اقتصادی و تجاری یادآور شد: باید از همه امكانات و ظرفیت های وسیع دو كشور برای توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات برادرانه بهره گرفت و تلاش كرد تسهیلات لازم جهت گسترش روابط اقتصادی تجاری بین دو كشور ایران و تركیه فراهم شود.

لاریجانی همچنین همكاری های پارلمانی دو كشور را پشتوانه مهمی بر توسعه روابط دو جانبه خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی حامی گسترش همه جانبه روابط برادرانه دو كشور است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استقرار سامانه دفاع موشكی ناتو در خاك تركیه اشاره و ابراز اطمینان كرد \' با رایزنی ها و مشورت های نزدیك دو كشور این موضوع حل شود\'.

بر اساس این گزارش، اردوغان نخست وزیر تركیه نیز در این دیدار با سازنده و مفید خواندن مذاكرات خود با مقامات عالی رتبه كشورمان گفت: مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دو ملت دارد.

نخست وزیر تركیه در ادامه بر آمادگی كشورش برای توسعه همه جانبه مناسبات برادرانه با ایران و بویژه در زمینه همكاری های اقتصادی تجاری و منطقه ای تاكید كرد و افزود: نباید به كسانی كه می خواهند به روند رو به توسعه همكاری های برادرانه ایران و تركیه ضربه بزنند اجازه فعالیت داد.

بر این اساس، طرفین در این دیدار همچنین درباره چشم انداز تحولات منطقه بویژه اوضاع سوریه و عراق گفت و گو و تبادل نظر كرده و توافق كردند به رایزنی ها مشورت های نزدیك خود در قبال تحولات منطقه ادامه دهند.

کلید واژه :

لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی