کد خبر : 4899
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر تركیه:

ایرنا/ مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دارد

ایرنا/ مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دارد

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه تاكید كرد كه نباید اجازه داد در شرایط كنونی خط مقاومت علیه رژیم صهیونیستی مخدوش شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه بعد از ظهر روز گذشته - چهارشنبه - دیدار كردند.

لاریجانی در این دیدار به چشم انداز تحولات منطقه اشاره كرد و گفت: ایران و تركیه با همكاری نزدیك یكدیگر می توانند بسیاری از معضلات و مشكلات پیچیده منطقه را سامان دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همكاری های دوستانه فیمابین دو كشور بویژه مناسبات اقتصادی و تجاری یادآور شد: باید از همه امكانات و ظرفیت های وسیع دو كشور برای توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات برادرانه بهره گرفت و تلاش كرد تسهیلات لازم جهت گسترش روابط اقتصادی تجاری بین دو كشور ایران و تركیه فراهم شود.

لاریجانی همچنین همكاری های پارلمانی دو كشور را پشتوانه مهمی بر توسعه روابط دو جانبه خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی حامی گسترش همه جانبه روابط برادرانه دو كشور است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استقرار سامانه دفاع موشكی ناتو در خاك تركیه اشاره و ابراز اطمینان كرد \' با رایزنی ها و مشورت های نزدیك دو كشور این موضوع حل شود\'.

بر اساس این گزارش، اردوغان نخست وزیر تركیه نیز در این دیدار با سازنده و مفید خواندن مذاكرات خود با مقامات عالی رتبه كشورمان گفت: مناسبات ایران و تركیه ریشه در تاریخ طولانی و اشتراكات عمیق فرهنگی دینی دو ملت دارد.

نخست وزیر تركیه در ادامه بر آمادگی كشورش برای توسعه همه جانبه مناسبات برادرانه با ایران و بویژه در زمینه همكاری های اقتصادی تجاری و منطقه ای تاكید كرد و افزود: نباید به كسانی كه می خواهند به روند رو به توسعه همكاری های برادرانه ایران و تركیه ضربه بزنند اجازه فعالیت داد.

بر این اساس، طرفین در این دیدار همچنین درباره چشم انداز تحولات منطقه بویژه اوضاع سوریه و عراق گفت و گو و تبادل نظر كرده و توافق كردند به رایزنی ها مشورت های نزدیك خود در قبال تحولات منطقه ادامه دهند.

کلید واژه :

لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی