کد خبر : 4872
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ گام دوم هدفمندی یارانه‌ها بعد از مشخص‌شدن درآمد هزینه‌ها قابل اجراست

باشگاه خبرنگاران/ گام دوم هدفمندی یارانه‌ها بعد از مشخص‌شدن درآمد هزینه‌ها قابل اجراست

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر کمک به بخش تولید و درمان کشور حین اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها، گفت: گام دوم هدفمندی یارانه‌ها بعد از مشخص شدن درآمد هزینه‌ها قابل اجراست.


به گزارش حوزه مجلس باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه) در دفتر خود در شهر قم بعد از دیدار نوروزی با مدیران و مسئولان این استان در جمع خبرنگاران گفت: سال ۹۰ مجلس قانون تسهیل فضای کسب و کار را برای سرمایه گذاری آسان و ایجاد رونق در تولید را تصویب کرد و قرار دارد تا در تصویب لایحه بودجه ۹۱ کل کشور نیز شعار امسال رهبر معظم انقلاب را مد نظر قرار دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت ایجاد رونق در بخش تولید داخلی و حمایت از سرمایه گذاری در این بخش افزود: این مسئله سبب می شود که معیشت مردم بهبود یابد و تورم مهار و اشتغال زایی افزایش پیدا کند که البته اینها منوط به کنترل گرانی‌ها است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری رفتار ماجراجویانه غربی‌ها علیه ایران تصریح کرد: قدرت های سلطه گر به دنبال پیگیری برخی تحریم ها در حوزه نفت و غیره هستند اما باید برای وضعیت اشتغال نیروی جوان و متخصص ایرانی فکری کرد تا توطئه های دشمنان تأثیری بر شرایط اشتغال کشور وارد نکند.

 

افزایش تولید و توسعه سرمایه گذاری، تحریم‌های بین المللی را به بن بست می‌‎کشاند

وی ادامه داد: افزایش تولید و توسعه سرمایه گذاری در این بخش موجب خواهد شد تا تحریم های بین المللی اثر ناچیزی بر اقتصاد کشور بگذارند.

لاریجانی یادآور شد: افزایش نقدینگی در بخش های غیر تولیدی عاملی در افزایش نرخ تورم است اما اگر این نقدینگی ها در عرصه‌های تولیدی همچون صنعت و کشاورزی هزینه شوند نه تنها موجب افزایش تورم نمی شوند بلکه اشتغال زایی را در کشور رقم می زنند.

وی افزود: رونق تولید داخلی راهکار دارد و باید آن را به کار گرفت تا معضل بیکاری برطرف شود در این باره ارائه تسهیلات بانکی می تواند اثرگذار باشد.

نماینده مردم قم در مجلس با یادآوری اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از اواخر سال ۸۹ گفت: این قانون باید اجرا می شد تا تولید کشور رونق پیدا کند و مشکلات آن کم شود اما کمکی که باید به بخش تولید از محل اصلاح یارانه ها می شد صورت نگرفت حال آنکه در بخش کشاورزی بهای برق و سوخت و مشکلات خشکسالی مشکلات عدیده‌ای را برای کشاورزان فراهم آورده است.

وی ادامه داد: مجلس بودجه ۹۱ را با روحیه تسهیل فضای کسب و کار بررسی می کند تا از تولید داخلی کشور حمایت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تعرفه گذاری در واردات محصولات به کشور و عرضه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران دو مؤلفه ای است که با مدیریت آنها می توان از خطرات احتمالی برای بخش تولید داخلی و سرمایه گذاری پیشگیری کرد.

وی درباره اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها و مخالفت مجلس با آن افزود: طبق قانون باید درآمدها و نوع هزینه ها درباره هدفمندی یارانه ها به تصویب مجلس برسد تا روشن شود چه بخش از آن صرف یارانه های نقدی و چه مقدار برای کمک به بخش تولید هزینه می شود. از آنجا که این مسیر طی نشد مجلس با آغاز گام دوم مخالفت کرد.

لاریجانی تأکید کرد: هر پولی که دولت می خواهد هزینه کند باید با مصوبه مجلس باشد در صورتی که این مجوز از سوی نهاد قانونگذاری داده شود اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها مشکلی ندارد.

 

رایگان شدن بهداشت و درمان باید در گام دوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها لحاظ شود

وی ادامه داد: قرار بود بعد از هدفمندی یارانه ها بهداشت و درمان مجانی شوند و اقشار بیشتری تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند که مسائلی از این دست باید در گام دوم اجرای هدفمندی یارانه ها لحاظ شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: اگر قانون پرداخت بیمه بیکاری اجرایی شود آنوقت افرادی که بیکار می شوند تا زمانی که کار دیگری پیدا کنند در تأمین معیشت خانواده های خود دغدغه ای نخواهند داشت که این موجب فراهم آمدن یک آرامش اجتماعی در جامعه می شود.

استیضاح یک وزیر جزء اختلافات قوا محسوب نمی‌شود

وی درباره استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نقش شورای حق اختلاف در این باره افزود: عده ای از نمایندگان قبل از پیگیری این طرح مسائلی را به وزیر یادآور شدند که توجه به آنها می توانست جلوی کلید خوردن استیضاح را بگیرد هم اکنون نیز اگر به آن مباحث عنایت شود موضوع استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل حل است.

لاریجانی یادآور شد: استیضاح یک وزیر جزء اختلافات قوا محسوب نمی شود که هیأت حل اختلاف بخواهد به آن ورود کند اما باز با این وجود هر کسی که بتواند در این رابطه گام مثبتی بردارد از آن استقبال می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره ابلاغ برخی از قوانین از سوی وی گفت: مصوباتی که به تأیید شورای نگهبان می رسند در یک زمان معین رئیس جمهور فرصت ابلاغ آنها را دارد در مواقعی که کثرت کار برای ایشان بوجود می آید رئیس مجلس می تواند این کار را انجام دهد از این رو کارها در نظام جمهوری اسلامی بن بست ندارد و نباید از این اقدام تعبیر شود که رئیس جمهور قانونی را قبول ندارد./
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی