کد خبر : 487
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار با رئیس دومای دولتی روسیه:

نقش مثبت روسیه در برقراری آرامش و امنیت پایدار در منطقه/ایران به توسعه همکاری اقتصادی با روسیه نگاه ویژه دارد

نقش مثبت روسیه در برقراری آرامش و امنیت پایدار در منطقه/ایران به توسعه همکاری اقتصادی با روسیه نگاه ویژه دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس دومای دولتی ( مجلس ) روسیه در مسکو بر تداوم همکاری های راهبردی تهران مسکو تاکید کردند.

دکتر علی لاریجانی در حاشیه حضور در اجلاس سران مجالس اوراسیا، امروز چهارشنبه 1 اردیبهشت در دیدار با "سرگئی ناریشکین" همتای روسی خود با اشاره به برگزاری موفق نشست روسای مجالس اوراسیا گفت: این نهالی که با تلاش روسیه غرص شد باشد رشد و نمو کند.
 

 رئیس مجلس با بیان اینکه روابط ایران و روسیه در شرایط فعلی در ابعاد مختلف از توسعه خوبی برخوردار است،افزود: روسیه را  همسایه مطمئن خود می دانیم که دارای ثبات و قدرت است. نگاه ما به توسعه روابط با روسیه دراز مدت و پایدار است.

وی با اشاره به ملاقات چند ماه قبل با پوتین رئیس جمهور روسیه در اجلاس والدای گفت: با توجه به علاقمندی دو طرف زمینه برای توسعه مناسبات در همه جوانب فراهم است. ایران به روابط پایدار با روسیه می اندیشد .

دکتر لاریجانی با مثبت دانستن نقش آفرینی روسیه در مسائل منطقه اظهار داشت: شرایط منطقه با رفتار داغ تروریست ها شلوغ است اما نقش روسیه در برقراری آرامش و امنیت پایدار را در منطقه مثبت می دانیم و به همین دلیل با روسیه در مسائل منطقه ای همکاری می کنیم .

 رئیس مجلس شورای اسلامی سفر سه سال قبل رئیس دوما و سفر چند ماه قبل پوتین به تهران را در پیشبرد مناسبات با اهمیت دانست و گفت بسیاری از توافقات پس از این رفت و آمدها آغاز شد.

وی همچنین تاکید کرد: پس از مذاکرات هسته ای، ایران به توسعه همکاری اقتصادی با روسیه نگاه ویژه دارد و از جمله آنها توافق ساخت دو واحد نیروگاه هسته ای در ایران است .

دکتر لاریجانی همچنین بر توسعه همکاری های دفاعی، نظامی و فنی تهران مسکو نیز تاکید کرد.

رئیس دستگاه قانون گذاری درباره سوریه نیز گفت: در عرصه سیاسی باید همفکری نزدیکی داشته باشم تا مخالفان سو استفاده نکنند. مخالفان از فضای آتش بس برای کشورها در حال سواستفاده هستند و سلاح به تروریست ها می رسانند  .

وی همچنین بر صادرات کالا و تولیدات کشاورزی ایران به روسیه تاکید کرد و افزود: روسیه هم می تواند کالای مورد نیاز به ایران صادر کند.

 رئیس مجلس روسیه: ایران شریک مطمئن روسیه است

از سوی دیگر رئیس مجلس روسیه گفت برای توسعه روابط با ایران اهمیت زیادی قائل هستیم .

سرگئی ناریشکین در دیدار دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ایران شریک نزدیک و مطمئن روسیه و مواضع دو کشور در مسائل منطقه نیز بسیار نزدیک است.

وی با اشاره به توسعه همکاری ها از جمله در زمینه دفاعی نظامی و فنی گفت: نقش ایران در مبارزه با تروریسم ارزشمند است. مناسبات پارلمانی دو کشور نیز در همه سطوح باید گسترش یابد.

رئیس دومای دولتی روسیه همچنین با قدردانی از حضور آقای لاریجانی در نخستین نشست مجالس اوراسیا گفت: تصمیم ایران برای شرکت در این نشست و همچنین حمایت از تداوم این ابتکار برای ما اهمیت دارد و از این بابت تشکر می کنیم.

ناریشکین  همچنین برگزاری موفق انتخابات مجلس در اسفند گذشته را تبریک گفت و افزود: این انتخابات در فضای دموکراسی و رقابتی  برگزار شد.

وی با بیان اینکه راه حل بحران سوریه نظامی سیاسی است تاکید کرد: اگر چه غربی ها می گویند روسیه یک گام به جلو و دو گام به عقب داشته اما آن یک گام به جلو 10 برابر مسافت بیشتری از 2 گام به عقب بوده است . مبارزه با داعش، النصره و سایر گروه های تروریستی را تا آخر ادامه می دهیم./

پایان پیام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی