کد خبر : 4869
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ لاریجانی:نوع هزینه‌ها‌ی‌هدفمندی یارانه‌ها باید‌به تصویب‌مجلس‌برسد

خانه ملت/ لاریجانی:نوع هزینه‌ها‌ی‌هدفمندی یارانه‌ها باید‌به تصویب‌مجلس‌برسد

رئیس مجلس در دفتر خود در شهر قم روز پنجشنبه (۱۷ فروردین ماه) با شهردار، اعضای شورای شهر، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس اداره اصناف قم و ۴۴ تن از دیگر مدیران و مقامات شهری و استانی قم ملاقات نوروزی کرد و سرزده به دیدار ۲ خانواده شهید رفت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دفتر خود در شهر قم روز پنجشنبه (۱۷ فروردین ماه) با شهردار، اعضای شورای شهر، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس اداره اصناف قم و ۴۴ تن از دیگر مدیران و مقامات شهری و استانی قم ملاقات نوروزی کرد. در این دیدار برخی از مدیران گزارش عملکرد سال گذشته نهاد یا سازمان زیر مجموعه خود را به رئیس مجلس عرضه کردند.

شمس الدین حجازی رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این نشست درباره عملکرد نوروزی اورژانس و بیمارستان های دولتی این شهر، پرداخت مطالبات دولت به بخش درمان، تجهیز و ساخت بعضی بیمارستان ها و تکمیل و راه اندازی اورژانس شهرک شکوهی توضیحاتی داد.

یونس عالی پور رئیس سازمان تجارت و صنعت استان قم نیز درباره اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها و تأثیر آن بر بخش تولید اظهار نگرانی کرد.

لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حمایت از تولید داخلی و سرمایه گذاری در این بخش گفت: باید تدبیری اندیشید تا بعد از اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها تولید داخلی آسان و روان ادامه فعالیت دهد و به صنعت، کشاورزی و دامپروری لطمه ای نخورد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس یادآور شد: در گام نخست هدفمندی یارانه ها باید به بخش تولید کمک هایی می شد اما این کار صورت نگرفت و بعضی بخش ها با رکود مواجه شدند.

همچنین عبدالحمید توکلی رئیس سازمان آب و فاضلاب استان قم درباره میزان پیشرفت در خطوط انتقال آب و توسعه شبکه آب و فاضلاب شهری و تأمین آب شرب مورد نیاز شهروندان طرح بحث کرد و گفت: ۵۷ درصد نیاز آب شرب شهروندان قمی از سرشاخه های دز تأمین شد که اگر این کار صورت نمی گرفت روزانه ۱۰ ساعت آب شهری جیره بندی می شد.

در ادامه هوشنگ محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان قم درباره میزان پیشرفت پروژه های گازرسانی شهری و روستایی و میزان حمایت وزارت نفت صحبت کرد و گفت: ۹۹ درصد شهروندان و ۹۷ درصد روستائیان استان قم تحت پوشش عرضه خدمات گازی  قرار دارند.

عبدالله جلالی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم نیز درباره آمار خانواده های تحت پوشش این کمیته امداد و لزوم اشتغال زایی برای آنها مطالبی را بیان کرد و گفت: در استان قم نسبت به مشابه سال گذشته ۳ و ۸ دهم درصد از تعداد خانواده های تحت پوشش کمیته امداد کم شد چرا که رشدی ۵۲۷ درصدی در زمینه اشتغال این خانواده ها انجام شد.

وی افزود: بیشتر اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد در حوزه فردی نظیر صنایع دستی و مشاغل کوچک است که در این باره به آنها کمک و تسهیلاتی نیز عرضه می شود. ۴۴ میلیارد تومان از کمک های انجام شده به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد بلاعوض بودند و در کنار این ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ۴ درصد و ۸ میلیارد تومان وام بدون کارمزد نیز به این خانواده ها پرداخت شد.

جلالی همچنین افزود: مشارکت مردمی در کمک به نیازمندان نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافت و به رقم یک میلیارد تومان در ماه رسید.

لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) یادآور شد: در سالی که نام آن تولید ملی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی است باید کمیته امداد تلاش بیشتری انجام دهد تا با اشتغال زایی از میزان خانواده های تحت پوشش این نهاد بکاهد.

همچنین ایزانلو مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان قم درباره حجم نزولات آسمانی، وضعیت خشکسالی و میزان پیشرفت در پروژه های آبرسانی به روستاهای گزارش داد و گفت: استان قم از نظر بارش نزولات آسمانی نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش بارش را تجربه کرد که از این آمار می توان نتیجه گرفت وضعیت خشکسالی تشدید می شود که البته در صورتی که کمک های مالی لازم انجام شود بخش عمده ای از دغدغه ها مرتفع خواهد شد.

وی افزود: دو مجتمع آبرسانی ۸۰ و ۱۳۴ روستا هم اکنون در حال تکمیل هستند که راه اندازی آنها تا حد زیادی آثار معضل خشکسالی را به حداقل می رساند اما این اتفاق وقتی می افتد که ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه های یاد شده تخصیص پیدا کند.

ایزانلو با یادآوری بدهی ۶ میلیارد تومانی شرکت آب و فاضلاب روستایی به پیمانکاران ادامه داد: اعتباری که به این شرکت تا کنون پرداخت شده ۵ میلیارد تومان است که این مقدار کفاف تسویه حساب با پیمانکاران را نمی دهد چه رسد به آنکه پروژه های آبرسانی کامل شوند.

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان قم تصریح کرد: اگر مجتمع آبرسانی ۱۳۴ روستایی سلفچگان تکمیل شود علاوه بر حل مشکل آب روستاها به چند ناحیه صنعتی در آن منطقه آبرسانی می شود.

لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس خطاب به مدیر کل آب و فاضلاب روستایی استان قم گفت: اعتبارات مورد نیاز برای آبرسانی به روستاها و پرداخت بدهی پیمانکاران را در قالب بسته ای تنظیم کنید تا از طریق وزیر نیرو پیگیری‌های لازم برای تأمین اعتبار پروژه های یاد شده انجام شود.

در ادامه علی الهی رئیس سازمان انتقال خون استان درباره لزوم فرهنگ سازی در زمینه اهداء خون و میزان مشارکت زنان در این باره طرح بحث کرد و گفت: خانم ها در آلمان ۷۰ درصد جمعیت اهدا کننده خون را تشکیل می دهند اما در ایران میزان مشارکت زنان در این باره ۸ درصد و در قم ۱۰ درصد است که برای افزایش مشارکت بانوان در اهدای خون نیاز به فرهنگ سازی بیشتر دارد.

سیدمرتضی اسماعیلی طبا مدیرکل ارشاد اسلامی استان قم نیز در دیدار نوروزی خود با رئیس مجلس درباره لزوم توجه به نشر کتب دینی و عرضه این آثار با قیمت مناسب مطالبی را بیان کردو گفت: چاپ و نشر کتب دینی گران تمام می شود که این مسئله دلایل مختلفی دارد؛ یکی از دلایل گران بودن نشر کتب دینی گرانی کاغذ است، از این رو در صدد هستیم تا با وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی‌هایی برای واردات کاغذ به کشور انجام شود که دیگر مشکلی در این باره نباشد.

وی ادامه داد: مرکز محصولات فرهنگی قم یکی از پروژه‌هایی است که اداره کل ارشاد اسلامی این استان در پی راه اندازی آن است که اگر این هدف محقق شود به قطبی برای مصارف فرهنگی و دینی بدل خواهد شد.

مدیرکل ارشاد اسلامی استان قم تصریح کرد: کنگره آیت الله گلپایگانی، جشنواره بین المللی مهدویت از جمله برنامه های بزرگی هستند که اداره کل ارشاد اسلامی قم در سال ۹۱ آنها را برگزار خواهد کرد.

لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خطاب به اسماعیلی طبا یادآور شد: اتحادیه ناشران برای واردات کاغذ و حل معضل کمبود آن اعلام آمادگی کردند در صورتی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی شود این اتحادیه می تواند برای واردات کاغذ اقدام کند تا دغدغه ناشران در این باره برطرف شود. قم از جمله شهرهایی در کشور است که تعداد نشر کتاب در آن زیاد است بنابراین تأمین کاغذ کافی برای نشر کتب می تواند قیمت آنها را در بازار متعادل کند.

همچنین علیرضا ارجمندی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان قم درباره اقدامات پروژه های آن سازمان در بحث تقویت گردشگری استان قم گزارش داد و گفت: اگر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های گردشگری استان قم اختصاص یابد تا ۲ سال آینده ۵۰ پروژه در این باره تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی افزود: احیای خانه های تاریخی و ساخت مجتمع فرهنگی بیت امام (ره)، بازارچه گردشگری و موزه تاریخ مرجعیت از جمله پروژه های مهمی هستند که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در استان قم تکمیل و راه اندازی آنها را دنبال می کند.

در ادامه ابراهیم حاجی مظفری رئیس سازمان بهزیستی استان قم درباره تخصیص اعتبار برای کمک به معلولان از محل جرائم رانندگی و آمار ازدواج و طلاق در سال ۸۹ و ۹۰ توضیحاتی داد و گفت: آمار ازدواج سال ۹۰ در قم نسبت به سال ۸۹، ۹ درصد افزایش و آمار طلاق ۳ درصد کاهش یافت. در سال ۸۹ از مجموع ازدواج های صورت گرفته ۲۱ درصد منجر به طلاق می شدند که این آمار در سال ۹۰ به ۱۸ درصد کاهش یافت.علت کاهش آمار طلاق در قم کارهای آموزشی و مداخله سازمان بهزیستی در قبال زوج هایی بود که متقاضی طلاق بودند.

وی افزود: مشاوره های سازمان بهزیستی به زوج های متقاضی طلاق باعث شد که یک سوم آنها از پیگیری تقاضای خود منصرف شوند که پیش بینی می شود موقعیت استان قم در رتبه بندی کشوری میزان طلاق از ۲ به ۵ برسد.

رئیس سازمان بهزیستی استان قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: شهر قم بعد از تهران در سال ۹۰ بیشترین آمار طلاق را در قیاس با سایر شهرهای کشور داشت اما با اقداماتی که انجام شد پیش بینی می شود که رتبه شهر قم در جدول آمار طلاق کشور کاهش پیدا کند.

لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس سازمان بهزیستی استان قم یادآور شد: این سازمان با همکاری رادیو و تلویزیون در زمینه آموزش های قبل و حین ازدواج می تواند اقدامات خوبی در زمینه فرهنگ سازی برای حفظ بنیان نهان خانواده انجام دهد.

در ادامه دیدار نوروزی مدیران و مسئولان شهری و استانی قم با رئیس مجلس ، محمدی نیا مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم نیز درباره فعالیت صدا و سیما در جهت فرهنگ سازی برای حفظ نهاد خانواده، ضبط و ثبت خاطرات علمای دینی و بزرگان انقلابی شهر قم و لزوم حمایت های بیشتر مالی از رسانه ملی طرح بحث کردو گفت: صدا و سیمای استان قم در سال ۹۰ زمان پخش برنامه ها را از ۹ به ۲۰ ساعت رساند و این مسأله موجب شد تا موقعیت آن در رتبه بندی کشوری بهبود یابد.

لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیرکل صدا و سیمای این شهر یادآور شد: رسانه ملی در ثبت و ضبط خاطرات مراجع، علما و بزرگان انقلابی قم می تواند کارهای مؤثری انجام دهد که این هدف تنها با پیگیری های این سازمان محقق می شود.

همچنین سیدمرتضی نبوی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم درباره میزان پیشرفت در پروژه های برقی استان قم مطالبی بیان کرد و گفت: هزینه انشعاب از سال ۸۳ تا کنون ۲۰۰ هزار تومان است اما هزینه خرید وسایل، کابل و یراق آلات مصرفی چندین برابر شده که این مسئله انباشت بدهی ها به پیمانکاران را سبب شد.

وی افزود: قانون اجازه اخذ هزینه اضافی از مردم را برای انشعاب برق نمی دهد از طرفی پاسخگویی به مطالبات آنها با منابعی که در اختیار این شرکت است همخوانی ندارد؛ هم اکنون هزینه هر انشعاب برق در روستا ۸۰۰ هزار تومان و در شهر ۶۰۰ هزار تومان است حال آنکه متقاضیان تنها ۲۰۰ هزار تومان پرداخت می کنند اختلاف این مبالغ مشکلات زیادی را برای پیمانکاران به وجود آورده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم تصریح کرد: هزینه دریافتی از مردم به ازای هر کیلووات برق مصرفی قبل از هدفمندی یارانه ها ۱۶ تومان بود که بعد از اصلاح قیمت حامل های انرژی این رقم به طور متوسط به ۴۵ تومان رسید حال آنکه تولید هر کیلووات برق برای دولت ۱۰۰ تومان هزینه دارد این اختلاف قیمت انباشت بدهی‌ها به پیمانکاران را عامل شده است؛ هم اکنون شرکت توزیع نیروی برق استان قم به پیمانکاران این استان ۱۲ میلیارد تومان بدهکار است که پیش از عید تنها دولت ۲ میلیارد تومان را برای رفع دیون به حساب شرکت توزیع نیروی برق استان قم واریز کرد.

لاریجانی نماینده مردم قم خطاب در مجلس به نبوی یادآور شد: در بودجه سال ۹۰، ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی دولت به پیمانکاران تصویب شد و قرار بود بخشی از بدهی‌ها نیز از محل فروش برخی شرکت‌های دولتی تأمین شود که گویا این اتفاق نیافتاده است.

در ادامه اعضای شورای شهر و شهردار قم دیدار درباره میزان پیشرفت در ساخت و تکمیل پروژه های عمرانی مدیریت شهری، رفع دیون دولت به شهرداری و میزان پیشرفت در اجرای پروژه حرم تا جمکران توضیحاتی دادند.

رضا سیار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم نیز درباره حجم نزولات آسمانی، وضعیت خشکسالی، میزان آب سفره های زیرزمینی، قنوات و شرایط محصولات کشاورزی در سال زراعی جدید مطالباتی را بیان کردو گفت:در سال ۹۰، ۷۵ درصد بارندگی ها در بی موقع ترین وقت سال (آبان ماه) انجام شد که کشاورزان را بر آن داشت تا حجم کاشت را در زمین های زراعی خود افزایش دهند اما بارش نزولات آسمانی استمرار پیدا نکرد و این مسئله موجب شد که هم اکنون اکثر محصولات گندم استان قم با ساقه ۱۵ سانتی متری به خوشه بروند که در این وضعیت به هیچ عنوان قابل برداشت با کمباین نیستند.

 

لاریجانی: در تصویب لایحه بودجه ۹۱، شعار امسال رهبر معظم انقلاب مد نظر قرارمی‌گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان دیدار با مسئولان و مدیران شهری و استانی قم  در جمع خبرنگاران گفت: سال ۹۰ مجلس قانون تسهیل فضای کسب و کار را برای سرمایه گذاری آسان و ایجاد رونق در تولید را تصویب کرد و قرار دارد تا در تصویب لایحه بودجه ۹۱ کل کشور نیز شعار امسال رهبر معظم انقلاب را مد نظر قرار دهد.

نماینده مردم قم در نهاد قانون گذاری با تأکید بر اهمیت ایجاد رونق در بخش تولید داخلی و حمایت از سرمایه گذاری در این بخش افزود: این مسئله سبب می شود که معیشت مردم بهبود یابد و تورم مهار و اشتغال زایی افزایش پیدا کند که البته اینها منوط به کنترل گرانی‌ها است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری رفتار ماجراجویانه غربی‌ها علیه ایران تصریح کرد: قدرت های سلطه گر به دنبال پیگیری برخی تحریم ها در حوزه نفت و غیره هستند اما باید برای وضعیت اشتغال نیروی جوان و متخصص ایرانی فکری کرد تا توطئه های دشمنان تأثیری بر شرایط اشتغال کشور وارد نکند.

 

افزایش تولید و توسعه سرمایه گذاری، تحریم‌های بین المللی را به بن بست می‌کشاند

وی ادامه داد: افزایش تولید و توسعه سرمایه گذاری در این بخش موجب خواهد شد تا تحریم های بین المللی اثر ناچیزی بر اقتصاد کشور بگذارند.

لاریجانی یادآور شد: افزایش نقدینگی در بخش های غیر تولیدی عاملی در افزایش نرخ تورم است اما اگر این نقدینگی ها در عرصه‌های تولیدی همچون صنعت و کشاورزی هزینه شوند نه تنها موجب افزایش تورم نمی شوند بلکه اشتغال زایی را در کشور رقم می زنند.

وی افزود: رونق تولید داخلی راهکار دارد و باید آن را به کار گرفت تا معضل بیکاری برطرف شود در این باره ارائه تسهیلات بانکی می تواند اثرگذار باشد.

نماینده مردم قم در مجلس با یادآوری اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از اواخر سال ۸۹ گفت: این قانون باید اجرا می شد تا تولید کشور رونق پیدا کند و مشکلات آن کم شود اما کمکی که باید به بخش تولید از محل اصلاح یارانه ها می شد صورت نگرفت حال آنکه در بخش کشاورزی بهای برق و سوخت و مشکلات خشکسالی مشکلات عدیده‌ای را برای کشاورزان فراهم آورده است.

وی ادامه داد: مجلس بودجه ۹۱ را با روحیه تسهیل فضای کسب و کار بررسی می کند تا از تولید داخلی کشور حمایت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تعرفه گذاری در واردات محصولات به کشور و عرضه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران دو مؤلفه ای است که با مدیریت آنها می توان از خطرات احتمالی برای بخش تولید داخلی و سرمایه گذاری پیشگیری کرد.

وی درباره اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها و مخالفت مجلس با آن افزود: طبق قانون باید درآمدها و نوع هزینه ها درباره هدفمندی یارانه ها به تصویب مجلس برسد تا روشن شود چه بخش از آن صرف یارانه های نقدی و چه مقدار برای کمک به بخش تولید هزینه می شود. از آنجا که این مسیر طی نشد مجلس با آغاز گام دوم مخالفت کرد.

لاریجانی تأکید کرد: هر پولی که دولت می خواهد هزینه کند باید با مصوبه مجلس باشد در صورتی که این مجوز از سوی نهاد قانونگذاری داده شود اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها مشکلی ندارد.

 

رایگان شدن بهداشت و درمان باید در گام دوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها لحاظ شود

رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قرار بود بعد از هدفمندی یارانه ها بهداشت و درمان مجانی شوند و اقشار بیشتری تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند که مسائلی از این دست باید در گام دوم اجرای هدفمندی یارانه ها لحاظ شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: اگر قانون پرداخت بیمه بیکاری اجرایی شود آنوقت افرادی که بیکار می شوند تا زمانی که کار دیگری پیدا کنند در تأمین معیشت خانواده های خود دغدغه ای نخواهند داشت که این موجب فراهم آمدن یک آرامش اجتماعی در جامعه می شود.

وی درباره استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نقش شورای حق اختلاف در این باره افزود: عده ای از نمایندگان قبل از پیگیری این طرح مسائلی را به وزیر یادآور شدند که توجه به آنها می توانست جلوی کلید خوردن استیضاح را بگیرد هم اکنون نیز اگر به آن مباحث عنایت شود موضوع استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل حل است.

 

استیضاح یک وزیر جزء اختلافات قوا محسوب نمی‌شود

لاریجانی یادآور شد: استیضاح یک وزیر جزء اختلافات قوا محسوب نمی شود که هیأت حل اختلاف بخواهد به آن ورود کند اما باز با این وجود هر کسی که بتواند در این رابطه گام مثبتی بردارد از آن استقبال می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره ابلاغ برخی از قوانین از سوی وی گفت: مصوباتی که به تأیید شورای نگهبان می رسند در یک زمان معین رئیس جمهور فرصت ابلاغ آنها را دارد در مواقعی که کثرت کار برای ایشان بوجود می آید رئیس مجلس می تواند این کار را انجام دهد از این رو کارها در نظام جمهوری اسلامی بن بست ندارد و نباید از این اقدام تعبیر شود که رئیس جمهور قانونی را قبول ندارد.

 

بنا براین گزارش در ادامه  دیدار نوروزی رئیس مجلس به استان قم،  علی لاریجانی بعد از ظهر  روز ۱۷ فروردین ماه، در مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در حسینیه مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی یکی از مراجع عالیقدر شیعه شرکت کرد، سپس برای اقامه نماز مغرب و عشا به مسجد نبی اکرم(ص) رفت و بعد از آن به طور سرزده به دیدار ۲خانواده شهید رفت.

محمد دستوریان (موسوی) پدر شهید سید محمدرضا، در این دیدار نحوه شهادت شهید تک فرزند ذکورش را در عملیات قادر تشریح کرد.این شهید هشت سال دفاع مقدس جزء تیم تخریب عملیات یادشده بود که بر اثر لو رفتن عملیات، با دشمن بعثی درگیر شد و به شهادت رسید. همراه شهید سیدمحمدرضا دستوریان ۳۰۰ همرزم وی نیز به شهادت رسیدند.

همچنین حسینعلی وکیلی ناطق در ملاقات با رئیس مجلس محل، زمان و نحوه شهادت سه پسر شهید خود، احمد، محمود و هادی وکیلی ناطق را تشریح کرد و علی لاریجانی نیز یاد و خاطره آنها گرامی داشت.

شهید احمد در کردستان هنگام مبارزه با ضد انقلاب در اردیبهشت ۵۹، شهید محمود در جزیره مجنون سال ۶۳ در عملیات خیبر و شهید هادی در شلمچه سال ۶۵ هنگام عملیات کربلای ۵ به شهادت رسیدند.

لاریجانی در این ملاقات ضمن سپاس از جانفشانی های شهدا، جانبازان و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس، با بیان اینکه خدا به خانواده های ایشان عزت دهد، گفت: انقلاب در جامعه ایران ریشه عمیق دارد بنابراین ادامه می یابد و اعوجاج ها نمی توانند مسیر آن را عوض کنند.

پدر سه شهید یادشده در پایان ملاقات با نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از ایشان خواستار رسیدگی و توجه ویژه به وضع زندگی طبقه محروم مردم این شهر شد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی