کد خبر : 4850
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ تاكيد لاريجاني بر اهميت گسترش مذاكرات دوستانه ميان ايران و ژاپن

باشگاه خبرنگاران/ تاكيد لاريجاني بر اهميت گسترش مذاكرات دوستانه ميان ايران و ژاپن

 رئيس مجلس شوراي اسلامي در ديدار نخست وزير سابق ژاپن، بر اهميت توسعه و گسترش مناسبات دوستانه ميان دو کشور در عرصه‌هاي سياسي، اقتصادي و فرهنگي تأکيد کرد.

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره اخبار مجلس شوراي اسلامي علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي،‌ همکاري جمهوري اسلامي ايران و ژاپن به عنوان دو کشور مهم آسيايي را موجب رشد و افزايش قدرت اقتصادي دو کشور و منطقه آسيا دانست.

وي با بيان اينکه مشکلات به وجود آمده در منطقه را مي توان با همکاري و تعامل مثبت ميان کشورهاي منطقه برطرف کرد، افزود: جمهوري اسلامي ايران همواره از ايجاد دموکراسي در منطقه حمايت مي کند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ضمن ارزيابي مثبت نگاه جمهوري اسلامي ايران به نشست آينده با 1+5 تصريح کرد: نگاه جمهوري اسلامي ايران به اين مذاکرات مثبت است به شرط اينکه گام‌هاي مثبت از طرف مقابل برداشته شود و صرفاً به دنبال لبخند سياسي نباشند.

در ادامه اين ديدار، آقاي يوکيو هاتوياما نخست وزير سابق ژاپن نيز با اشاره به پيشينه روابط تاريخي دو کشور گفت: روابط ايران و ژاپن همواره دوستانه و مثبت بوده و دولت و ملت ژاپن به توسعه مناسبات اقتصادي، سياسي و فرهنگي با جمهوري اسلامي ايران علاقه‌مندند.

وي گفتگو و مذاکره ميان 1+5 و جمهوري اسلامي ايران را راه حل مناسبي براي اعتمادسازي ميان دو طرف دانست و افزود: انعطاف‌پذيري و اعتمادسازي مي‌تواند راه حل مناسبي براي به نتيجه رسيدن اين مذاکرات باشد و ژاپن اميدوار است نتايج اين مذاکرات به تقويت آرامش در منطقه کمک کند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی