کد خبر : 4848
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/ تأکيد لاريجاني بر اهميت گسترش مناسبات دوستانه ميان ايران و ژاپن

واحدمرکزی خبر/ تأکيد لاريجاني بر اهميت گسترش مناسبات دوستانه ميان ايران و ژاپن

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نخست وزیر سابق ژاپن، بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات دوستانه میان دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد.

به گزارش اداره اخبار مجلس شورای اسلامی؛ آقای لاریجانی گفت: همکاری جمهوری اسلامی ایران و ژاپن به عنوان دو کشور مهم آسیایی موجب رشد و افزایش قدرت اقتصادی دو کشور و منطقه آسیا خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکلات به وجود آمده در منطقه را می توان با همکاری و تعامل مثبت میان کشورهای منطقه برطرف کرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از ایجاد دموکراسی در منطقه حمایت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ارزیابی مثبت نگاه جمهوری اسلامی ایران به نشست آینده با 1+5 تصریح کرد: نگاه جمهوری اسلامی ایران به این مذاکرات مثبت است به شرط اینکه گام‌های مثبت از طرف مقابل برداشته شود و صرفاً به دنبال لبخند سیاسی نباشند.

در ادامه این دیدار، آقای یوکیو هاتویاما نخست وزیر سابق ژاپن نیز با اشاره به پیشینه روابط تاریخی دو کشور گفت: روابط ایران و ژاپن همواره دوستانه و مثبت بوده است و دولت و ملت ژاپن به توسعه مناسبات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مندند.


وی گفتگو و مذاکره میان 1+5 و جمهوری اسلامی ایران را راه حل مناسبی برای اعتمادسازی میان دو طرف دانست و افزود: انعطاف‌پذیری و اعتمادسازی می‌تواند راه حل مناسبی برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات باشد و ژاپن امیدوار است نتایج این مذاکرات به تقویت آرامش در منطقه کمک کند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی