کد خبر : 4848
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/ تأکيد لاريجاني بر اهميت گسترش مناسبات دوستانه ميان ايران و ژاپن

واحدمرکزی خبر/ تأکيد لاريجاني بر اهميت گسترش مناسبات دوستانه ميان ايران و ژاپن

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نخست وزیر سابق ژاپن، بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات دوستانه میان دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد.

به گزارش اداره اخبار مجلس شورای اسلامی؛ آقای لاریجانی گفت: همکاری جمهوری اسلامی ایران و ژاپن به عنوان دو کشور مهم آسیایی موجب رشد و افزایش قدرت اقتصادی دو کشور و منطقه آسیا خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکلات به وجود آمده در منطقه را می توان با همکاری و تعامل مثبت میان کشورهای منطقه برطرف کرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از ایجاد دموکراسی در منطقه حمایت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ارزیابی مثبت نگاه جمهوری اسلامی ایران به نشست آینده با 1+5 تصریح کرد: نگاه جمهوری اسلامی ایران به این مذاکرات مثبت است به شرط اینکه گام‌های مثبت از طرف مقابل برداشته شود و صرفاً به دنبال لبخند سیاسی نباشند.

در ادامه این دیدار، آقای یوکیو هاتویاما نخست وزیر سابق ژاپن نیز با اشاره به پیشینه روابط تاریخی دو کشور گفت: روابط ایران و ژاپن همواره دوستانه و مثبت بوده است و دولت و ملت ژاپن به توسعه مناسبات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مندند.


وی گفتگو و مذاکره میان 1+5 و جمهوری اسلامی ایران را راه حل مناسبی برای اعتمادسازی میان دو طرف دانست و افزود: انعطاف‌پذیری و اعتمادسازی می‌تواند راه حل مناسبی برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات باشد و ژاپن امیدوار است نتایج این مذاکرات به تقویت آرامش در منطقه کمک کند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی