کد خبر : 4838
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ جلسه کمیسیون تلفیق با حضور لاریجانی

مهر/ جلسه کمیسیون تلفیق با حضور لاریجانی

در پی رد کلیات لایحه بودجه 91 در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق ، این کمیسیون بار دیگر صبح امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد تا امکان بررسی مجدد کلیات لایحه بودجه به رای گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته کلیات لایحه بودجه سال 91 در کمیسیون تلفیق بودجه رد شد تا برای رای گیری به صحن علنی مجلس فرستاده شود.

بنا بر این گزارش در پی عدم تصویب کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق، یک سوم نمایندگان حاضر در جلسه این کمیسیون در خواست رای گیری مجدد کلیات را مطرح کردند.

عباسعلی نورا در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با بیان اینکه کمیسیون تلفیق بودجه در ابتدای هر دوره برای خود آیین نامه ای تدوین کرده و به تصویب نمایندگان می رساند، اظهار داشت: بر اساس آیین نامه امسال کمیسیون، در صورتی که کلیات بودجه رای مورد نیاز را کسب نکرد با درخواست یک سوم حاضران می توان رای گیری مجدد انجام داد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی افزود: شرط تصویب امکان بررسی مجدد کلیات بودجه دراین مرحله از رای گیری رای مثبت  سه چهارم حاضران جلسه است.

وی افزود: در صورت رای مثبت سه چهارم نمایندگان به رای گیری مجدد کلیات ، این اقدام انجام می شود و در غیر این صورت  لایحه بودجه برای رای گیری به صحن مجلس می رود. در صورت رد این لایحه در صحن علنی مجلس، دولت باید لایحه جدیدی را برای بودجه  ارائه دهد.

ابراهیم عزیزی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نیز در جلسه امروز کمیسیون حضور دارد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی