کد خبر : 4832
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خبرآنلاین/لاریجانی با اشاره به نقاط ضعف لایحه بودجه: مجلس مسئله را حل کند تا کشور با مشکل مواجه نشود

خبرآنلاین/لاریجانی با اشاره به نقاط ضعف لایحه بودجه: مجلس مسئله را حل کند تا کشور با مشکل مواجه نشود

 یک روز پس از رد کلیات بودجه 91 در کمیسیون تلفیق، رئیس مجلس در جلسه بررسی بودجه شرکت کرد.
به گزارش خبرآنلاین، در اتفاقی نادر و برای نخستین بار روز گذشته کلیات بودجه دولت در کمیسیون تلفیق رای نیاورد.
آنگونه که موسی الرضا ثروتی نماینده مردم بجنورد و عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق به خبرآنلاین گفت: اعضای کمیسیون تلفیق با 19 رای مخالف، 15 رای موافق و و یک رای ممتنع به کلیات لایحه بودجه رای مخالف ندادند. ایــــنــــجــــا
به گزارش مهر، در پی رد کلیات لایحه بودجه 91 در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق ، این کمیسیون بار دیگر صبح امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد تا امکان بررسی مجدد کلیات لایحه بودجه به رای گذاشته شود. علی لاریجانی که ساعتی قبل در جلسه کمیسیون تلفیق مجلس حضور یافت طی سخنانی از اعضای کمیسیون خواست تا هرچه سریع تر کار رسیدگی به لایجه بودجه 91 را به انجام برسانند.
لاریجانی در این جلسه تاکید کرد که با وجود تاخیر دولت در ارائه این لایحه و وجود نقاط ضعف در آن بهتر است مجلس ورود پیدا کرده و این مسئله را به نحو مناسب حل کند تا کشور با مشکل مواجه نشود.
اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای امکان رای گیری مجدد کلیات بودجه 91 آئین نامه داخلی کمیسیون را اصلاح کردند و سپس این کلیات را به تصویب رساندند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه در رای گیری مجدد کلیات لایحه بودجه 91 این کلیات را به تصویب رساندند.
 
در این جلسه که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس برگزار شد ، از 54 عضو کمیسیون تلفیق 35 نفر حضور داشتند که در هنگام رای گیری برای کلیات بودجه 6 نفر از اعضا از جلسه خارج شدند و 20 نماینده از 29 نماینده حاضر در جلسه با کلیات لایحه موافقت کردند.
 
اعضای کمیسیون تلفیق هم اکنون بخش درآمدی بودجه 91 را در بررسی جزئیات این لایحه به بحث گذاشته اند .
 
در پی رد کلیات لایحه بودجه 91 در جلسه دیروز کمیسیون تلفیق، درخواست جمعی از اعضا برای رای گیری مجدد و اصرار رئیس مجلس برای این رای گیری و تصویب کلیات اعضای کمیسیون تلفیق دقایقی قبل آئین نامه داخلی این کمیسیون را اصلاح کردند.
در آئین نامه مصوب کمیسیون تلفیق برای بررسی لایحه بودجه 91 تصریح شده بود که در صورت نیاز به رای گیری مجدد یک سوم اعضا باید درخواست رای گیری مجدد کنند و این درخواست در صورت مواافقت سه چهارم اعضا به تصویب می رسید اما در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق، ماده 5 آئین نامه اصلاح شد و مقرر شد درخواست رای گیری مجدد در بررسی لایحه بودجه با موافقت دو سوم اعضا تصویب شود.
ایرنا نیز در خبری نوشت: جلسه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای رای گیری کلیات بودجه سال 91 روز دوشنبه درحالی با 45 دقیقه تاخیر آغاز شد که به گفته \'موسی قربانی\' عضو این کمیسیون تنها 26 نماینده از 50 عضو کمیسیون در آغاز این نشست حضور داشتند.
خبرگزاری دولت به این اشاره ای نداشت که روز گذشته از نمایندگان دولت فقط ممبینی معاون بودجه، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری در جلسه کمیسیون حاضر بود و عزیزی و میرتاج الدینی معاونان برنامه ریزی و نظارت راهبردی و پارلمانی رئیس جمهور در جلسه حضور نداشتند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی