کد خبر : 4827
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: عدم تصویب كلیات لایحه بودجه 1391 به مصلحت كشور نبود

ایرنا/ لاریجانی: عدم تصویب كلیات لایحه بودجه 1391 به مصلحت كشور نبود


تهران- علی لاریجانی گفت: حضور امروز بنده در كمیسیون تلفیق مجلس بدین جهت بود كه عدم تصویب كلیات لایحه بودجه 91 به مصلحت كشور نبود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا لاریجانی این مطلب را امروز - دوشنبه - در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص حضورش در جلسه و روند بررسی كلیات لایحه بودجه سال 91 اظهار داشت.

وی افزود: كلیات لایحه بودجه امروز در كمیسیون تلفیق به نتیجه رسید و اعضای كمیسیون بعد از آن وارد بررسی جزییات لایحه بودجه شدند.

لاریجانی گفت: كمیسیون تلفیق بر اساس بررسی هایی كه كمیسیون های تخصصی انجام دادند كارش را آغاز كرد طبعا در روند بررسی لایحه بودجه هم از آرا این كمیسیون ها و هم از نظر مركز پژوهش های مجلس استفاده كرد.

وی با بیان اینكه \' بنده فكر می كنم كمیسیون تلفیق مسیر همواری طی می كند\' ابراز امیدواری كرد كه اشكالات موجود در تدوین بودجه در جلسات تلفیق حل شود تا در اردیبهشت ماه كار بودجه به اتمام برسد.

لاریجانی در خصوص حضورش در كمیسیون تلفیق اظهار داشت :\'این مساله چیز عجیبی نیست، ممكن است این مساله در كمیسیون تلفیق برای اولین بار اتفاق افتاده باشد.\'

وی ادامه داد : نمایندگان عضو كمیسیون تلفیق بر اساس برداشتی كه از لایحه بودجه داشته و اشكالاتی كه می دیدند به این نتیجه رسیدند كه در این لایحه باید اصلاحات كلی شود، لذا رای آنان بر تصویب كلیات بودجه نبود.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: حضور بنده در این كمیسیون بیشتر از این جهت بود كه عدم تصویب كلیات به مصلحت كشور نیست.

وی گفت: اگر گزارش تلفیق به صورت اولیه به صحن مجلس می آمد و رد می شد دوباره باید آن را به دولت بر می گرداندیم تا دولت مجددا لایحه دهد و این مسیر را طولانی تر می كرد و تدوین بودجه را عقب تر می انداخت.

لاریجانی افزود: هم چنین مجموعه شرایط كشور اقتضا می كرد كه ما زودتر بودجه را تصویب كنیم.

وی گفت: اعضای كمیسیون تلفیق كه اشكالاتی را به بودجه وارد می دانند می توانند این اشكالات را در مسیر یررسی حل كنند كه البته برخی از اشكالات آنها هم مهم هست و من نقضی بر نظرشان نخواهم داشت.

وی افزود: استدلال من این بود كه بنا بر مصالح كشور طولانی شدن بررسی بودجه مصلحت نیست از این رو كلیات تصویب شد.

لاریجانی در پاسخ به سووالی در خصوص نوشتن نامه به رهبر معظم انقلاب در خصوص هدفمندی یارانه ها گفت:ما هنوز مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را در مجلس تصویب نكرده ایم ، این موضوع باید از طرف دولت پیشنهاد و سپس در مجلس تصویب می شد.

وی افزود :‌ نحوه برداشت درآمد حاصل از حذف یارانه حاملهای انرژی و چگونگی پرداخت آن نیز می بایست روشن شود و تعیین هر دوی این موارد نیازمند قانون است.

لاریجانی افزود : اینكه پولی به حساب افراد واریز شود اما آنان نتوانند آن را برداشت كنند نیز محل اشكال است و باید هرگونه درآمد و پرداخت ها مطابق قانون باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود : بر این اساس بنده بیان كردم كه این موضوع اشكال قانونی دارد و باید اصلاح شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی