کد خبر : 4826
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ رييس‌مجلس در جمع خبرنگاران: رد كليات بودجه به صلاح كشور نبود

ایسنا/ رييس‌مجلس در جمع خبرنگاران: رد كليات بودجه به صلاح كشور نبود

رييس مجلس شوراي اسلامي درباره رد كليات بودجه در جلسه روز گذشته كميسيون تلفيق و تصويب مجدد آن در جلسه صبح امروز اين كميسيون گفت كه مجموع شرايط كشور اقتضا مي‌كند كه لايحه بودجه زودتر به تصويب مجلس برسد.

به گزارش خبرنگار پارلماني، علي لاريجاني عصر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: كميسيون تلفيق براساس بررسي‌هاي كميسيون‌هاي تخصصي، به خصوص كميسيون برنامه و بودجه كارش را آغاز كرد و طبعا بايد هم از اين آرا و هم از نظر بخش‌هاي نظارتي و مركز پژوهش‌ها استفاده كنند تا راجع به كليات بودجه به نتيجه برسند.

وي افزود: كميسيون تلفيق صبح امروز درباره كليات به نتيجه رسيد و بعد از آن وارد ريزه بودجه خواهد شد كه فكر مي‌كنم مسير همواري دنبال شود و اميدواريم اگر همكاران هم اشكالي در تدوين بودجه مي‌بينند، آن را رفع كنند تا در ارديبهشت، بررسي بودجه به اتمام برسد.

لاريجاني درباره رد كليات بودجه در جلسه روز گذشته كميسيون تلفيق خاطرنشان كرد: اين موضوع امر خيلي عجيبي نيست اگرچه ممكن است رد كليات در كميسيون تلفيق براي اولين بار بوده باشد؛ نمايندگان كميسيون تلفيق براساس برداشت‌شان از لايحه بودجه و اشكالاتي كه مي‌ديدند به اين نتيجه رسيدند كه لايحه بودجه بايد اصلاح كلي شود و نه جزيي، لذا راي شان به تصويب آن نبود.

رييس مجلس با اشاره به حضور در جلسه كميسيون تلفيق، خاطرنشان كرد: حضور من بيشتر از اين جهت بود كه اين كار به اين نحو به مصحلت كشور نيست چراكه مسير اصلاح را خيلي طولاني مي‌كند و اگر همين نظر در مجلس هم رد شود، لايحه بودجه، بايد به دولت برگردد و دولت لايحه مجددي بدهد، لذا مسير طولاني مي‌شود و تدوين بودجه را به عقب مي‌اندازد.

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه شرايط كشور اقتضا مي‌كند بودجه زودتر تصويب شود، گفت: اعضاي كميسيون تلفيق اشكالاتي به بودجه وارد مي‌دانند كه مي‌توانند در مسير بررسي آن را رفع كنند؛ برخي اشكالاتشان هم مهم است و من نقدي بر نظرشان نخواهم داشت.

لاريجاني ادامه داد: استدلال من اين بود كه هم بنا به مصالح كشور و هم براي جلوگيري از طولاني شدن بررسي بودجه، امكان اصلاح بخش‌هاي مختلف بودجه است و دولت هم بايد در اين اصلاح همكاري كند، كليات را بپذيريم و وقت را در جزييات بگذاريم كه دوستان هم اين را پذيرفتند و الحمدالله كليات بودجه تصويب شد.

لاريجاني در پاسخ به سوالي درباره نامه خود به مقام معظم رهبري درخصوص هدفمندي يارانه‌ها نيز تصريح كرد: ما مرحله دوم هدفمندي را هنوز در مجلس تصويب نكرده‌ايم، اين موضوع بايد از طرف دولت پيشنهاد و در مجلس تصويب شود.

وي اضافه كرد: نحوه برداشت درآمد و چگونگي اصلاح حامل‌هاي انرژي براي اخذ درآمد و چگونگي پرداخت آن همه نيازمند قانون است.

رييس مجلس يادآور شد: اين اشكال وارد است، حتي اگر پولي به حساب افراد ريخته مي‌شود قابليت برداشت نداشته باشد، بالاخره ما يا اين پول را پرداخت كرديم يا نه، اگرچه اسمش پرداخت مجازي گذاشته‌اند اما تا به حال چنين چيزي نداشته‌ايم.

رييس مجلس اضافه كرد: با توجه به اينكه دريافت و پرداخت‌ها در مرحله دوم اجراي هدفمندي يارانه‌ها نيازمند قانون است، براين اساس ما معتقديم اجراي آن اشكال قانوني دارد و بايد اصلاح شود.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی