کد خبر : 4824
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ لاریجانی در جمع خبرنگاران: شرایط کشور اقتضا می‌کرد کلیات بودجه تصویب شود

خانه ملت/  لاریجانی در جمع خبرنگاران: شرایط کشور اقتضا می‌کرد کلیات بودجه تصویب شود

 رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاحات لازم بر لایحه بودجه ۹۱ در مسیر رسیدگی به ٱن رفع خواهد شد، رد کلیات بودجه را به مصلحت کشور ندانست و گفت: شرایط کشور اقتضا می‌کند که با تصویب کلیات، هر چه زودتر بودجه در مجلس به تصویب برسد.

 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی، امروز (دوشنبه ۲۱ فروردین) در جمع خبرنگاران درباره روند بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس هشتم که از صبح امروز تشکیل جلسه داده بود، گفت: کمیسیون تلفیق هم براساس بررسی‌هایی که کمیسیون‌های تخصصی مجلس انجام داده بودند و هم براساس گزارش‌های سایر کمیسیون‌ها کارخود را آغاز کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این کمیسیون باید با بهره‌گیری از آراء  و بخش‌های نظارتی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره کلیات لایحه بودجه تصمیم بگیرد.

وی، با بیان اینکه این کمیسیون امروز درباره کلیات لایحه بودجه به تصمیم مشخصی رسید و وارد بررسی جزئیات شد، تصریح کرد: بنابراین مسیر همواری دنبال می شود و امیدواریم اگر اشکالاتی وجود دارد نمایندگان آن را در تدوین بودجه رفع کنند و مجلس موفق شود تا پایان اردیبهشت ماه بررسی لایحه بودجه ۹۱ را تمام کند.

رئیس قوه مقننه در پاسخ به این سؤال که کمیسیون تلفیق روز گذشته به کلیات لایحه بودجه رأی نداد و امروز با حضور شما در این کمیسیون مجدداً برای تصویب کلیات رأی گیری شد و این اتفاق برای اولین بار در کشور رخ داده است، گفت: ممکن است در کمیسیون تلفیق برای اولین بار این اتفاق افتاده باشد اما خیلی مسأله عجیبی نیست.

وی توضیح داد:نمایندگان کمیسیون تلفیق براساس برداشتی که از لایحه بودجه داشتند و اشکالاتی که می دیدند به این نتیجه رسیده بودند که لایحه بودجه احتیاج به اصلاحات کلی و نه جزئی دارد بنابراین رأی بر تصویب کلیات بودجه نداشتند.

رئیس قوه مقننه، اضافه کرد: حضور من در کمیسیون تلفیق از این جهت بود که به اعتقاد من این کار به مصلحت کشور نیست چون مسیر اصلاح را خیلی طولانی می کند و اگر مجدداً لایحه بودجه با همین نظر فعلی به مجلس فرستاده شود، این امکان وجود دارد که دوباره با مخالفت مجلس به دولت عودت داده شود و بنابراین تدوین بودجه را عقب می اندازد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کنار این مسائل وضعیت کشور اقتضا می کند که هر چه زودتر بودجه را تصویب کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آقایان و خانم‌هایی که در کمیسیون تلفیق اشکالاتی به لایحه بودجه دارند می توانند این اشکالات را در مسیر بررسی رفع کنند، البته برخی از این اشکالات مهم است و من مخالف نظر آنها نیستم.

وی ادامه داد: اما بر اساس استدلال من و به دلیل مصلحت‌هایی که در کشورهست و همچنین به دلیل طولانی شدن روند بررسی لایحه بودجه در صورت مخالفت مجلس و هم اینکه امکان اصلاح بودجه در مجلس وجود دارد که دولت باید برای اصلاح آن با مجلس همکاری کند، بهتر است ما کلیات را بپذیریم و مجلس وقت خود را برای اصلاح جزئیات بگذارد.

لاریجانی ادامه داد: در نهایت اعضای کمیسیون تلفیق با این موضوع موافقت و کلیات بودجه را تصویب کردند و در حال حاضر وقت خود را برای بررسی جزئیات می گذارند.

پرداخت مجازی یارانه‌ها معنی ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال دیگری درباره نامه نگاری وی با مقام معظم رهبری درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و علت این نامه نگاری، گفت: علت نامه نگاری من به مقام معظم رهبری روشن است، مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها هنوز در مجلس تصویب نشده است که در اصل در ابتدا باید از طرف دولت پیشنهاد شود و در مجلس تصویب شود.

وی، ادامه داد: نحوه برداشت درآمدها و اینکه دولت چگونه می خواهد حامل‌های انرژی را اصلاح کند تا این درآمد اخذ شود و همچنین نحوه پرداخت دولت احتیاج به قانون دارد که این موضوع مهم باید روشن شود.

 رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پولی که به حساب افراد ریخته می‌شود حتی اگر مسدود و غیر قابل برداشت باشد از این جهت مشکل دارد که مشخص نیست یارانه‌ها به مردم پرداخت شده یا نه؟ ما پرداخت مجازی نداریم و پرداخت مجازی یارانه ها بی معنی است دریافت و پرداخت یارانه ها قانون می خواهد و من در نامه خود به این اشکال اشاره کردم.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی