کد خبر : 4823
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

عصرایران/ توضیحات لاریجانی پیرامون ‌نامه‌اش به رهبر انقلاب درباره فاز دوم یارانه‌ها

عصرایران/ توضیحات لاریجانی پیرامون ‌نامه‌اش به رهبر انقلاب درباره فاز دوم یارانه‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه طی سخنانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در مورد حضورش در جلسه امروز کمیسیون تلفیق و روند بررسی لایحه بودجه اظهار داشت: کمیسیون تلفیق بر اساس بررسی‌هایی که کمیسیون‌های تخصصی و سایر کمیسیون‌ها انجام دادند، کارش را آغاز کرد؛ طبعا کمیسیون باید از این آراء، ‌بخش‌های‌‌ نظارتی و مرکز پژوهش‌های مجلس استفاده می‌کرد و در ابتدا هم ‌باید کلیات لایحه را مورد تصویب قرار می‌داد.

وی افزود: کلیات لایحه بودجه امروز در کمیسیون تلفیق به نتیجه رسید و اعضای کمیسیون بعد از آن وارد بررسی جزئیات لایحه بودجه شدند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به این مسئله که فکر می‌کنم که کمیسیون تلفیق مسیر همواری را طی می‌کند، ابراز امیدواری کرد که اشکالات موجود در تدوین بودجه در جلسات تلفیق حل شود تا در اردیبهشت ماه کار بودجه به اتمام برسد.

لاریجانی در خصوص حضورش در کمیسیون تلفیق هم اظهار داشت: این مسئله خیلی چیز عجیبی نیست، ممکن است این مسئله در کمیسیون تلفیق برای اولین بار اتفاق رخ داده باشد.

وی ادامه داد: نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق بر اساس برداشتی که از لایحه بودجه داشتند و اشکالاتی که می‌دیدند، به این نتیجه رسیدند که این لایحه باید اصلاحات کلی شود، لذا رای آنها بر تصویب کلیات لایحه بودجه نبود.

رئیس مجلس گفت: حضور بنده در کمیسیون تلفیق بیشتر از این جهت بود که عدم تصویب کلیات به مصلحت کشور نیست چراکه مسیر اصلاح را خیلی طولانی می‌کند. اگر گزارش تلفیق به صورت اولیه به مجلس می‌آمد و بودجه رد می‌شد، دوباره باید آن را به دولت برمی‌گرداندیم تا دولت مجددا لایحه بدهد و این مسیر را طولانی می‌کرد و تدوین بودجه را عقب می‌انداخت.

لاریجانی اظهار داشت: همچنین مجموعه شرایط کشور اقتضاء می‌کرد که ما زودتر بودجه را تصویب کنیم، آقایان و خانم‌هایی که عضو تلفیق هستند، اشکالاتی را به بودجه وارد می‌دانند که می‌توانند این اشکالات را در مسیر بررسی حل کنند که البته برخی از اشکالات آنها هم مهم است و من نقضی بر نظرشان نخواهم داشت.

لاریجانی خاطرنشان کرد: استدلال من این بود و همچنین بنا بر مصالحی که در کشور وجود دارد، طولانی شدن بررسی بودجه و هم اینکه امکان اصلاح بودجه وجود دارد، نمایندگان همکاری لازم را داشته باشند که دوستان نظر ما را هم پذیرفتند و کلیات تصویب شد.

رئیس قوه مقننه در پاسخ به سؤال دیگری در مورد نامه‌اش به رهبر انقلاب در مورد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز گفت: علت نامه نگاری بنده روشن است. ما مرحله دوم هدفمندی را هنوز در مجلس تصویب نکرده‌ایم.

وی افزود: اصل این مسئله باید از طرف دولت پیشنهاد شود و مجلس آن را تصویب کند و نحوه برداشت درآمد و اصلاح حامل‌های انرژی و همچنین نحوه پرداخت باید بر اساس قانون باشد.

لاریجانی افزود: پولی که به حساب افراد ریخته می‌شود و اگر افراد نتوانند آن را برداشت کنند، این فعل به معنای پرداخت است که نامش را پرداخت مجازی گذاشته‌اند؛ ما این ترمینولوژی را نداشتیم ولی به هر صورت هم دریافت و هم پرداخت نیازمند قانون است که من هم بر همین اساس گفتم این مسئله اشکال قانونی دارد و باید اصلاح شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی