کد خبر : 4808
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ نمایندگان در نامه‌ای به لاریجانی خواستار حضور احمدی‌نژاد در مجلس شدند

مهر/ نمایندگان در نامه‌ای به لاریجانی خواستار حضور احمدی‌نژاد در مجلس شدند

جمعی از نمایندگان مجلس در نامه به رئیس مجلس پیشنهاد کردند تا پایان خرداد و زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، رئیس جمهور و وزیران به جلسه علنی مجلس دعوت شوند تا پس از استماع نظرات، گام دوم اجرای هدفمندی با هماهنگی کامل برداشته شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، درحاشیه جلسه روز سه‌شنبه جمعی از نمایندگان نامه‌ای را به ریاست مجلس شورای اسلامی ارایه کردند.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی ، سلام علیکم ، اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به دلیل آثار مهم اقتصادی، اجتماعی، سیاسی وی فرهنگی آن مهمترین و اصلی‌ترین دستور کار دولت و مجلس هشتم بوده و خواهد بود. گذشت 15 ماه از اجرای این قانون و فرصت باقی مانده تا پایان خردادماه سال جاری برای آغاز فاز دوم آن (طبق قانون اجازه هزینه کرد بودجه در دو ماه اول سال جاری مصوب 21 اسفند 90) فرصت مغتنمی است برای تعامل دولت و مجلس.

با ارزیابی نقاط قوت و ضعف اجرای مرحله اول می توان چنان تدبیر کرد که اجرای مرحله دوم به نحوی صورت گیرد تا از فشار گرانی بر گرده مردم به ویژه مستضعفان بکاهد. همچنین امر مغفول حمایت از تولید را جان تازه‌ای ببخشد.

اهمیت پشتیبانی از تولید وقتی بیشتر می‌شود که به خاطر داشته باشیم مقام معظم رهبری امسال را سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامیدند. بدین ترتیب منافع قانون مهم مورد بحث افزون شده و هزینه‌‌هایش کاهش می‌یابد.

با توجه به مراتب فوق ما امضا کنندگان زیر تقاضا داریم به استناد جواز مذکور در بند 8 ماده 23 و تبصره یک ماده 64 قانون آیین نامه داخلی طی روزهای آینده رئیس جمهور محترم و وزرای ذیربط به جلسه علنی رسمی مجلس دعوت شوند تا پس از استماع نظرات دولت و نمایندگان گام دوم اجرای هدفمندی یارانه‌‌ها با همکاری و هماهنگی کامل برداشته شود.

محورهایی که می‌توانند در این جلسه مشترک به بحث و گفتگو گذاشته شود عبارت است از: 1-آسیب شناسی مرحله اول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها 2- برنامه‌های دولت برای چگونگی اجرای مرحله دوم این قانون 3- چگونگی حمایت از بخش تولید 4- چگونگی کنترل گرانی‌های ا خیر 5- منابع تامین مالی اجرای قانون.

ناگفته پیداست که لازمه موفقیت این قانون ملی عزم عمومی به ویژه تلاش مشترک دولت و مجلس است و اقدامات یک سویه به اجرای آن آسیب می‌رساند.

به گزارش مهر الیاس نادران، حسین نجابت، علیرضا مرندی، احمد توکلی، پرویز سروری، حسین فدایی، سید حسین ذوالانوار ، زهره الهیان، محمد دهقان، محمدرضا آشتیانی، علیرضا زاکانی، جعفر قادری، غلامرضا مصباحی مقدم، حمید سعادت و  امیرحسین رحیمی امضا کنندگان این نامه به لاریجانی هستند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی