کد خبر : 4802
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/با پیشنهاد لاریجانی صورت گرفت؛ ارجاع یک ماده از طرح مربوط به حمایت از تولید داخلی به کمیسیون صنایع

مهر/با پیشنهاد لاریجانی صورت گرفت؛ ارجاع یک ماده از طرح مربوط به حمایت از تولید داخلی به کمیسیون صنایع

به پیشنهاد علی لاریجانی رئیس مجلس ماده 3 طرح یک فوریتی اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی به کمیسیون صنایع و معادن برای رفع ایراد و اشکال ارجاع شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه ادامه بررسی طرح یک فوریتی اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات را در دستور کار داشتند.
نمایندگان مجلس در جلسه روز گذشته یک ماده از این طرح را که شامل عبارات و اصطلاحات این قانون بود به تصویب رساندند و در جلسه امروز ماده دو را پس از بحث و بررسی و حذف برخی عبارات و جملات به تصویب رساندند.
 
نمایندگان مجلس در بررسی ماده 3 با پیشنهاد حذف این ماده مخالفت کردند اما از آنجایی که عده زیادی از نمایندگان معتقد بودند اصل این ماده نیز به تسهیل فضای کسب و کار و تولید کمکی نمی کند دارای ایراد است بنابراین لاریجانی رئیس مجلس پیشنهاد کرد این ماده به کمیسیون ارجاع شود.
 
ماده 3 تصریح دارد دستگاههای موضوع ماده 2 این قانون موظف اند در صورت نیاز به تولیدات غیر داخلی حداکثر 6 ماه قبل از برگزاری مناقصه و در موارد ترک مناقصه حداکثر 3 روز قبل از ترک تشریفات، فهرست کالا یا هر گونه تجهیزات و لوازم مورد نیاز خود را به طور رسمی به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و وزارت صنعت ، معدن و تجارت اعلام کنند. وزارتخانه مذکور موظف است حداکثر ظرف 30 روز تولید یا امکان تولید اقلام اعلام شده توسط متقاضی را در داخل کشور به طور رسمی به او اعلام کند.
 
وی گفت: ماده مذکور ابهاماتی را برای دستگاهها ایجاد می کند که نمی توان دستگاهها را معطل نگه داشت. این ایرادات فضای کسب و کار را تسهیل نمی کند اگر می خواهید فضای کسب و کار با تولید داخلی تسهیل شود این ماده  به کمیسیون برود و مجددا بررسی شود البته لاریجانی در ادامه سخنان خود تاکید کرد بهتر است مواد دیگر هم در کمیسیون مجددا مورد بررسی قرار گیرد تا مجلس با ایرادات این چنینی در مواد بعدی مواجه نباشد.
 
لاریجانی از کمیسیون صنایع خواست تا پس از بررسی مجددا هفته آینده این طرح را به صحن مجلس ارائه کند اما پس از بررسی دو دستور کار مجلس هیئت رئیسه مجلس بررسی ادامه مواد این طرح را در دستور کار قرار داد و نمایندگان به بررسی ماده 4 پرداختند که البته بررسی این ماده نیز به سرانجام نرسید و ادامه بررسی این طرح به جلسه بعد موکول شد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی