کد خبر : 4800
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ لاریجانی: استیضاح طبق آیین نامه منتفی شد

خانه ملت/ لاریجانی: استیضاح طبق آیین نامه منتفی شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس ماده ۸۹ قانون اساسی و آیین نامه جدید مجلس خارج شدن بحث استیضاح وزیر کار از دستور کار مجلس وجاهت قانونی ندارد گفت: گره زدن یک نفر به حکمیت در شأن و شئونات مجلس نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۷ فروردین) مجلس شورای اسلامی ضمن اخطار قانون اساسی در مورد خارج شدن طرح استیضاح وزیر کار از دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی گفت: براساس ماده ۸۹ قانون اساسی و آیین نامه جدید داخلی مجلس شورای اسلامی که اخیراً تصویب شده پس از اینکه استیضاح اعلام وصول شد ظاهراً وجاهت ندارد که بگوییم استیضاح از حد نصاب افتاده است.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما اخیراً این آیین نامه جدید را تصویب کردیم گفت:‌ اینکه دوستان به اینکه رئیس سازمان تأمین اجتماعی گفته است بحث استیضاح را بعداً در جریان قرار دهیم با توجه به بحث بودجه این استیضاح به عمر این مجلس نخواهد رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اساساً گره زدن به یک فردی که بین دو نفر حکمیت کند به شأن و شئونات مجلس مربوط نمی شود.

وی با بیان اینکه اینکه آنها چه بحثی داشته‌اند و چه ربطی به مجلس و بحث استیضاح داشته است هر چند که بنده امضا کننده نبودم و معتقدم که اصل ۸۹ تأکید می کند که ما بحث اساسی تری را دنبال کنیم افزود: رئیس جمهور قبلاً مطرح کرده بود که اگر این استیضاح رأی بیاورد من مجدداً این آقا را به عنوان سرپرست در سازمان تأمین اجتماعی منصوب خواهم کرد.

کواکبیان بیان داشت: استیضاح با توجه به آیین نامه جدید نمی تواند از دستور خارج شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر قانون اساسی گفت: آیین نامه جدیدی که ما تصویب کرده ایم باید به تصویب شورای نگهبان رسیده و ابلاغ شود هنوز مسیر قانونی شدن این مصوبه طی نشده است و محل اجرای ما نیست.

وی با بیان اینکه فعلاً براساس همین آیین نامه موجود تصمیم گیری خواهیم کرد گفت: براساس این آیین نامه اگر در روز استیضاح از عدد ۱۰ بیافتد ما نمی توانیم استیضاح را مطرح کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بحث حکمیت را پذیرفته اند یا نه مربوط به استیضاح کنندگان است و مربوط به مجلس نیست؛ استیضاح کنندگان پذیرفتند که استیضاح خود را پس بگیرند بنابراین ما از نظر شکل آیین نامه ای نمی توانیم غیر از این عمل کنیم.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی