کد خبر : 4794
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/ لاریجانی: مجلس جای بحث های جدی است

واحدمرکزی خبر/ لاریجانی: مجلس جای بحث های جدی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا مد شده است که در مجلس شوخی زیاد می کنند در صورتی که مجلس جای بحث های جدی است.


به گزارش واحد مرکزی خبر ، نماینده شاهرود در جمله ای با اشاره به اینکه آقای دکتر لاریجانی گفتند که تذکر نمایندگان درباره منتفی شدن استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به هیئت رئیسه چیست، افزود: ما فکر می کنیم اصلا کل ماجرا برای هیئت رئیسه بوده است.
وی  در تذکری با استناد به اصل 89 قانون اساسی و در تذکری با استناد به بند 11 ماده 23 آئین‌نامه داخلی مجلس و پس از منتفی شدن رسیدگی به طرح استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: بنده خودم یکی از مخالفان استیضاح وزیر کار بودم و طرح استیضاح شیخ‌الاسلامی را امضا نکردم.
نماینده شاهرود با بیان اینکه موضوع این طرح آبروی دسته جمعی کل مجلس هست، افزود: وقتی استیضاح امضا می‌شود، باید نمایندگان نسبت به اصل استیضاح و امضای خود کاملا مقاوم باشند.  

جلالی گفت: آنچه که ما آلان می فهمیم این است که یک  گفت‌و‌گویی انجام شده است و کسی گفته است من به شرفم قسم استعفا داده ام اما تاکنون نه آقای وزیر و نه رئیس جمهور استعفای مرتضوی را نپذیرفتند.
وی افزود: من چون سالیان زیادی با شخصیت آقای توکلی آشنا هستم از وی تعجب می کنم که در برخی شرایط مو را از ماست بیرون می‌کشند و گاهی اوقات بی حساب می‌گویند حکمیت است.

نماینده شاهرود گفت: ما این را می فهمیم که دوستانی که دو نقش بازی می کنند، یک گروهی  در مجلس هستند که عقبه‌ای در دولت دارند و داخل خود مجلس نیز حضور دارند اما یک عده‌ای از آن طرف با دولت کار می‌کنند.
جلالی افزود: درباره طرح سؤال از رئیس جمهور نیز عده‌ای گفتند که سؤال از احمدی‌نژاد به سلاح کشور و نظام نیست؛ که ما  از دوستان تعجب می کنیم.

وی گفت: من فکر می کنم این کاری که انجام شد به قول آقای ناطق طرح استیضاح وزیر کار به افتضاح بانی، ذاکر و مستمع تمام شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی  در پاسخ به تذکر جلالی گفت: این بحث ها مربوط به خودتان است و  طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، تذاکرات باید به هیئت رئیسه مجلس باشد و مطرح شود.
لاریجانی افزود:به این بحث ها خاتمه دهید و ادامه این بحث ها نفعی ندارد.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی