کد خبر : 4789
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني:امارات به مصالح همكاري دوجانبه بينديشد/ 1+5 بايد در اصلاح رفتار گام عملي بردارد

ایسنا/ لاريجاني:امارات به مصالح همكاري دوجانبه بينديشد/ 1+5 بايد در اصلاح رفتار گام عملي بردارد

رييس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اقدامات اخير كشور امارات اظهار كرد:‌ امارات با توجه به اقتضائات زماني به جاي مجادلات گستاخانه به مصالح همكاري دو جانبه بيشتر انديشه كند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي لاريجاني امروز در صحن علني مجلس ضمن تبريك به مناسبت روز ارتش گفت: ارتش جمهوري اسلامي ايران به جهت داشتن روحيه جهادي و تجربه هشت سال دفاع مقدس امروز در جايگاه يكي از قدرتمندترين نيروهاي مسلح منطقه قرار دارد كه با توانمندي‌هاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري با صلابت از منافع ملي ايران دفاع مي‌كند.

وي ضمن آرزوي توفيق بيشتر براي ارتش، ياد و خاطره ارواح مطهر شهداي اين مجموعه نظامي را گرامي‌ داشت و تصريح كرد: به دليل مردمي بودن ارتش جمهوري اسلامي ايران، اين ارتش از عقبه قبلي برخوردار است كه نشاني افتخارآميز براي اين نيروي توانمند مي‌باشد.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به مذاكرات 1+5 با ايران گفت: گرچه نمي‌توان فعلا قضاوت كاملي در باب نتايج اين مذاكرات نمود چرا كه ما به تغيير رفتار غرب در موضوع هسته‌يي توجه داريم اما همين مقدار كه پارادايم مسلط در گفت‌وگوها از نگاه ماجراجويانه به منطق معقول بر مبناي ان‌پي‌تي بازگشته است گامي به جلو تلقي مي‌شود.

وي تصريح كرد: اين مذاكرات براي 1+5 فرصتي ايجاد كرده كه به جاي تلف نمودن وقت به ميز مذاكرات بازگشتند و متوجه شدند كه اگر زبان زورگويي را به منطق عقلاني بدل نمايند و به جاي بكارگيري رفتارهاي دوگانه از نظام حقوقي واحد بين‌المللي يعني ان‌پي‌تي بهره جويند مي‌توانند با تعامل موثرتري از جانب جمهوري اسلامي ايران مواجه شوند كه قطعا به امنيت منطقه و و ثبات وضع انرژي كمك خواهد نمود.

لاريجاني با بيان اينكه 1+5 در ازاي اين اقدام موثر بايد در اصلاح رفتارهاي خود گام‌هاي عملي بردارد، خاطرنشان كرد: از سويي فتواي تاريخي رهبر معظم انقلاب مبني بر حرام بودن توليد و بكارگيري سلاح‌هاي كشتار جمعي يك مبناي اساسي تحول‌برانگيز در پايان دادن به مسابقه تسليحاتي مي‌تواند باشد.

رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: مجلس ضمن تشكر و حمايت از هيات مذاكره كننده هسته‌يي همانگونه كه در بيانيه اخير خود متذكر گرديد صرفا از مذاكرات هسته‌يي در چارچوب ان‌پي‌تي و صيانت از منافع ملت ايران پشتيباني مي‌نمايد و با دقت مسير آينده را رصد مي كند.

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: اين روزها ملت مظلوم و شجاع فلسطين و بحرين در آزمون جديد مقاومت در مقابل زورگويي‌هاي غيرانساني رژيم‌هاي ديكتاتوري قرار گرفته‌اند، اعتصاب غذاي هشت نفر از اسراي فلسطيني در بند زندان‌هاي صهيونيستي بيش از يك ماه و اعتصاب غذاي عبدالهادي الخواجه مبارز نستوه بحريني بيش از دو ماه نشانگر عمق مبارزات اين عزيزان مجاهد است.

وي افزود: رژيم منزوي صهيونيستي با اين رفتار نژادپرستانه خود را منزوي‌تر خواهد نمود و بايد متوجه شود اين نوع اعتصاب‌ها نمادهايي از قدرت مجاهدان فلسطيني است كه ستيز با آن به بي‌آبرويي بيشتر آن رژيم مي‌انجامد.

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه مجلس از حركت مجاهدانه مبارزانه فلسطيني و بحريني حمايت مي‌كند اظهار داشت: مجلس به حكام بحريني توصيه مي‌كند به جاي تكيه بر قدرت‌هاي بيروني با تدبير به اراده ملت خويش تكيه نمايند و به جاي ستيز با مجاهدان به خواسته‌هاي به حق ملت خويش تن دهند.

لاريجاني ادامه داد: مجلس شوراي اسلامي به كشور همسايه امارات توصيه هشدارآميز دارد كه با توجه به اقتضائات زماني به جاي مجادلات گستاخانه و بي‌فايده و فرصت‌سوز، خردمندانه به جايگاه خويش توجه نمايند و به مصالح همكاري دو جانبه بيشتر انديشه كنند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی