کد خبر : 4788
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

اعتدال/ توصیه و تذکر لاریجانی به کشورهای ۱+۵

اعتدال/ توصیه و تذکر لاریجانی به کشورهای ۱+۵

اعتدال:  رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات گروه 1+5 با هیات مذاکره کننده ایران گفت: 1+5 باید در اصلاح رفتارهای خود گام‌های عملی بردارد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی امروز صبح در صحن علنی مجلس، با اشاره به مذاکرات هسته یی ایران با 1+5 گفت: گرچه نمی‌توان فعلا قضاوت کاملی در باب نتایج این مذاکرات نمود چرا که ما به تغییر رفتار غرب در موضوع هسته‌یی توجه داریم، اما همین مقدار که پارادایم مسلط در گفت‌وگوها از نگاه ماجراجویانه به منطق معقول بر مبنای ان‌پی‌تی بازگشته است گامی به جلو تلقی می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مذاکرات برای 1+5 فرصتی ایجاد کرده است که به جای تلف نمودن وقت به میز مذاکرات بازگشتند و متوجه شدند که اگر زبان زورگویی را به منطق عقلانی بدل نمایند و به جای بکارگیری رفتارهای دوگانه از نظام حقوقی واحد بین‌المللی یعنی ان‌پی‌تی بهره جویند، می‌توانند با تعامل موثرتری از جانب جمهوری اسلامی ایران مواجه شوند که قطعا به امنیت منطقه و ثبات وضع انرژی کمک خواهد نمود.

لاریجانی با بیان اینکه 1+5 در ازای این اقدام موثر باید در اصلاح رفتارهای خود گام‌های عملی بردارد، خاطرنشان کرد: از سویی فتوای تاریخی رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرام بودن تولید و بکارگیری سلاح‌های کشتار جمعی یک مبنای اساسی تحول‌برانگیز در پایان دادن به مسابقه تسلیحاتی می‌تواند باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ضمن تشکر و حمایت از هیات مذاکره کننده هسته‌یی همانگونه که در بیانیه اخیر خود متذکر گردید صرفا از مذاکرات هسته‌یی در چارچوب ان‌پی‌تی و صیانت از منافع ملت ایران پشتیبانی می‌نماید و با دقت مسیر آینده را رصد می کند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی