کد خبر : 4783
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ لاریجانی در نامه‌ای از نخست وزیر سابق لبنان تقدیر کرد

مهر/  لاریجانی در نامه‌ای از نخست وزیر سابق لبنان تقدیر کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به سلیم الحص نخست وزیر سابق لبنان از اقدام وی در استعفا از هیات امنای موسسه عربی برای دموکراسی در اعتراض به حضور رئیس قطری این موسسه در کنفرانسی در رژیم صهیونیستی تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام علی لاریجانی به این شرح است:

جناب آقای سلیم الحص
نخست وزیر محترم سابقه جمهوری لبنان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مایلم به نمایندگی از سوی مجلس شورای اسلامی ایران و ملت ایران، مراتب امتنان و قدردانی خود را از اقدام شایسته و قابل تقدیر جناب عالی در کناره گیری از هیات امنای موسسه عربی برای دموکراسی در اعتراض به حضور این موسسه در کنفرانسی در رژیم صهیونیستی ابراز نمایم.

بی تردید رژیم صهیونیستی با کارنامه ای ننگین و سیاه در جنایت علیه بشریت به ویژه ملت فلسطین، اشغالگری و کشتار جمعی و هتک حرمت ‏مقدسات ادیان الهی خطر بزرگی برای امنیت اخلاقی، فرهنگی و سیاسی جهان است و هر گونه تسامح و تساهل در برخورد با این غده سرطانی در ‏منطقه زیان های فراوانی برای امنیت، ثبات و آرامش منطقه و جهان دارد و بر خلاف مصالح علیه امت اسلامی و بشریت است.‏

در طول سالیان نسبتا طولانی حیات این رژیم، اتخاذ سیاست های سازش کارانه و خیانت بار از سوی رژیم های دیکتاتوری وابسته به قدرت هیا بین المللی حامی رژیم اشغالگر قدس عامل مهمی برای بقا ادامه جنایات ضد انسانی رژیم صهیونیستی بوده است.

از این رو روشنگری پیرامون ابعاد مختلف ظلم بزرگی که بر مسلمانان در فاجعه غصب فلسطین، تحریف پیشینه و هویت سرزمینی مقدس، قتل عام یک ملت در سکوت آگاهانه مدعیان آزادی و حقوق بشر رفته مسئولیت سنگینی است که بر عهده تمامی نخبگان، آزادیخواهان و شخصیت های فرهنگی، دینی، سیاسی و اجتماعی می باشد.

در این میان نخبگان و شخصیت های مطرح امت اسلامی که بزرگترین مسئولیت را در مبارزه با این رژیم نژاد پرست دارند باید با یادآوری خطر رژیم صهیونیستی برای جهان به ویژه امت اسلامی از هر گونه انحراف و تسامح در مبارزه با این رژیم غیر انسانی و نژاد پرست جلوگیری نمایند. باید هر نوع ارتباطی با رژیم صهیونیستی حرام شمرده شود و هرگونه سازش و مراوده پنهان و آشکار با آن از سوی افکار عمومی و نخبگان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جهان اسلام مورد مواخذه قرار گیرد.

در پایان بار دیگر ضمن قدردانی از اقدام بسیار ارزشمندتان حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران را از جناب عالی در مبارزه با رژیم اشغالگر قدس و آزادی فلسطین از نهر تا بحر اعلام می دارم. علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی