کد خبر : 4756
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/لاريجاني در نماز جمعه: تحقق جامعه اي پيشرو در گروي اقتصادي قوي و سالم است

باشگاه خبرنگاران/لاريجاني در  نماز جمعه: تحقق جامعه اي پيشرو در گروي اقتصادي قوي و سالم است

رييس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اهميت نام گذاري امسال به عنوان سال "توليد ملي؛ حمايت از کار و سرمايه ايراني" گفت: تحقق جامعه اي پيشرو در گروي اقتصادي قوي و سالم است.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران؛ علي لاريجاني در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه تهران با تسليت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) به جايگاه حضرت فاطمه (س) نزد پيامبر اسلام (ص) و تبيين فضيلت هاي ايشان اشاره کرد و گفت: وجود مقدس آن بانوي بزرگ اسلام وسيله رحمت خداوندي از ابتداي خلقت بوده است.
 

رييس مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: پيامبر اسلام (ص) راه محبت و سعادت را در دوستي فاطمه زهرا (س) بيان کرده اند.
 

وي گفت: حضرت فاطمه (س) مي فرمايد؛ "ايمان به خداوند موجب رهايي از شرک و ضلالت است" بنابراين يک جامعه هر چند در ابعاد مختلف حرکت کند،‌ پيشرفت آن حيات بخش نيست مگر حرکت مبتني بر ايمان و توکل به خدا باشد و عامل پايداري يک ملت در هم گرايي قلوب آنان است.
 

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که روحيه جهادي مايه عزت مندي ملت مي شود گفت: کشورهايي هستند که از آباداني برخوردارند اما چون روحيه جهادي ندارند اهل بزم هستند و عزتمند نيستند.
 

لاريجاني افزود: شما مي بينيد گروه کوچک حزب الله که اهل مقاومتند و روحيه جهادي دارند، رژيم صهيونيستي را که پشتيبان آنها آمريکاست، شکست داده اند.
 

رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: رژيم صهيونيستي بايد درک کند ملت ايران پيرو فاطمه (س) و ملتي مجاهد است.
 

لاريجاني به شعار امسال اشاره و اضافه کرد: تحقق جامعه اي پيشرو در گروي اقتصادي قوي و سالم است.
 

وي با تاکيد بر اين که قائم به ذات بودن اقتصاد از ويژگي هاي اقتصاد سالم و قوي است؛ افزود: قابليت رشد و نمو ثروت بايد در جامعه وجود داشته باشد.
 

وي در ادامه گفت: به تعبير شهيد مطهري اگر مي خواهيم کشوري عزت مند، اخلاق گرا، همگرا و جامعه اي توحيدي با معارف حقه داشته باشيم بايد اقتصاد سالم در آن جامعه وجود داشته باشد.
 

رييس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: ملتي که در اقتصاد خود نيازمند ديگر کشورها باشد به استقلال واقعي نمي رسد.
 

وي افزود: برخي مي گويند اقتصاد جهاني شده است و بحث استقلال اقتصادي معني خود را از دست داده است اما کشورها بايد مراودات خود را تنظيم کنند، روشن است هر کشوري در توليدات راهبردي توانمندي داشته باشد، قائم به ذات تر است.
 

لاريجاني افزود: کشوري مثل ايران که مي خواهد از نظر اقتصادي مستقل باشد، بايد جهش اقتصادي داشته باشد و اين جهش با کار و توليد در کشور فراهم مي شود.
 

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که موضوع گراني و تورم دو موضوع مهم کشور است؛ تصريح کرد: واردات ضد اشتغال و توليد است و اگر رشد نقدينگي در کشور به سمت توليد برود؛ تورم زا نخواهد بود.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی