کد خبر : 4744
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

سیاست روز/ رئيس مجلس: صهیونیست‌ها منتظر نصب مدال تابوت‌کشی سربازانشان باشند

سیاست روز/ رئيس مجلس: صهیونیست‌ها منتظر نصب مدال تابوت‌کشی سربازانشان باشند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر صهیونیست‌ها دوست دارند که مدال تابوت‌کشی سربازانشـان را به سینـه آنهـا نصـب کنیـم، بسم‌الله.

علی لاریجانی اظهار داشت: ملتی که عنصر کلیدی جهاد را از فرهنگ خود خارج کند، ممکن است رنگ و بوی ظاهری داشته باشد اما در باطن دست نشانده است و این موضوع امروز در بین برخی کشورها به خوبی مشاهده می‌شود.

وی اضافه کرد: امروز کشورهایی هستند که نفت و گاز دارند و از آبادانی هم برخوردارند؛ ولی به دلیل اینکه روحیه جهادی ندارند اهل بزمند نه اهل رزم؛ این کشورها باید نوکری آمریکا را قبول کنند و در واقع نوکر شیک پوش هستند.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: حزب الله لبنان اهل جهاد است و توانسته یک رژیم تا دندان مسلح صهیونیستی را که پشت آن هم آمریکا بود، به زانو درآورد و شکست بزرگی را به این رژیم تحمیل کند.

لاریجانی اظهار داشت: این روزها شاهد هستیم که گاهی سخنان درشتی نسبت به ملت ایران از سوی رژیم صهیونیستی مطرح می‌شود؛ رژیم صهیونیستی باید درک کند که ملت ایران ملت پیرو ائمه است و اگر صهیونیست‌ها دوست دارند که مدال تابوت کشی سربازانشان را به سینه آنها نصب کنیم، بسم‌الله.

وي در ادامه سخنانش به نامگذاری سال جاری به عنوان سال حمایت از تولید ملی اشاره کرد و گفت: اقتصاد سالم خصوصیاتی دارد که شهید مطهری در این زمینه چند مطلب مهم را عنوان کرده است. وی اضافه کرد: یکی از اصول اولیه اقتصاد سالم، حیات و قابلیت رشد و نمو ثروت است. اقتصاد سالم اقتصادی است که رشد و ثروت و تولید در آن اقتصاد مشاهده شود‌؛‌ اگر نرخ رشد اقتصادی در کشور پایین آمد باید بدانیم که از اقتصاد سالم فاصله گرفتیم.

لاريجاني خاطرنشان کرد: اسلام می‌خواهد که غیرمسلمان بر مسلمان نفوذ نداشته باشد و این هدف وقتی میسر می‌شود که اقتصاد مسلمانان اقتصاد سالمی باشد.

وي در ادامه بیکاری و تورم را دو موضوع عمده کشور دانست و گفت: آیا با واردات اجناس مصرفی مشکل ما حل می‌شود؟ واردات ضد تولید و اشتغال است. و هر گونه محصول که به کشور وارد می‌شود، به ضرر تولید و اشتغال است و تورم را هم زیاد می‌کند.

لاریجانی اظهار داشت: ما در هدفمندی یارانه‌ها سه هدف را دنبال می‌کردیم که صرفه‌جویی در انرژی، بهبود وضعیت تولید و کمک به آبادانی کشور بود که البته در گام اول شاهد صرفه‌جویی در انرژی بودیم اما در تولید بهبود وضعیت قابل توجهی را مشاهده نکردیم و حتی در برخی موارد دچار رکود شدیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از کارخانه‌ها تعطیل شدند و ما دچار مشکل بیکاری هم شدیم. ما با پرداخت وجه تقاضا را در جامعه افزایش دادیم که این وضع تورم را زیاد کرده است. اگر قانون مصوب مجلس درست اجرا می‌شد شاهد این وضع نبودیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه در حال حاضر قانون حمایت از تولید ملی در دستور کار مجلس است، گفت: در قانون بودجه دقت ما این است که فرمایشات رهبری در مورد حمایت از تولید ملی محور قرار گیرد. وی افزود: سیاست کشور ما این است که نفت و گازمان صرف بودجه جاری نشود و صرف سرمایه‌گذاری شود و این مسئله زمانی امکان پذیر است که در کشور رونق اقتصادی داشته باشد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی