کد خبر : 4741
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

جام جم/ لاريجاني در نماز جمعه تهران: واردات بي رويه ضد توليد است

جام جم/ لاريجاني در نماز جمعه تهران: واردات بي رويه ضد توليد است

رییس مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که آیا با واردات اجناس مشکل بیکاری و تورم حل می شود گفت: واردات اگر به مواد اولیه و فناوری اختصاص داشته باشد کمک کننده تولید است اما اگر واردات بی رویه محصولات را داشته باشیم، ضد تولید است و کمکی به حل مسئله تورم نمی کند،‌ بلکه آن را بیشتر می کند.

 علی لاریجانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت نام گذاری امسال به عنوان سال"تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی" گفت: تحقق جامعه ای پیشرو در گرو اقتصاد قوی و سالم است.

وي با تاکید بر این که قائم به ذات بودن اقتصاد از ویژگی های اقتصاد سالم و قوی است؛ افزود: قابلیت رشد و نمو ثروت باید در جامعه وجود داشته باشد.

وی در ادامه گفت: به تعبیر شهید مطهری اگر می خواهیم کشوری عزت مند، اخلاق گرا، همگرا و جامعه ای توحیدی با معارف حقه داشته باشیم باید اقتصاد سالم در آن جامعه وجود داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملتی که در اقتصاد خود نیازمند دیگر کشورها باشد به استقلال واقعی نمی رسد.

وی افزود: برخی می گویند اقتصاد جهانی شده است و بحث استقلال اقتصادی معنی خود را از دست داده است اما کشورها باید مراودات خود را تنظیم کنند، روشن است هر کشوری در تولیدات راهبردی توانمندی داشته باشد، قائم به ذات تر است.

لاریجانی افزود: کشوری مثل ایران که می خواهد از نظر اقتصادی مستقل باشد، باید جهش اقتصادی داشته باشد و این جهش با کار و تولید در کشور فراهم می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که موضوع گرانی و تورم دو موضوع مهم کشور است؛ تصریح کرد: واردات ضد اشتغال و تولید است و اگر رشد نقدینگی در کشور به سمت تولید برود؛ تورم زا نخواهد بود.

وي با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) به جایگاه حضرت فاطمه (س) نزد پیامبر اسلام (ص) و تبیین فضیلت های ایشان اشاره کرد و گفت: وجود مقدس آن بانوی بزرگ اسلام وسیله رحمت خداوندی از ابتدای خلقت بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیامبر اسلام (ص) راه محبت و سعادت را در دوستی فاطمه زهرا (س) بیان کرده اند.(واحد مرکزی خبر)

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی