کد خبر : 4741
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

جام جم/ لاريجاني در نماز جمعه تهران: واردات بي رويه ضد توليد است

جام جم/ لاريجاني در نماز جمعه تهران: واردات بي رويه ضد توليد است

رییس مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که آیا با واردات اجناس مشکل بیکاری و تورم حل می شود گفت: واردات اگر به مواد اولیه و فناوری اختصاص داشته باشد کمک کننده تولید است اما اگر واردات بی رویه محصولات را داشته باشیم، ضد تولید است و کمکی به حل مسئله تورم نمی کند،‌ بلکه آن را بیشتر می کند.

 علی لاریجانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت نام گذاری امسال به عنوان سال"تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی" گفت: تحقق جامعه ای پیشرو در گرو اقتصاد قوی و سالم است.

وي با تاکید بر این که قائم به ذات بودن اقتصاد از ویژگی های اقتصاد سالم و قوی است؛ افزود: قابلیت رشد و نمو ثروت باید در جامعه وجود داشته باشد.

وی در ادامه گفت: به تعبیر شهید مطهری اگر می خواهیم کشوری عزت مند، اخلاق گرا، همگرا و جامعه ای توحیدی با معارف حقه داشته باشیم باید اقتصاد سالم در آن جامعه وجود داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملتی که در اقتصاد خود نیازمند دیگر کشورها باشد به استقلال واقعی نمی رسد.

وی افزود: برخی می گویند اقتصاد جهانی شده است و بحث استقلال اقتصادی معنی خود را از دست داده است اما کشورها باید مراودات خود را تنظیم کنند، روشن است هر کشوری در تولیدات راهبردی توانمندی داشته باشد، قائم به ذات تر است.

لاریجانی افزود: کشوری مثل ایران که می خواهد از نظر اقتصادی مستقل باشد، باید جهش اقتصادی داشته باشد و این جهش با کار و تولید در کشور فراهم می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که موضوع گرانی و تورم دو موضوع مهم کشور است؛ تصریح کرد: واردات ضد اشتغال و تولید است و اگر رشد نقدینگی در کشور به سمت تولید برود؛ تورم زا نخواهد بود.

وي با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) به جایگاه حضرت فاطمه (س) نزد پیامبر اسلام (ص) و تبیین فضیلت های ایشان اشاره کرد و گفت: وجود مقدس آن بانوی بزرگ اسلام وسیله رحمت خداوندی از ابتدای خلقت بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیامبر اسلام (ص) راه محبت و سعادت را در دوستی فاطمه زهرا (س) بیان کرده اند.(واحد مرکزی خبر)

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی