کد خبر : 4741
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

جام جم/ لاريجاني در نماز جمعه تهران: واردات بي رويه ضد توليد است

جام جم/ لاريجاني در نماز جمعه تهران: واردات بي رويه ضد توليد است

رییس مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که آیا با واردات اجناس مشکل بیکاری و تورم حل می شود گفت: واردات اگر به مواد اولیه و فناوری اختصاص داشته باشد کمک کننده تولید است اما اگر واردات بی رویه محصولات را داشته باشیم، ضد تولید است و کمکی به حل مسئله تورم نمی کند،‌ بلکه آن را بیشتر می کند.

 علی لاریجانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت نام گذاری امسال به عنوان سال"تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی" گفت: تحقق جامعه ای پیشرو در گرو اقتصاد قوی و سالم است.

وي با تاکید بر این که قائم به ذات بودن اقتصاد از ویژگی های اقتصاد سالم و قوی است؛ افزود: قابلیت رشد و نمو ثروت باید در جامعه وجود داشته باشد.

وی در ادامه گفت: به تعبیر شهید مطهری اگر می خواهیم کشوری عزت مند، اخلاق گرا، همگرا و جامعه ای توحیدی با معارف حقه داشته باشیم باید اقتصاد سالم در آن جامعه وجود داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملتی که در اقتصاد خود نیازمند دیگر کشورها باشد به استقلال واقعی نمی رسد.

وی افزود: برخی می گویند اقتصاد جهانی شده است و بحث استقلال اقتصادی معنی خود را از دست داده است اما کشورها باید مراودات خود را تنظیم کنند، روشن است هر کشوری در تولیدات راهبردی توانمندی داشته باشد، قائم به ذات تر است.

لاریجانی افزود: کشوری مثل ایران که می خواهد از نظر اقتصادی مستقل باشد، باید جهش اقتصادی داشته باشد و این جهش با کار و تولید در کشور فراهم می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که موضوع گرانی و تورم دو موضوع مهم کشور است؛ تصریح کرد: واردات ضد اشتغال و تولید است و اگر رشد نقدینگی در کشور به سمت تولید برود؛ تورم زا نخواهد بود.

وي با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) به جایگاه حضرت فاطمه (س) نزد پیامبر اسلام (ص) و تبیین فضیلت های ایشان اشاره کرد و گفت: وجود مقدس آن بانوی بزرگ اسلام وسیله رحمت خداوندی از ابتدای خلقت بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیامبر اسلام (ص) راه محبت و سعادت را در دوستی فاطمه زهرا (س) بیان کرده اند.(واحد مرکزی خبر)

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی