کد خبر : 4735
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در ديدار نخست‌وزير عراق لاريجاني:

ایسنا/ يك عراق باثبات به آرامش منطقه كمك مي‌كند

ایسنا/ يك عراق باثبات به آرامش منطقه كمك مي‌كند

نوري مالكي، نخست‌وزير جمهوري عراق بعدازظهر يك‌شنبه با دكتر علي لاريجاني، رييس مجلس شوراي اسلامي ديدار و پيرامون روابط دوجانبه گفت‌وگو كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين ديدار نوري مالكي روابط و مناسبات دو كشور را در زمينه‌هاي مختلف سياسي پارلماني، اقتصادي و فرهنگي بسيار خوب و روبه رشد توصيف كرد و گفت: جمهوري عراق و جمهوري اسلامي ايران به عنوان دو كشور مسلمان و با پشتوانه‌ي غني فرهنگي و تاريخي داراي روابط برادرانه و دوستانه هستند.

او با اشاره به اشتراكات فراوان موجود براي توسعه هرچه بيش‌تر مناسبات و همكاري‌هاي دو كشور افزود: گسترش هرچه بيش‌تر روابط و همكاري‌هاي منطقه‌يي و بين‌المللي بين در كشور براي عراق حائز كمال اهميت است.

نخست وزير عراق با اشاره به تحولات منطقه‌يي به‌ويژه مسائل سوريه نيز خاطرنشان كرد: با خواهان استقرار ثبات و آرامش در سراسر منطقه هستيم و بايد به سوريه فرصت كافي براي حل مشكلات خود داده شود.

در ادامه‌ي اين ديدار هم‌چنين دكتر علي لاريجاني، رييس مجلس شوراي اسلامي، با ابراز خرسندي از روند رو به رشد مناسبات دو كشور در تمام زمينه‌ها گفت: وجود يك عراق باثبات و بالنده در همسايگي ايران به استقرار ثبات و آرامش منطقه كمك مي‌كند.

او با تاكيد بر ضرورت افزايش همكاري‌ها و رايزني‌ها در مسائل منطقه‌يي و بين‌المللي اظهار كرد: دو كشور مسلمان و همسايه ايران و عراق بايد نقش سازنده خود را در حل بحران‌ها و مسائل منطقه‌يي استمرار بخشند.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به موضوع سوريه نيز خاطرنشان كرد: برخي كشورهاي منطقه كه خود فاقد پشتوانه و پيشينه‌ي دموكراتيك هستند درصدد ايجاد دموكراسي در ديگر كشورها از طريق دخالت در امور داخلي آن‌ها هستند.

وي يادآور شد: مشكلات داخلي سوريه بايد از طريق مسالمت‌آميز و با انجام اصلاحات تدريجي در روند سياسي، اجتماعي و اقتصادي اين كشور حل و فصل شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی