کد خبر : 4735
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در ديدار نخست‌وزير عراق لاريجاني:

ایسنا/ يك عراق باثبات به آرامش منطقه كمك مي‌كند

ایسنا/ يك عراق باثبات به آرامش منطقه كمك مي‌كند

نوري مالكي، نخست‌وزير جمهوري عراق بعدازظهر يك‌شنبه با دكتر علي لاريجاني، رييس مجلس شوراي اسلامي ديدار و پيرامون روابط دوجانبه گفت‌وگو كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين ديدار نوري مالكي روابط و مناسبات دو كشور را در زمينه‌هاي مختلف سياسي پارلماني، اقتصادي و فرهنگي بسيار خوب و روبه رشد توصيف كرد و گفت: جمهوري عراق و جمهوري اسلامي ايران به عنوان دو كشور مسلمان و با پشتوانه‌ي غني فرهنگي و تاريخي داراي روابط برادرانه و دوستانه هستند.

او با اشاره به اشتراكات فراوان موجود براي توسعه هرچه بيش‌تر مناسبات و همكاري‌هاي دو كشور افزود: گسترش هرچه بيش‌تر روابط و همكاري‌هاي منطقه‌يي و بين‌المللي بين در كشور براي عراق حائز كمال اهميت است.

نخست وزير عراق با اشاره به تحولات منطقه‌يي به‌ويژه مسائل سوريه نيز خاطرنشان كرد: با خواهان استقرار ثبات و آرامش در سراسر منطقه هستيم و بايد به سوريه فرصت كافي براي حل مشكلات خود داده شود.

در ادامه‌ي اين ديدار هم‌چنين دكتر علي لاريجاني، رييس مجلس شوراي اسلامي، با ابراز خرسندي از روند رو به رشد مناسبات دو كشور در تمام زمينه‌ها گفت: وجود يك عراق باثبات و بالنده در همسايگي ايران به استقرار ثبات و آرامش منطقه كمك مي‌كند.

او با تاكيد بر ضرورت افزايش همكاري‌ها و رايزني‌ها در مسائل منطقه‌يي و بين‌المللي اظهار كرد: دو كشور مسلمان و همسايه ايران و عراق بايد نقش سازنده خود را در حل بحران‌ها و مسائل منطقه‌يي استمرار بخشند.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به موضوع سوريه نيز خاطرنشان كرد: برخي كشورهاي منطقه كه خود فاقد پشتوانه و پيشينه‌ي دموكراتيك هستند درصدد ايجاد دموكراسي در ديگر كشورها از طريق دخالت در امور داخلي آن‌ها هستند.

وي يادآور شد: مشكلات داخلي سوريه بايد از طريق مسالمت‌آميز و با انجام اصلاحات تدريجي در روند سياسي، اجتماعي و اقتصادي اين كشور حل و فصل شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی