کد خبر : 4734
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس در دیدار نوری المالكی؛

ایرنا/ وجود یك عراق با ثبات و بالنده به استقرار ثبات و آرامش منطقه كمك می كند

ایرنا/ وجود یك عراق با ثبات و بالنده به استقرار ثبات و آرامش منطقه كمك می كند

تهران-رییس مجلس شورای اسلامی روز یكشنبه در دیدار\' نوری المالكی\' نخست وزیر عراق گفت:وجود یك عراق با ثبات و بالنده در همسایگی ایران به استقرار ،ثبات و آرامش منطقه كمك می كند.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی ،\' علی لاریجانی\' در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو كشور ایران و عراق در تمام زمینه ها،افزود:دو كشور مسلمان و همسایه ایران و عراق باید نقش سازنده خود را در حل بحران ها و مسایل منطقه ای استمرار بخشند.

وی بر ضرورت افزایش همكاری ها و رایزنی ها در مسایل منطقه ای و بین المللی میان دو كشور تاكید كرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع سوریه نیز خاطر نشان كرد : برخی كشورهای منطقه كه خود فاقد پشتوانه و پیشینه دموكراتیك هستند در صدد ایجاد دموكراسی در دیگر كشورها از طریق دخالت در امور داخلی آنها هستند.

وی یاداور شد : مشكلات داخلی سوریه باید از طریق مسالمت آمیز و با انجام اصلاحات تدریجی در روند سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی این كشور حل و فصل شود.

** خواهان استقرار ثبات و آرامش در منطقه هستیم

\' نوری مالكی\' نخست وزیر عراق در ادامه این دیدار ،روابط و مناسبات دو كشور در زمینه های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی را بسیار خوب و رو به رشد توصیف كرد و گفت: جمهوری عراق و جمهوری اسلامی ایران به عنوان دو كشور مسلمان و با پشتوانه غنی فرهنگی و تاریخی،‌ دارای روابط برادرانه و دوستانه هستند.

وی با اشاره به مشتركات فراوانی كه برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات و همكاری میان دو كشور وجود دارد، افزود: گسترش هرچه بیشتر روابط و همكاری منطقه ای و بین المللی میان دو كشور برای عراق حائز اهمیت است.

نخست وزیر عراق به تحولات منطقه ای بویژه مسایل سوریه نیز اشاره و خاطرنشان كرد، ما خواهان استقرار ثبات و آرامش در سراسر منطقه هستیم.

وی تصریح كرد كه باید به سوریه فرصت كافی برای حل مشكلات خود داده شود.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی