کد خبر : 4718
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ ملت ایران با نعره‌های پوچ و ناشیانه آمریکا و اسرائیل "حیدری" مقابله می‌کنند

باشگاه خبرنگاران/ ملت ایران با نعره‌های پوچ و ناشیانه آمریکا و اسرائیل "حیدری" مقابله می‌کنند

رئیس مجلس گفت که ملت ایران در مقابل نعره‌های پوچ و از سر ناشیگری و ترس آمریکا و اسرائیل مقابله حیدری را سامان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران از صحن علني مجلس ؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه‌شنبه در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند دخترم فاطمه آن سرور زنان عالم از آغاز تا به انجام است، اظهار داشت: ‌روایات متعددی از بزرگان شیعه و اهل سنت در تفسیر آیه تطهیر آمده که در شان پنج تن آل عباست و بر مظلومیت حضرت فاطمه (س) دلالت دارد.

رئیس مجلس با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم که فرمودند فاطمه پاره تن من است و هر‌که دخترم فاطمه را دوست بدارد، در بهشت با من همراه خواهد بود، گفت: ‌سؤال اصلی این است این جایگاه رفیع حضرت فاطمه زهرا (س) در زمان رسول‌الله (ص) آشکار بود و چه طور شد که در آن جامعه اسلامی و انقلابی صدر اسلام پس از رحلت پیامبر این همه مشقت و غربت برای فاطمه زهرا و علی (ع) به وجود آمد تا اینکه فاطمه زهرا (س) را به مسجد کشاند و آن خطبه عظیم را ایراد فرمود.

وی اضافه کرد: حضرت فاطمه (س) در خطبه خود می‌فرمایند "تا آن روز که خدا برای پیامبرش خانه انبیا را برگزید و او را در آرامگاه برگزیدگان خود منزل داد خار و خاشاک نفاق در شما ظاهر شد". نفاق از این طریق که تظاهر به دین و پاسداری از قرآن کنید اما کلام پیامبر که فرمودند دو چیز را نزد شما به ودیعت نهادم یعنی کتاب خدا و اهل بیتم را به فراموش سپردید.

رئیس مجلس همچنین گفت: مردم آن دوران واقعه غدیر را وا نهادند، قرآن را تفسیر به رای نمایند.

لاریجانی اضافه کرد: در طول تاریخ استعمارگران برای مبارزه با دین سیاست مذهب علیه مذهب را دنبال کردند. اینکه امام خمینی (ره) تاکید داشتند که باید اسلام ناب محمدی و اسلام جواهری مبنا باشد، برای جلوگیری از این خطر بود چرا‌که نسبیت‌گرایی در دین و نظریه پلورالیسم دینی و از مرجعیت انداختن تخصص در دین و ایجاد اختلاف در پیروان دین از جمله این سیاست‌هاست.

وی افزود: نکته دومی که از تفکر فاطمی اخذ می‌شود، سستی و بی‌تفاوتی برخی از یاران رسول‌الله(ص) بود‌ اما چگونه این سستی و بی‌تفاوتی حاصل شد؛ عده‌ای را خریدند، عده‌ای از شخصیت‌ها و صاحبان نفوذ را اغفال کردند، عده‌ای را با تبلیغات مسموم و صحنه‌سازی‌ها همراه کردند، جمعی را با تهدید و ارعاب منزوی کردند، عده‌ای را مخفیانه ترور و عده‌ای را تبعید کردند و نتیجه این اقدامات و سستی‌ها و اهمال‌ها بزرگترین ضربه به مدیریت اسلامی جامعه بود.

رئیس قوه قانونگذاری کشورمان همچنین تصریح کرد: نخبگانی که واسطه رهبری و مردم هستند، دچار این عارضه شدند و حاصل این دو عامل انزوای رهبری اسلامی و بی‌تفاوت کردن مردم بود که انحراف‌ها، بدعت‌ها و مشکلات در مسیر مسلمانان را سبب شد.

لاریجانی با بیان اینکه پند‌آموزی از مدرسه فاطمی در اندیشه وعمل در این امر ریشه‌ای حاصل می‌شود که فرمودند دوستی ما را باعث عزت مسلمانی قرار داد و ولایت‌پذیری کلید رستگاری است‌، ‌گفت: تکامل شخصیت اسلامی آدم در تمسک به ولایت و تکوین مدینه فاضله اسلامی در گرو تعمیق اندیشه ولایی است. همانگونه که حضرت فاطمه زهرا (س) فرمود خداوند اطاعت و پیروی از اهل بیت را سبب برقراری نظم اجتماعی در امت اسلامی قرار داد و امامت و رهبری ما را عامل تحقق وحدت و در امان ماندن از تفرقه قرار داده است.

وی همچنین گفت: همین روحیه ولایی در ملت ایران استواری، عزت و سعادتمندی را فراهم کرد و در پناه همین ویژگی بود که جهاد و شهادت به فرهنگ پیش رو در جامعه جوان ما بدل شد و سپر محکمی برای صیانت از حقوق ملت گشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز شکست حمله آمریکا به ایران در طبس گفت:‌ در سال 59 پس از طراحی وسیعی که آمریکا با کمک عوامل داخلی خود انجام داد، از طریق صحرای طبس به ایران نفوذ کرد تا بتواند عوامل مزدور خود را در لانه جاسوسی نجات دهد اما اراده الهی صیانت از این انقلاب بود و با طوفانی از شن همه این طراحی‌ها را به شکست کشاند و با فضاحت آمریکایی‌ها شکست خوردند و فرار کردند.

لاریجانی بر همین اساس تصریح کرد: امروز نیز آمریکا و صهیونیست‌ها گاهی سخنان درشت نسبت به ملت ایران می‌زنند و خود می‌دانند که ملت ایران با تمسک به فرهنگ فاطمی بیش از گذشته قدرتمند است اما قصد دارند با هزینه کم بر اراده ملت تاثیر بگذارند.

وی افزود: ملت ایران ملتی مجاهد است، ملتی فاطمی است و در مقابل این نعره‌های پوچ و از سر ناشیگری و ترس و حرکاتی ایضایی مقابله حیدری را سامان می‌دهد.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی