کد خبر : 4716
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در نطق پیش از دستور:

مقابله حیدری ملت دربرابر نعره‌ صهیونیست ها با تمسک به فرهنگ فاطمی

مقابله حیدری ملت دربرابر نعره‌ صهیونیست ها با تمسک به فرهنگ فاطمی

دکترعلی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۵ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود ضمن سلام و درود به ام ابیها حضرت زهرا(س) سالروز شهادت آن بانوی بزرگ اسلام را به نمایندگان و ملت تسلیت گفت.

وی با بیان اینکه رسول خدا(ص) فرموده است دخترم فاطمه سرور زنان عالم از آغاز تا انجام است، گفت: روایات متعددی از اهل سنت و شیعه در تفسیر آیات آمده است که بیانگر شأن پنج تن آل عبا و معصومیت فاطمه زهرا(س) دلالت دارد.

لاریجانی ادامه داد: همچنین در تفسیر ابتدای سوره انسان بسیاری از مفسرین بر این عقیده اند که در شأن امام علی(ع)، فاطمه زهرا(س) و حسنین(ع) آیاتی نازل شده است، در همین رابطه پیامبر اکرم(ص) فرموده است هر کس دخترم فاطمه را دوست بدارد در بهشت با من همراه خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سؤال اصلی این است که جایگاه رفیع فاطمه زهرا(س) که در آن زمان آشکار بود چطور شد در آن جامعه اسلامی در صدر اسلام پس از رحلت پیامبر این همه قربت برای فاطمه زهرا(س) و علی(ع) به وجود آمد تا جایی که فاطمه زهرا به شکوه آمد و آن خطبه عظیم را در مسجد ایراد نمود.

لاریجانی ادامه داد: برای کشف این مطلب باید به سخنان حضرت زهرا(س) توجه شود تا به رموز آن دست یابیم.

وی افزود: نکته نخست این است که استراتژی مذهب علیه مذهب بود که در این رابطه پیامبر(ص) فرمودند دو چیز را ما نزد شما به یادگار گذاشته تا به انحراف نرود.

لاریجانی با بیان اینکه در طول تاریخ استعمارگران سیاست مذهب علیه مذهب را دنبال می کردند گفت: اینکه امام(ره) بر اسلام ناب محمدی و جواهری تأکید داشتند برای جلوگیری از این مطلب بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نکته دوم را بی تفاوتی برخی یاران رسول الله(ص) در آن زمان دانست و افزود: اما اینکه چگونه این سستی و بی تفاوتی ها ایجاد شده است مهم است که عده ای را با پول خریدند و جعل حدیث کردند و عده ای دیگر از شخصیت ها و صاحبان نفوذ کلام را اغفال کردند و جمعی را منزوی کردند و برخی را ترور و تبعید کردند.

لاریجانی با بیان اینکه نتیجه این اقدام ها ضربه به اسلام بود، تصریح کرد: حاصل این عوامل انزوای رهبری اسلامی و بی تفاوت نمودن مردم به آن بود که چه انحراف ها و دشواری‌ها را برای مسلمانان پدید آورد.

وی با تأکید بر اینکه ولایت پذیری کلید رستگاری است، یادآور شد: تکامل شخصیتی انسان در توسل به ولایت و تعمیق تفکر الهی است.

لاریجانی این روحیه ولایی در ملت ایران را موجب استواری و صلابت در پناه جهاد و شهادت برشمرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حمله شکست خورده آمریکا به ایران در طبس در سال ۵۹ گفت: با وجود طراحی های عظیم آمریکا برای حمله به ایران ، اراده ملت ایران بود که شکستی فضاحت با تحمیل آمریکا کرد.

وی ادامه داد: امروز هم آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها گاه سخنان درشت ضد ایران می زنند و خود می دانند که ملت ایران با توسل به فرهنگ فاطمی بیش از گذشته قدرتمند است اما قصد دارند با هزینه کم به ملت ایران غلبه کنند.

لاریجانی تأکید کرد: ملت ایران ملتی مجاهد است، ملتی فاطمی است و در مقابل این نعره های پوچ و از سر ناشی گری و ترس و حرکات ایضایی مقابله ای حیدری را سامان می دهد./
 

کلید واژه :

دکترعلی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی