کد خبر : 4715
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ ملت ایران با نعره‌های پوچ و ناشیانه آمریکا و اسرائیل "حیدری" مقابله می‌کنند

فارس/ ملت ایران با نعره‌های پوچ و ناشیانه آمریکا و اسرائیل "حیدری" مقابله می‌کنند

رئیس مجلس گفت که ملت ایران در مقابل نعره‌های پوچ و از سر ناشیگری و ترس آمریکا و اسرائیل مقابله حیدری را سامان می‌دهد.
خبرگزاری فارس: ملت ایران با نعره‌های پوچ و ناشیانه آمریکا و اسرائیل "حیدری" مقابله می‌کنند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه‌شنبه در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند دخترم فاطمه سرور زنان عالم از آغاز تا به انجام است، اظهار داشت: ‌روایات متعددی از بزرگان شیعه و اهل سنت در تفسیر آیه تطهیر آمده که در شان پنج تن آل عباست و بر مظلومیت حضرت فاطمه (س) دلالت دارد.

وی ادامه داد:‌ همچنین در تفسیر آیات ابتدای سوره انسان بسیاری از مفسرین بر این عقیده‌اند که در شان امام علی (ع) و فاطمه زهرا (س) و امام حسن و امام حسین (ع) نازل شده است.

رئیس مجلس با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم که فرمودند فاطمه پاره تن من است و هر‌که دخترم فاطمه را دوست بدارد، در بهشت با من همراه خواهد بود، گفت: ‌سؤال اصلی این است این جایگاه رفیع حضرت فاطمه زهرا (س) در زمان رسول‌الله (ص) آشکار بود و چطور شد که در آن جامعه اسلامی و انقلابی صدر اسلام پس از رحلت پیامبر این همه مشقت و غربت برای فاطمه زهرا و علی (ع) به وجود آمد تا اینکه فاطمه زهرا (س) را به مسجد کشاند و آن خطبه عظیم را ایراد فرمود.

لاریجانی ادامه داد: برای کشف این مطلب اگر در ادبیات خود حضرت فاطمه زهرا (س) توجه شود، به برخی رموز آن دست می‌یابیم؛ نکته نخست آشکار شدن خط نفاق و دو‌رویی و استراتژی مذهب علیه مذهب را می‌یابیم.

وی اضافه کرد: حضرت فاطمه (س) در خطبه خود می‌فرمایند "تا آن روز که خدا برای پیامبرش خانه انبیا را برگزید و او را در آرامگاه برگزیدگان خود منزل داد خار و خاشاک نفاق در شما ظاهر شد". نفاق از این طریق که تظاهر به دین و پاسداری از قرآن کنید اما کلام پیامبر که فرمودند دو چیز را نزد شما به ودیعت نهادم یعنی کتاب خدا و اهل بیتم را به فراموش سپردید.

رئیس مجلس همچنین گفت: مردم آن دوران واقعه غدیر را وا نهادند، قرآن را تفسیر به رای نمایند.

لاریجانی اضافه کرد: در طول تاریخ استعمارگران برای مبارزه با دین سیاست مذهب علیه مذهب را دنبال کردند. اینکه امام خمینی (ره) تاکید داشتند که باید اسلام ناب محمدی و اسلام جواهری مبنا باشد، برای جلوگیری از این خطر بود چرا‌که نسبیت‌گرایی در دین و نظریه پلورالیسم دینی و از مرجعیت انداختن تخصص در دین و ایجاد اختلاف در پیروان دین از جمله این سیاست‌هاست.

وی افزود: نکته دومی که از تفکر فاطمی اخذ می‌شود، سستی و بی‌تفاوتی برخی از یاران رسول‌الله(ص) بود‌ اما چگونه این سستی و بی‌تفاوتی حاصل شد؛ عده‌ای را خریدند، عده‌ای از شخصیت‌ها و صاحبان نفوذ را اغفال کردند، عده‌ای را با تبلیغات مسموم و صحنه‌سازی‌ها همراه کردند، جمعی را با تهدید و ارعاب منزوی کردند، عده‌ای را مخفیانه ترور و عده‌ای را تبعید کردند و نتیجه این اقدامات و سستی‌ها و اهمال‌ها بزرگترین ضربه به مدیریت اسلامی جامعه بود.

رئیس قوه قانونگذاری کشورمان همچنین تصریح کرد: نخبگانی که واسطه رهبری و مردم هستند، دچار این عارضه شدند و حاصل این دو عامل انزوای رهبری اسلامی و بی‌تفاوت کردن مردم بود که انحراف‌ها، بدعت‌ها و مشکلات در مسیر مسلمانان را سبب شد.

لاریجانی با بیان اینکه پند‌آموزی از مدرسه فاطمی در اندیشه وعمل در این امر ریشه‌ای حاصل می‌شود که فرمودند دوستی ما را باعث عزت مسلمانی قرار داد و ولایت‌پذیری کلید رستگاری است‌، ‌گفت: تکامل شخصیت اسلامی آدم در تمسک به ولایت و تکوین مدینه فاضله اسلامی در گرو تعمیق اندیشه ولایی است. همانگونه که حضرت فاطمه زهرا (س) فرمود خداوند اطاعت و پیروی از اهل بیت را سبب برقراری نظم اجتماعی در امت اسلامی قرار داد و امامت و رهبری ما را عامل تحقق وحدت و در امان ماندن از تفرقه قرار داده است.

وی همچنین گفت: همین روحیه ولایی در ملت ایران استواری، عزت و سعادتمندی را فراهم کرد و در پناه همین ویژگی بود که جهاد و شهادت به فرهنگ پیش رو در جامعه جوان ما بدل شد و سپر محکمی برای صیانت از حقوق ملت گشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز شکست حمله آمریکا به ایران در طبس گفت:‌ در سال 59 پس از طراحی وسیعی که آمریکا با کمک عوامل داخلی خود انجام داد، از طریق صحرای طبس به ایران نفوذ کرد تا بتواند عوامل مزدور خود را در لانه جاسوسی نجات دهد اما اراده الهی صیانت از این انقلاب بود و با طوفانی از شن همه این طراحی‌ها را به شکست کشاند و با فضاحت آمریکایی‌ها شکست خوردند و فرار کردند.

لاریجانی بر همین اساس تصریح کرد: امروز نیز آمریکا و صهیونیست‌ها گاهی سخنان درشت نسبت به ملت ایران می‌زنند و خود می‌دانند که ملت ایران با تمسک به فرهنگ فاطمی بیش از گذشته قدرتمند است اما قصد دارند با هزینه کم بر اراده ملت تاثیر بگذارند.

وی افزود: ملت ایران ملتی مجاهد است، ملتی فاطمی است و در مقابل این نعره‌های پوچ و از سر ناشیگری و ترس و حرکاتی ایضایی مقابله حیدری را سامان می‌دهد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی