کد خبر : 4700
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد:

ایسنا/ با گام های کوچک نمی توان مشکلات شهر قم را حل کرد

ایسنا/ با گام های کوچک نمی توان مشکلات شهر قم را حل کرد

    رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:در قم باید گام های بلند را برداشت زیرا فرسودگی و عقب ماندگی در شهر قم زیاد است و در کنار آن استان مهاجر پذیر است و نمی توان با گام های کوچک مشکل موجود را حل کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم ، علی لاریجانی عصر پنجشنبه در دیدار با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به وضعیت فعلی قم اظهار کرد: با پشتکاری که شهرداری قم و شورای اسلامی شهر در این سال ها داشتند تحول خوبی در کارها بو جود می آید و ثمراتش برای مردم و همه ملت ایران که برای زیارت به این استان سر می زنند بوده و باعث خیر برکت و ایجاد زمینه رشد در کار های شما می شود.

وی ادامه داد: در قم باید گام های بلند را برداشت زیرا فرسودگی و عقب ماندگی در شهر قم زیاد است و در کنار آن مهاجر پذیر است و نمی توان با گام های کوچک مشکل موجود را حل کرد .

لاریجانی ابراز کرد: برای 20 سال آینده راهی برای افزایش سرعت آبادانی در قم دیده و پیش بینی شود، چون اگر به این شکل بخواهیم پیش برویم وبا توجه به سرعت بالای رشد جمعیت در استان از مسائل عمرانی عقب خواهیم ماند.

وی تاکید کرد:گام های بلندی جهت عمران و آبادانی قم برداشته شود و این کار دل و جرات می خواهد و این ویژگی در مسئولین استان دیده می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باتوجه به این که قم که در مسائل شهری پیچیدگی های خاص خود را دارد مانند مساله ترافیک یا طرح حرم تا حرم که آغاز شده است باید سرعت آبادانی در قم افزایش یابد.

لاریجانی عنوان کرد: باید به مناطق محروم قم مانند نیروگاه بعضا از امکانات اولیه شهری برخوردار نیستند توجه کرد و می توان معضلات پیش رو با روش های مردمی مانند دعوت از خیرین ، استفاده بودجه قرآنی کشور یا مراکز فرهنگی را در این مناطق حل کرد.

وی اضافه کرد: نهادی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری پروژه های زیادی را برای آبادانی مناطق محروم کشور در دست دارد و با رایزنی های صورت گرفته تعدادی از این پروژه ها به استان قم اختصاص پیدا می کند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی