کد خبر : 4700
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد:

ایسنا/ با گام های کوچک نمی توان مشکلات شهر قم را حل کرد

ایسنا/ با گام های کوچک نمی توان مشکلات شهر قم را حل کرد

    رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:در قم باید گام های بلند را برداشت زیرا فرسودگی و عقب ماندگی در شهر قم زیاد است و در کنار آن استان مهاجر پذیر است و نمی توان با گام های کوچک مشکل موجود را حل کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم ، علی لاریجانی عصر پنجشنبه در دیدار با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به وضعیت فعلی قم اظهار کرد: با پشتکاری که شهرداری قم و شورای اسلامی شهر در این سال ها داشتند تحول خوبی در کارها بو جود می آید و ثمراتش برای مردم و همه ملت ایران که برای زیارت به این استان سر می زنند بوده و باعث خیر برکت و ایجاد زمینه رشد در کار های شما می شود.

وی ادامه داد: در قم باید گام های بلند را برداشت زیرا فرسودگی و عقب ماندگی در شهر قم زیاد است و در کنار آن مهاجر پذیر است و نمی توان با گام های کوچک مشکل موجود را حل کرد .

لاریجانی ابراز کرد: برای 20 سال آینده راهی برای افزایش سرعت آبادانی در قم دیده و پیش بینی شود، چون اگر به این شکل بخواهیم پیش برویم وبا توجه به سرعت بالای رشد جمعیت در استان از مسائل عمرانی عقب خواهیم ماند.

وی تاکید کرد:گام های بلندی جهت عمران و آبادانی قم برداشته شود و این کار دل و جرات می خواهد و این ویژگی در مسئولین استان دیده می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باتوجه به این که قم که در مسائل شهری پیچیدگی های خاص خود را دارد مانند مساله ترافیک یا طرح حرم تا حرم که آغاز شده است باید سرعت آبادانی در قم افزایش یابد.

لاریجانی عنوان کرد: باید به مناطق محروم قم مانند نیروگاه بعضا از امکانات اولیه شهری برخوردار نیستند توجه کرد و می توان معضلات پیش رو با روش های مردمی مانند دعوت از خیرین ، استفاده بودجه قرآنی کشور یا مراکز فرهنگی را در این مناطق حل کرد.

وی اضافه کرد: نهادی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری پروژه های زیادی را برای آبادانی مناطق محروم کشور در دست دارد و با رایزنی های صورت گرفته تعدادی از این پروژه ها به استان قم اختصاص پیدا می کند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی