کد خبر : 4694
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

جمهوری اسلامی/رئيس مجلس: جبران عقب‌ ماندگي قم نيازمند گامهاي بلند است

جمهوری اسلامی/رئيس مجلس: جبران عقب‌ ماندگي قم نيازمند گامهاي بلند است

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: ميزان فرسودگي و عقب ماندگي‌هاي شهر قم آنقدر زياد است كه با گامهاي كوچك نمي‌توان آنها را جبران كرد.
به گزارش مهر، دكتر علي لاريجاني در ديدار شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر قم با ابراز خرسندي از فعاليت‌هاي انجام شده توسط شهرداري در قم اظهار داشت: كارهايي كه براي قم انجام شده قابل تقديراست و ثمرات آن به مردم قم و همه ملت ايران كه زائر اين شهر مقدس هستند بر مي‌گردد.
وي با بيان اينكه زمينه رشد در كار شهرداري ديده مي‌شود، تصريح كرد: شكل كار در قم ايجاب مي‌كند كه گام‌هاي بلندي براي عمران و توسعه اين شهر برداشته شود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: ميران فرسودگي و عقب ماندگي شهري در قم آنقدر زياد است كه شما با گام‌هاي كوچك نمي‌توانيد اين مشكلات را برطرف كنيد، بنابراين براي اينكه از ميزان رشد جمعيت اين شهر به لحاظ مهاجرپذير بودن آن عقب نمانيد بايد گام‌هاي بلندتري حتي در سطح ملي برداريد.
لاريجاني با اشاره به عمق عقب ماندگي در برخي مناطق محروم قم اظهار داشت: برخي مناطق شهري از جمله نيروگاه از نظر امكانات شهري، بهداشتي و فرهنگي دچار كاستي‌هايي است و با بقيه مناطق شهري تفاوت دارد و بايد اين مشكلات را با روش‌هاي منطقي برطرف كرد.
نماينده قم در مجلس اضافه كرد: من با مسئولان ستاد اجرايي دفتر مقام معظم رهبري كه سرمايه‌گذاري خوبي براي محروميت‌زدايي از مناطق مختلف كشور انجام مي‌دهند صحبت كردم كه در بخشي از طرح‌ها مشاركت كنند.
وي با اشاره به اختصاص بودجه ويژه‌اي براي انجام فعاليت‌هاي قرآني، بر لزوم استفاده بخشي از اين بودجه براي توسعه فعاليت‌هاي قرآني در مناطق محروم قم تاكيد كرد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي مشاركت خيرين مدرسه‌ساز در احداث مدارس را تجربه مفيدي براي كشور دانست و خواستار ترغيب خيرين به احداث كتابخانه‌هاي عمومي شد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه سفر به قم در مجتمع فرهنگي نور بر لزوم حمايت نهادهاي فرهنگي از هنرمندان آئيني تاكيد كرد و گفت: همانگونه كه مردم قم در عرصه انقلاب اسلامي پيشتاز بودند از هنرمندان اين استان نيز انتظار مي‌رود كه در هنر آئيني پيشرو باشند.
لاريجاني خطاب به هنرمندان آئيني شهر قم گفت: شما بايد در عرصه هنر ديني پيشرو باشيد، همان طوري كه مردم قم در پيروزي انقلاب اسلامي پيشتاز بودند.
وي از مسئولان سازمان تبليغات اسلامي و فرهنگ و ارشاد اسلامي خواست كه هنرمندان آئيني را پشتيباني كنند تا خلاقيت‌هاي ذهني آنها بجوشد و اثرات ماندگاري بر جاي بگذارد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی