کد خبر : 4677
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ شورای نظارتی نقش حزب در تربیت مدیر را بررسی کند/ مسئول پرحاشیه‌ای که باید با باسکول کار کند

مهر/ شورای نظارتی نقش حزب در تربیت مدیر را بررسی کند/ مسئول پرحاشیه‌ای که باید با باسکول کار کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور ما بدون داشتن حزب نمی‌تواند سازمان درست اداری تشکیل دهد، از از شورای دستگاه های نظارتی کشور خواست تا روی این موضوع کار کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی امروز یکشنبه در چهارمین همایش ارتقاء سلامت اداری، که با محوریت تضمین تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برگزار شد، در خصوص آموزش مدیران در نظام اداری گفت: ما در این زمینه مشکل داریم و علت این است که در کشور حزب نداریم.

وی ادامه داد : وقتی تشکیلات حزبی شکل می گیرد افراد را آموزش می دهند و برنامه تولید می کنند بنا بر این افراد رشد می کنند که در مسند قدرت پست بپذیرند.

رئیس مجلس خاطر نشان کرد: برخی از مدیران ما ظرفیت کار تاکتیکی دارند اما در موقعیت کار استراتژیک قرار می گیرند ، در حالیکه توانایی تصمیم گیری استراتژیک را ندارند ، این ضعف از نبود حزب است.

لاریجانی گفت: شهید بهشتی به نکته خوبی اشاره کرد که کشور ما بدون داشتن حزب نمی تواند سازمان درست اداری تشکیل دهد، اینکه نزدیک انتخابات افراد به صورت هیتئی گرد هم جمع می شوند و جبهه و گروه تشکیل می دهند که پس از انتخابات هم بادش در می رود، این شلوغ کاری سیاسی است و کارکرد حزبی نیست ، حزب این نیست که فقط لیست ارائه دهند، این روش یک روش بدوی است.

رئیس مجلس ادامه داد : اگر می خواهیم دموکراسی ما غنی شده باشد و خام نباشد باید تشکیلات مدنی آن را فراهم کنیم.

وی افزود : اگر مدیرانی سالها در حزب و تشکیلات خوب کار کرده باشند روش کار دیوانی را یاد می گیرند و خود به خود به تخلف نزدیک نمی شوند.

لاریجانی از شورای دستگاه های نظارتی کشور خواست تا روی این موضوع کار کند.

رئیس مجلس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم قانونگرایی در همه سطوح گفت: در انتصاب مدیران باید قانونگرایی اصل باشد نه فرار از قانون.

وی ادامع داد: شنیده ام یکی از افرادی که مناقشات هم اطرافش زیاد است، نقل زبانش این است که قانون چند من است ؟! این فرد به درد مدیریت نمی خورد باید فاتحه او را خواند باید او را در میدان تره بار ببرند تا با باسکول کار کند وقتی متوجه این موضوع نیست.

لاریجانی ادامه داد: افراد حداقل باید با لسان بگویند که قانون گرا هستند وقتی این فرد لسانا هم نمی گوید خیلی مشکل دارد و نباید مسئولیت بپذیرد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی