کد خبر : 4674
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني: هرگونه دخالت خارجي در سوريه به گسترش بحران در منطقه منجر مي‌شود

ایسنا/ لاريجاني: هرگونه دخالت خارجي در سوريه به گسترش بحران در منطقه منجر مي‌شود

رييس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز در ديدار با وزير اقتصاد و دارايي سوريه با تاكيد بر اهميت توسعه و گسترش همكاري‌هاي اقتصادي فيمابين، برگزاري نمايشگاه اختصاصي كالاهاي سوري در تهران را گام مهمي براي آشنايي بخش خصوصي كشورمان با توانمندي‌هاي سوريه دانست و افزود: همكاري‌هاي اقتصادي ايران و سوريه بخش مهمي از روابط برادرانه دو كشور است و بايد از تمامي ظرفيت‌ها و امكانات براي توسعه و گسترش اين مراودات بهره برد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، لاريجاني بر آمادگي كشورمان براي گسترش روابط همه‌‌جانبه اقتصادي، تجاري با سوريه و كمك به اين كشور براي عبور از شرايط حساس كنوني تاكيد كرد.

لاريجاني در ادامه با بيان اينكه هرگونه دخالت خارجي در سوريه به پيچيده‌تر شدن و گسترش بحران در منطقه منجر مي‌شود، افزود: ادامه روند كنوني اصلاحات در سوريه و توقف خشونت‌ها و اقدامات تروريستي مي‌تواند امنيت و ثبات را به اين كشور بازگرداند.

رييس مجلس شوراي اسلامي همچنين حمايت‌هاي دولت و ملت سوريه از محور مقاومت و سياست‌هاي ضدرژيم صهيونيستي را مهم‌ترين عامل كينه‌ورزي پاره‌اي كشورها در منطقه از اين كشور دانست.

لاريجاني همچنين بر حمايت اصولي ملت ايران از دولت و ملت سوريه در شرايط كنوني تاكيد كرد.

بر اساس اين گزارش نضال الشعار وزير اقتصاد و دارايي سوريه نيز در اين ديدار با تقدير از حمايت‌هاي دولت و ملت ايران از مردم سوريه گفت: ملت سوريه در گذشته نيز شاهد فشارهاي فراواني از سوي قدرت‌هاي بين‌المللي براي تحميل سياست‌ها و خواسته‌هايشان بوده اما هر بار با موفقيت و سربلندي توانست دشمنان خود را شكست.

وي ابراز اطمينان كرد: در آينده نيز ملت سوريه دشمنان را مايوس خواهد كرد و سياست‌ها و طرح‌هاي آنها را به شكست خواهد كشانيد.

وزير اقتصاد و دارايي همچنين براراده كشورش براي توسعه همه جانبه همكاري‌ها و مناسبات برادرانه با ايران تاكيد كرد.

وي اجراي موافقت‌نامه تجارت آزاد ميان دو كشور را بسيار مهم خواند و افزود: اجراي اين موافقت‌نامه راه برا براي توسعه و گسترش همكاري‌هاي اقتصادي دو كشور هموار خواهد كرد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی