کد خبر : 4674
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني: هرگونه دخالت خارجي در سوريه به گسترش بحران در منطقه منجر مي‌شود

ایسنا/ لاريجاني: هرگونه دخالت خارجي در سوريه به گسترش بحران در منطقه منجر مي‌شود

رييس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز در ديدار با وزير اقتصاد و دارايي سوريه با تاكيد بر اهميت توسعه و گسترش همكاري‌هاي اقتصادي فيمابين، برگزاري نمايشگاه اختصاصي كالاهاي سوري در تهران را گام مهمي براي آشنايي بخش خصوصي كشورمان با توانمندي‌هاي سوريه دانست و افزود: همكاري‌هاي اقتصادي ايران و سوريه بخش مهمي از روابط برادرانه دو كشور است و بايد از تمامي ظرفيت‌ها و امكانات براي توسعه و گسترش اين مراودات بهره برد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، لاريجاني بر آمادگي كشورمان براي گسترش روابط همه‌‌جانبه اقتصادي، تجاري با سوريه و كمك به اين كشور براي عبور از شرايط حساس كنوني تاكيد كرد.

لاريجاني در ادامه با بيان اينكه هرگونه دخالت خارجي در سوريه به پيچيده‌تر شدن و گسترش بحران در منطقه منجر مي‌شود، افزود: ادامه روند كنوني اصلاحات در سوريه و توقف خشونت‌ها و اقدامات تروريستي مي‌تواند امنيت و ثبات را به اين كشور بازگرداند.

رييس مجلس شوراي اسلامي همچنين حمايت‌هاي دولت و ملت سوريه از محور مقاومت و سياست‌هاي ضدرژيم صهيونيستي را مهم‌ترين عامل كينه‌ورزي پاره‌اي كشورها در منطقه از اين كشور دانست.

لاريجاني همچنين بر حمايت اصولي ملت ايران از دولت و ملت سوريه در شرايط كنوني تاكيد كرد.

بر اساس اين گزارش نضال الشعار وزير اقتصاد و دارايي سوريه نيز در اين ديدار با تقدير از حمايت‌هاي دولت و ملت ايران از مردم سوريه گفت: ملت سوريه در گذشته نيز شاهد فشارهاي فراواني از سوي قدرت‌هاي بين‌المللي براي تحميل سياست‌ها و خواسته‌هايشان بوده اما هر بار با موفقيت و سربلندي توانست دشمنان خود را شكست.

وي ابراز اطمينان كرد: در آينده نيز ملت سوريه دشمنان را مايوس خواهد كرد و سياست‌ها و طرح‌هاي آنها را به شكست خواهد كشانيد.

وزير اقتصاد و دارايي همچنين براراده كشورش براي توسعه همه جانبه همكاري‌ها و مناسبات برادرانه با ايران تاكيد كرد.

وي اجراي موافقت‌نامه تجارت آزاد ميان دو كشور را بسيار مهم خواند و افزود: اجراي اين موافقت‌نامه راه برا براي توسعه و گسترش همكاري‌هاي اقتصادي دو كشور هموار خواهد كرد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی