کد خبر : 4669
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه؛

ایرنا/برگزاری نمایشگاه تولیدات سوریه در تهران گام مهم برای آشنایی با توانمندی ها است

ایرنا/برگزاری نمایشگاه تولیدات سوریه در تهران گام مهم برای آشنایی با توانمندی ها است

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه برگزاری نخستین نمایشگاه اختصاصی تولیدات سوری در تهران را گام مهم برای آشنایی بخش خصوصی ایران با توانمندی های این كشور دانست.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس \'علی لاریجانی\' روز یكشنبه با \'محمد نضال الشعار \' دیدار و گفت و گو كرد.

لاریجانی در این دیدار بر اهمیت توسعه و گسترش همكاری های اقتصادی فیمابین دو كشور تاكید كرد و اظهارداشت: همكاری های اقتصادی ایران و سوریه جزو مهمی از روابط برادرانه دو كشور است و باید از تمامی ظرفیت ها و امكانات برای توسعه و گسترش این مراودات بهره برد.

وی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای گسترش روابط همه جانبه اقتصادی - تجاری با سوریه و كمك به این كشور برای عبور از شرایط حساس كنونی اعلام كرد.

رییس مجلس با بیان این كه هرگونه دخالت خارجی در سوریه منجر به پیچیده تر شدن و گسترش بحران در منطقه می شود، افزود: ادامه روند كنونی اصلاحات در این كشور و توقف خشونت ها و اقدامات تروریستی می تواند امنیت و ثبات را به این كشور بازگرداند.

لاریجانی همچنین حمایت های دولت و ملت سوریه از جنبش مقاومت و سیاست های ضد رژیم صهیونیستی را مهم ترین عامل كینه ورزی برخی كشورها در منطقه از این كشور دانست.

وی همچنین در این دیدار بر حمایت اصولی ملت ایران از دولت و ملت سوریه در شرایط كنونی تاكید كرد.

محمد نضال الشعار وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت های دولت و ملت ایران از مردم این كشور گفت: ملت سوریه در گذشته نیز شاهد فشارهای فراوانی از سوی قدرت های بین المللی برای تحمیل سیاست ها و خواسته هایشان بود اما هر بار با موفقیت و سربلندی توانست دشمنان خود را شكست دهد.

وی تصریح كرد: ملت سوریه در آینده نیز دشمنان را مایوس می كند و سیاست ها و طرح های آنها را شكست می دهد.

وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه همچنین بر اراده این كشور برای توسعه همه جانبه همكاری ها و مناسبات برادران با ایران تاكید كرد.

نضال الشعار، اجرای موافقت نامه تجارت آزاد میان دو كشور را بسیار مهم خواند و افزود: اجرای این موافقت نامه راه را برای توسعه و گسترش همكاری های اقتصادی دو كشور هموار می كند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی